Бронзов медал за България на световното първенство по скокове на батут в София

Валентин Стоянов и Мартин Димитров спечелиха бронзовите медали в дисциплината синхронни скокове при момчета 11-12 години. В същия финал участва и още един български тандем. Максим Ангелов и Димитър Георгиев заеха 5-то място с оценка  43.450 т...

публикувано на 17.11.17 в 21:08
Владимир Зографски

Зографски извън първия старт за световната купа по ски-скок

Българинът Владимир Зографски не успя да преодолее квалификациите в първия старт за сезона от Световната купа по ски-скок във Висша (Полша). Зографски се нареди на 53-о място в пресявките на голямата шанца с 94.8 точки след опит от 110.5 метра. Той остана..

публикувано на 17.11.17 в 20:45
Димитър Бербатов

Бербатов дебютира с реми в Индия

Димитър Бербатов дебютира в индийската Суперлига с екипа на "Керала Бластърс". В първия мач тимът бе домакин на препълнения стадион с капацитет почти 40 000 места на шампиона "Атлетико де Колката", а срещата завърши 0:0. Преди двубоя организаторите..

публикувано на 17.11.17 в 20:36
Златомир Загорчич

Треньорът на "Славия" недоволен след успеха срещу "Септември"

Старши-треньорът на "Славия" Златомир Загорчич остана доволен от победата над "Септември" (София) с 4:1, но не и от множеството пропуски на неговия тим. През цялото време на мача бяхме по-добри. Изпуснахме много ситуации, но накрая реализирахме. Малко..

публикувано на 17.11.17 в 19:51
Галин Иванов

"Славия" разгроми с 4:1 "Септември"

Отборът на "Славия" разгроми този на "Септември" с 4:1 в среща от 16-ия кръг в Първа футболна лига. "Белите" стигнаха до успеха след две попадения на Галин Иванов, автогол на Румен Трифонов и Калоян Кръстев. Борис Галчев вкара почетното попадение за..

публикувано на 17.11.17 в 19:46
Веселин Цинзов

Веселин Цинзов пети на 10 километра ски-бягане във Финландия

Българинът Веселин Цинзов завърши на пето място на 10 километра класически стил в състезанието по ски-бягане на ФИС в Саариселка (Финландия). Цинзов финишира за  27:02.5 минути. Четирима французи изпревариха българина, като победител стана Морис Манифика с..

публикувано на 17.11.17 в 19:38
Давид Гофен

Давид Гофен на полуфинал в Лондон

Давид Гофен е вторият полуфиналист от група “Пийт Сампрас” на финалния турнир на ATP в Лондон. Победител в групата е Григор Димитров, а белгиецът разби австриеца Доминик Тийм с 6:4, 6:1 в пряката битка за втората позиция. Така Гофен ще срещне..

публикувано на 17.11.17 в 19:05
Джак Сок

Джак Сок се закани на Григор Димитров

Сензацията на финалния турнир в по тенис Лондон - Джак Сок, се закани на Григор Димитров. Американецът беше в ролята на аутсайдер, но си осигури участие на полуфиналите, където ще се изправи срещу българина. Мачът е в събота от 22:00 часа. Защо да не..

публикувано на 17.11.17 в 18:09
Отборът на

"Марица" в група "С" на Шампионската лига по волейбол

Шампионът на България по волейбол за жени "Марица" Пловдив попадна в група "С" на волейболната Шампионската лига. В дебютното участие на български тим в най-престижната надпревара на Стария континент съпернички на пловдивчанки ще бъдат полският "Хемик"..

публикувано на 17.11.17 в 17:47
Роберто Манчини

Манчини не иска да е селекционер на Италия

Роберто Манчини отхвърли вариант да поеме националния отбор на Италия. Манчини в момента е начело на руския футболен клуб "Зенит", но името бе поставено сред потенциалните кандидати за овакантения от Джампиеро Вентура пост начело на "Скуадра адзура". Не..

