Ботев“(Нови пазар) загуби гостуването в Суворово след по-добра игра през втората част на мача

„Ботев“(Нови пазар) загуби драматично гостуването си на „Суворово 1“ за първенство на Североизточната трета лига – ХХХIII  последен кръг - втора фаза, с минималното 1:0. Срещата ще се запомни с много добрата игра на гостите от Нови пазар. В..

публикувано на 28.05.17 в 11:30
БФС

ЦСКА София - "Левски" и "Локомотив" (Пд) - "Дунав" пряко по "Хоризонт"

Мачовете ЦСКА София - "Левски" и "Локомотив" (Пд) - "Дунав" от 35-ия кръг в първата шестица на първата ни футболна лига ще бъдат предавани пряко по програма "Хоризонт". Срещата на стадион "Васил Левски" започва в 18 часа и 30 минути, а мачът в Пловдив - в..

публикувано на 28.05.17 в 09:19
Мирела Демирева

Мирела Демирева пета в Юджийн

Мирела Демирева завърши на пето място в своя първи старт за сезона в турнир от "Диамантената лига" в Юджийн (САЩ). Тя преодоля188 см и три пъти не успя на 192. Победителка с 203 см е рускинята Мария Ласицкене. В същия турнир Ивет Лалова финишира осма на..

публикувано на 28.05.17 в 08:55
Невяна Владинова

Невяна Владинова със сребро в Барселона

Невяна Владинова спечели сребърния медал на международния турнир по художествена гимнастика в Барселона. С 3 десети от точката я изпревари испанката Наталия Гарсия, а трета - на точка и половина след Владинова завърши израелката Виктория Филановски. Две..

публикувано на 28.05.17 в 08:36
Отборът на

"Берое" победи "Лукойл Академик" в третия баскетболен финал

Носителят на купата на България "Берое" запази шансове за титлата в баскетболното ни първенство за мъже, след като в третия мач от финалите победи "Лукойл Академик" в Стара Загора със 74:64 (21:20, 20:8, 18:20, 15:16) точки. Така Берое намали изоставането..

публикувано на 27.05.17 в 20:50

"Етър" се завърна в първа футболна лига

След 5 години отборът на "Етър" се завръща в елита на футболното ни първенство. Това стана факт след като в 30-ия кръг на втора лига отборът от Велико Търново завърши 2:2 като гост на "Несебър". Останалите резултати: "Банско" - "Локомотив" (Сф) 1:4,..

публикувано на 27.05.17 в 20:32
Кими Райконен

Кими Райконен тръгва пръв утре в Монте Карло

Кими Райконен с Ферари ще стартира утре от първата позиция в състезанието за голямата награда на Монако по улиците на Монте Карло- щести кръг от световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1. Втори ще тръгне съотборникът му и лидер в генералното..

публикувано на 27.05.17 в 16:44
Момент от полуфиналите

Нашата двойка скул е на финал на европейското първенство по гребане

Кристиян Василев и Георги Божилов се класираха за утрешния финал на двойка скул от европейското първенство по гребане в Рачице /Чехия/. Те дадоха трето време във втория полуфинал и ще се борят за медалите с лодките на Швейцария, Германия, Полша, Беларус и..

публикувано на 27.05.17 в 16:33
Юлия Стаматова

Юлия Стаматова загуби полуфинала в Анталия

Юлия Стаматова отпадна в полуфиналите на тенис-турнира в Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Тя загуби от Лиза Матвиенко (Германия) с 3:6 и 4:6. От тези общо 19 гейма 12 бяха спечелени с "пробиви" в сервисите, но съотношението в тях е 7:5 за..

публикувано на 27.05.17 в 14:43

Тази вечер в Англия, Германия, Испания и Франция ще бъдат определени носителите на футболните купи

В Англия - „Арсенал“ и „ Челси“ тази вечер ще определят носителя на трофея в ФА Къп. “Топчиите” за първи път от 19 години не успяха да намерят място и няма да играят в Шампионската лига през следващия сезон. Ако успее да спечели трофея, тимът..

