Марко Асенсио

„Реал“ (М) с измъчен успех срещу „Леганес“

„Реал“ (Мадрид) победи трудно като гост „Леганес“ с 1:0 в първи четвъртфинален мач от турнира за купата на Испания по футбол. Голът отбеляза Марко Асенсио в последната минута на двубоя. „Реал“ игра без три от звездите си - Кристиано Роналдо,..

публикувано на 19.01.18 в 07:46
Насер Ал-Атия

Ал-Атия спечели 12-ия етап на рали Дакар

Катарецът Насер Ал-Атия с „Тойота“ победи основния си съперник Стефан Петерханзел (Франция, Пежо) в най-дългия етап от автомобилния рали Дакар, а Карлос Сайнс (Испания, Пежо) направи още една крачка към пълния триумф през 2018-а година. Ал-Атия беше..

публикувано на 19.01.18 в 07:41

Тарасова и Морозов защитиха титлата си при спортните двойки на ЕП в Русия

Евгения Тарасова и Владимир Морозов защитиха титлата си при спортните двойки от европейското първенство по фигурно пързаляне в Русия.  Те завоюваха златото след високо оценена волна програма. В кратката бяха едва на пета позиция. Други две руски..

публикувано на 19.01.18 в 04:04
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов е на четвъртфинал в Анталия

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Анталия с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставеният пети в схемата наш тенисист победи румънеца Николае Фрунза със 7:6 и 6:1 за час и 41 минути. Утре Кузманов ще играе срещу сърбина..

публикувано на 18.01.18 в 12:54

Джокович загуби сет, но победи Монфис

Шесткратният шампион Новак Джокович (Сърбия) загуби сет, но се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Джокович надделя над французина Гаел Монфис с 4:6, 6:3, 6:1, 6:3 в горещото време в Мелбърн с температура на въздуха от..

публикувано на 18.01.18 в 10:57

Григор Димитров среща Андрей Рубльов - утре в 5.30 часа сутринта

Григор Димитров ще играе срещу руснака Андрей  Рубльов утре рано сутринта българско време в третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Двубоят е трети в програмата за петък на централния корт "Род Лейвър Арина" и се очаква да започне след..

публикувано на 18.01.18 в 10:28

Шарапова пак бие в Мелбърн, тайванка шокира №3 в света

Бившата номер 1 Мария Шарапова се класира за третия кръг на Аустрелиън Оупън. Рускинята се наложи с 6-1, 7-6(4) над поставената под номер 14 в схемата Анастасия Севастова от Латвия след час и 20 минути игра. Шампионката от 2008 спечели повече от..

публикувано на 18.01.18 в 09:24

"Челси" бра страх срещу "Норич", лондончани биха с дузпи

Шампионът на Англия "Челси" се класира изключително драматично за четвъртия кръг в турнира за ФА Къп. На своя "Стамфорд Бридж" лондончани се наложиха с 6:4 след изпълнение на дузпи в преиграването с "Норич". Редовното време завърши 1:1 след..

публикувано на 18.01.18 в 09:21

ПСЖ смачка "Дижон", феновете освиркват Неймар

"Пари Сен Жермен" размаза отбора на "Дижон" с 8:0 с четири гола на бразилската звезда Неймар, който асистира и за още два, на излизане от терена клатеше глава разочаровано. Въпреки представянето му днес, имаше сериозна група от фенове на ПСЖ, които го..

публикувано на 18.01.18 в 09:16

"Еспаньол" нанесе първа загуба на "Барселона"

"Еспаньол" сложи край на победната серия на "Барселона" с 1:0 в изобилстваща от съдийски грешки среща за Купата на Испания. Единственото попадение за домакините вкара 20-годишният Оскар Мелендо, продукт на юношеската школа на клуба, две минути преди края на..

публикувано на 18.01.18 в 09:12

Тежка загуба на "Левски" в Малта

Тежка загуба претърпя "Левски" в първата му зимна контрола в Малта - 0:3 от местния шампион "Хибърниънс". "Левски" не можеше да разчита на двама от основните си защитници - исландския национал Холмар Ейолфсон е повикан от федерацията, а новото попълнение..

публикувано на 17.01.18 в 22:07

Носителят на Купата "Берое" отпадна от турнира

Носителят на Купата на България по баскетбол при мъжете - старозагорският "Берое", отпадна от надпреварата. Отстранен бе в 1/4-финалите, след две загуби от пловдивския "Академик" - този път със 79:81 т. Останалите резултати от реваншите: "Рилски..

публикувано на 17.01.18 в 20:47

"Монтана" с трета поредна победа в Адриатическата лига

Вицешампионът на България по баскетбол за жени "Монтана" постигна трета поредна победа в Адриатическата лига. В двубой от втората фаза на турнира Монтана се наложи като домакин над хърватския "Трешневка"  с 82:51 (25:12, 12:13, 27:13, 18:12)...

публикувано на 17.01.18 в 20:41

Северна и Южна Корея ще излязат под един флаг на откриването на Зимните олимпийски игри в Пьончан

Спортистите на Северна и Южна Корея ще излязат под един флаг на откриването на Зимните олимпийски игри в Пьончан. Двете страни, които все още нямат мирен договор повече от 60 години след войната помежду си, ще излъчат и общ отбор в женския..

публикувано на 17.01.18 в 18:53

Димитров: Спечелих, а можеше да загубя

Григор Димитров призна, че победата му над младия американец Макензи Макдоналд е била повече от трудна и с такава игра по-логичното за него било да загуби. Българинът се класира за 3-ия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис след измъчен..

обновено на 17.01.18 в 17:27

Илиана Раева: Катрин Тасева няма да види състезание в чужбина, ако не реши проблемите си

Поздравявам Катрин Тасева за страхотното представяне днес. Колкото и силна игра да има обаче, за да отиде на международно състезание пред нея има огромно НО….тя трябва да се справи с други проблеми, не го ли направи няма да види състезание в..

публикувано на 17.01.18 в 15:47
Борислав Михайлов

"Локомотив" Пловдив също ще подкрепи Борислав Михайлов

"Локомотив" Пловдив ще подкрепи настоящия президент на Българския футболен съюз Борислав Михайлов за нов мандат, информираха от клуба. Пълното съобщение на "черно-белите" от Пловдив: "На 16 февруари 2018 година ще се проведе Конгресът на БФС, на..

публикувано на 17.01.18 в 15:17

Григор Димитров с драматична победа над Макдоналд

Григор Димитров се класира за третия  кръг на Откритото първенство  на Австралия по тенис. Българинът, който е полуфиналист в турнира от миналата година, постигна труден успех над квалификанта Макензи Макдоналд (САЩ)  с 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6 за 3:25..

публикувано на 17.01.18 в 14:48
Хавиер Масчерано

Масчерано напуска "Барселона" в края на месеца

Защитникът на "Барселона" Хавиер Масчерано ще напусне "Барселона" след срещата-реванш от четвъртфиналите в турнира за Купата на Испания, съобщава Мундо Депортиво. Срещата ще се състои на 25 януари на "Ноу Камп".   Каталунците гостуват на..

публикувано на 17.01.18 в 14:04