публикувано на 17.11.17 в 17:30
Любослав Пенев

Любослав Пенев напуска "Валенсия"

Старши-треньорът на дублиращия отбор на "Валенсия" Любослав Пенев поиска да напусне испанския клуб, за да се концентрира върху предизборната си кампания за президент на БФС, съобщи изданието "Superdeporte". Пенев е помолил ръководството на "Валенсия" да..

публикувано на 17.11.17 в 17:21
Антония Григорова

Антония Григорова 47-ма на 5 километра ски-бягане в Швеция

Антония Григорова завърши на 47-о място в състезанието на ФИС по ски-бягане на 5 километра свободен стил в Геливаре (Швеция). Преследващата олимпийска квота за Пьончан 2018 Григорова финишира за 14:22.2 минути, като остана на 1:24,1 минута от победителката..

публикувано на 17.11.17 в 17:19
Малин Орачев

Треньорът на "Дунав": Без напрежение в спорта не може

Напрежение има навсякъде, а без напрежение в спорта не може . Това заяви старши-треньорът на футболния "Дунав" Малин Орачев . За да спечелим, не трябва да бъдем напрегнати. Напрежението, че нямаме точки не трябва да ни пречи. Трябва да се справим с..

публикувано на 17.11.17 в 17:11
Кристиано Роналдо

Роналдо обиден от критиките на близките му

Нападателят на испанския футболен клуб "Реал" Мадрид Кристиано Роналдо обяви, че не се притеснява от  критиките по негов адрес, заради лошия старт на този сезон. Португалецът отбеляза, че смята за странно, когато същия въпрос му е задаван от неговите..

публикувано на 17.11.17 в 16:57
Златан Ибрахимович се контузи на реванш срещу белгийския „Андерлехт“

Моуриньо готов да пусне в игра Ибрахимович

Мениджърът на английския футболен клуб "Манчестър Юнайтед" Жозе Моуриньо заяви, че двубоят в събота с "Нюкасъл" може да бъде първи за сезона за нападателя Златан Ибрахимович. Шведът може да бъде на пейката за двубоя, след като не е играл от април месец..

публикувано на 17.11.17 в 16:51
Хосеп Гуардиола

Хосеп Гуардиола е Мениджър на месец октомври във Висшата лига

Испанецът Пеп Гуардиола спечели награда за "Мениджър на месец октомври" в традиционната класация във Висшата лига на Англия. За мениджъра на "Манчестър Сити" това е втора поредна награда, след като той взе отличието и през септември, и общо трета,..

публикувано на 17.11.17 в 14:11

Роберто Манчини отхвърли вариант да поеме националния отбор на Италия

Роберто Манчини отхвърли вариант да поеме националния отбор на Италия. Манчини в момента е начело на руския "Зенит", но името бе поставено сред потенциалните кандидати за овакантения от Джампиеро Вентура пост начело на "Скуадра адзура". Не съм..

публикувано на 17.11.17 в 14:08

Служител на ГДБОП спечели първо място по джудо на Световните полицейски игри

Служител на ГДБОП спечели първо място по джудо на Световните полицейски игри в Абу Даби. Радослав Марков е многократен държавен шампион в този вид спорт, съобщават от МВР. През 2012 г. той спечели наградата Спортист на годината на Спортната асоциация на..

публикувано на 17.11.17 в 13:43

Йордан Йовчев подготвя съвместен спектакъл с Иля Авербух, участва и в шоуто на Алексей Немов

Легендата ни в спортната гимнастика Йордан Йовчев за поредна година беше специален гост на шоуто, организирано от неговия голям приятел Алексей Немов. В проекта „Легенди в спорта“  рекордьорът ни по участия в олимпийски игри  участва заедно с двукратната..

публикувано на 17.11.17 в 12:14
Александър Лазов

Александър Лазов на полуфинал в Анталия

Националът на България за Купа „Дейвис“ Александър Лазов се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 1 в схемата Лазов спечели категорично срещу..

публикувано на 17.11.17 в 11:47