петък, 25 май 2012 

Skip Navigation LinksХристо Ботев

Търсене в сайта

Навигация

публикувано понеделник, 23 януари 2012 10:44
Христо Ботев Предавания Общество Мултикултурни диалози

Андрес Сааведра Бараона – един чилиец, отдаден на България 

© Снимка: личен архив

Ще ви срещнем с един чилиец, който от 30 години живее в България и вече се чувства като част от нея. Напуска родината си след преврата на генерал Пиночет през 1973 г. Тогава е 20-годишен. Когато пристига в Европа, една година живее като емигрант в Дания, после заминава да следва в тогавашната ГДР, където се оженва за българка и идват в страната ни.
Днес професионалните му ангажименти са в почетния консулски отдел на Чили в София, същевременно е преподавател в катедрата по „Европеистика” на СУ „Св. Климент Охридски”, освен това преподава философия и психология в столичното 22 училище. Как многото култури се преплитат в живота му, на кой език сънува, защо държи да възпита децата си като истински българи, защо латиноамериканците чувстват Европа близка – ще разберете от разговора с Андрес.
Ще научите и неизвестни факти за Чили: независимо от клишетата за фриволните латиноамериканци, чилийците са дисциплинирани, държат на реда... и може би по тази причина нямат карнавали.

Препоръчване

Затвори

 

recipient1@mail.com;recipient2@mail.com

 

sender@mail.com

Още от Мултикултурни диалози

Всичко от Мултикултурни диалози