През 1989 г. българският пианист и педагог Томислав Байнов заедно с още шестима свои колеги основава клавирен ансамбъл. Тези пианисти от различни националности са лауреати на известни международни конкурси. Център за изявите на състава е Южна Германия, но много скоро популярността му става и международна. Особено атрактивни са телевизионните им изяви. Репертоарът им обхваща както специално написани творби за четири и повече ръце, така и аранжименти на някои от най-популярните класически пиеси.
Клавирен ансамбъл „Байнов” е записал няколко изключително запомнящи се програми: „Шест ръце на едно пиано”, „Повече от 8 пиана”, „Пиана и перкусия”, „На живо в Люцерн”, „Карл Черни: Концертни квартети”.
Специалитет на ансамбъла са изпълнения на творби на шест ръце, но на един роял, или 11 или 12 ръце на две пиана, пиеси за повече от 8 пиана, дори до умопомрачителния оркестър от 25 пиана.
сряда, 16 юни от 14.00 часа