публикувано на 27.05.17 в 09:54

Красен Кралев открива обновения стадион „Локомотив“ в Горна Оряховица

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев тази вечер ще открие обновения стадион „Локомотив” в Горна Оряховица преди футболното шоу „Нощта на легендите”. Спортното съоръжение беше реконструирано с 850 хиляди лева от държавата. Откриването на..

публикувано на 27.05.17 в 08:56

"Монтана" и "Локомотив" ГО оставиха спора си за реванша

Монтана и Локомотив /Горна Оряховица/ завършиха наравно 1:1 на стадиона в Ловеч в първия мач от баражите за оставане в елита.   Монтана поведе в резултата в 17-та минута чрез Петър Атанасов. Нападателят се възползва от групата грешка на вратаря..

публикувано на 26.05.17 в 20:20

Испанецът Микел Ланда спечели 19-тия етап от колоездачната обиколка на Италия

Испанецът Микел Ланда спечели 19-тия етап от колоездачната обиколка на Италия от Сан Кандидо до Пианкавало. Колумбиецът Найро Кинтана е новият лидер в Генералното класиране с аванс от 38 секунди пред досегашния водач холандеца Том Дюмулен, и на още..

публикувано на 26.05.17 в 19:27
Цветана Пиронкова

Пиронкова среща Бартел в първия кръг на "Ролан Гарос"

Цветана Пиронкова ще играе срещу германката Мона Бартел в първия кръг на втория за годината тенис-турнир от Големия шлем - открито първенство на Франция. Бартел скочи с 13 места в световната ранглиста след като в началото на месеца спечели турнира в Прага и..

публикувано на 26.05.17 в 14:16

Аоияма с трета победа на турнира в Токио

Даниел Иванов-Аоияма записа победа в 13-ия кръг на големия майски турнир по сумо в Токио.   "Маегашира-3" Аоияма избута "маегашира-1" Чийонокуни от дохиото с техниката "ошидаши" и прекъсна серия от пет поредни загуби в надпреварата. Така той вече..

публикувано на 26.05.17 в 14:03
Георги Цонов

Първо място за Георги Цонов в Дубай

Георги Цонов спечели титлата на троен скок на турнира по лека атлетика в Дубай. Цонов триумфира с най-добро постижение в надпреварата от 16,69 метра. Той остана само на 11 сантиметра от покриване на норматив за участие на Световното първенство по..

публикувано на 26.05.17 в 13:53

"Троа" изненада "Лориен" в първия мач за Лига 1

Втородивизионният "Троа" победи с 2:1 гостуващия "Лориен" в първия плейоф за място в елита на френския футбол. Домакините имаха превъзходство преди почивката и заслужено поведоха в 37-ата минута, когато Стефан Дарбион направи добавка отблизо, след като..

публикувано на 26.05.17 в 11:01

"Волфсбург" взе аванс в баража за място в Първа Бундеслига

"Волфсбург" победи с 1:0 гостуващия "Айнтрахт" (Брауншвайг) в първия бараж за място в елита на германския футбол. Домакините, които се стремят да останат в първа Бундеслига за 21-и пореден сезон, стигнаха до успеха след спорна дузпа в 35-ата минута...

публикувано на 26.05.17 в 10:58
Кей Нишикори

Нишикори спаси 3 мачбола и се класира за полуфиналите в Женева

Японецът Кей Нишикори спаси три мачбола и се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Женева (Швейцария). Поставеният под номер 2 Нишикори обърна Кевин Андерсън (Южна Африка) с 2:6, 6:4, 7:6(6) след два часа и половина игра. Той..

публикувано на 26.05.17 в 09:01
Милош Раонич

Милош Раонич се класира за полуфиналите в Лион

Водачът в схемата Милош Раонич (Канада) се класира за полуфиналите в дебютното издание на турнира по тенис на червени кортове във френския град Лион с награден фонд 540 310 евро. Раонич елиминира квалификанта Гащао Елиаш (Португалия) с 6:4, 6:3 след около..

публикувано на 26.05.17 в 08:59