Иван Чепаринов с трета победа на "Корсика Мастърс"

Гросмайстор Иван Чепаринов постигна третата си победа в 15-ото издание на турнира по шахмат "Корсика Мастърс" във френския град Бастия с награден фонд 60 хиляди евро. Чепаринов се наложи с черните фигури над арменеца Агаси Инатс и събра 3,5 точки,..

публикувано на 25.10.11 в 10:39

Ева Янева пак тренира с националния ни отбор

Бившият капитан на женския ни национален отбор по волейбол Ева Янева направи втора тренировка под ръководството на новия старши треньор Марчело Абонданца. През август Ева Янева бе отстранена от представителния ни тим, защото не се яви на лагер-сбора на..

публикувано на 25.10.11 в 10:32

"ЦСКА" иска смяна на съдията за мача с "Левски"

Ръководството на ЦСКА не иска за съдия на дербито с Левски да бъде назначен Станислав Тодоров от Шумен. В писмо адресирано до Съдийската комисия на БФС и нейния председател Костадин Костадинов, "червените" изразиха опасения срещу евентуално..

публикувано на 25.10.11 в 09:57

Любо Пенев напусна "Литекс", Атанас Джамбазки го замести

Любослав Пенев напусна Литекс след вчерашната победа над Лудогорец от първенството. Очаква се през тази седмица Пенев да разговаря с Борислав Михайлов, за бъдещото си назначаване като селекционер на националния отбор. На негово място беше привлечен..

публикувано на 25.10.11 в 09:32

“Лудогорец” загуби, остава на върха

Първа загуба в първенството претърпя “Лудогорец”, но въпреки това остава лидер в класирането с абсолютно равни показатели с ЦСКА. Едва в 10 кръг на “А”-група се намери отбор на препъне “орлите” в победния им ход. В приятен за гледане и качествен за родния..

публикувано на 25.10.11 в 01:21

Смениха треньор на „Светкавица” - Търговище

Ръководството на футболен клуб „Светкавица” - Търговище назначи за старши треньор бившия наставник на „Черно море” - Варна Никола Спасов. Досегашният треньор на тима Пламен Донев остава в клуба като помощник на Спасов. До рокодата се стигна, след като..

публикувано на 24.10.11 в 10:47
Силните игри на

Нова грешна стъпка на "Байерн" Мюнхен

Лидерът "Байерн" Мюнхен загуби с 1:2 при гостуването на "Хановер" в последна среща от 10-ия кръг на Бундеслигата. Поражението е второ за баварците за сезона, но въпреки него тимът запази лидерската си позиция с три точки пред..

публикувано на 24.10.11 в 06:14

"Куинс Парк Рейнджърс" изненада "Челси"

"Челси" загуби с 0:1 от "Куинс Парк Рейнджърс" в последния мач от кръга в английската Висша лига, като играчите на португалския мениджър Андре Вияш-Боаш останаха  9 още до почивката. Поражението остави "Челси" на..

публикувано на 24.10.11 в 06:08
Футболистите на

"Лацио" мина и през "Болоня"

Отборът на "Лацио" излезе на второ място в италианската Серия А след победа като гост с 2:0 над "Болоня" . Римските "орли" използваха инерцията от победата в градското дерби срещу "Рома" преди седмица и..

публикувано на 24.10.11 в 06:03

"Лил" отупа "Олимпик" Лион, "Пари Сен Жермен" продължава да е лидер

Шампионът "Лил" победи "Олимпик" Лион с 3:1 в последния мач от кръга и излезе на 3-то място в класирането на френското първенство. Лионци поведоха в резултата с гол на Джими Бриан в средата на първата част, но до почивката..

публикувано на 24.10.11 в 05:58

Скромният тим на "Леванте" пред "Реал" и "Барселона" в Испания

"Леванте" сензационно оглави класирането в испанската Примера дивисион, след като в последен мач от 9-ия кръг победи като гост "Виляреал" с 3:0 . "Леванте", чийто бюджет е едва 20 милиона евро, излезе начело с точка..

публикувано на 24.10.11 в 05:40

Видабаскет с победа на старта

"Видабаскет" тръгна обещаващо в държавното баскетболно първенство на страната след като се наложи като гост на тима на БК "Шумен" с 96:73. Първата изява на "Видабаскет" за новата състезателна година в зала..

публикувано на 23.10.11 в 15:30

Димитър Пенев смени Милен Радуканов в "ЦСКА"

Димитър Пенев смени освободения Милен Радуканов като старши треньор на ЦСКА. Това за което се говореше от седмици стана факт днес. Младият специалист бе освободен след равенството с Черно море, а заместикът му е добре познат - най популярният сред..

публикувано на 23.10.11 в 14:58

"Лукойл Академик" отново победи "Левски" в дербито при баскетболистите

Лукойл Академик отново се наложи над най-големия си съперник в НБЛ - "Левски", записвайки успех с 80:72 точки. Дербито бе от 2-ия кръг на родното баскетболно първенство и се състоя в Правец. За шампионите отново силен мач направи Брендън Хийт,..

публикувано на 23.10.11 в 05:11

Кубрат Пулев стана интерконтинентален шампион

Кубрат Пулев стана първия български боксьор със световна титла при   професионалистите в тежката категория.   Кобрата спечели интерконтиненталната титла на Международната боксова федерация ( IBF ), след кагероричен успех над американеца Травис..

публикувано на 23.10.11 в 04:59

Линдзи Вон спечели първото състезание за сезона в алпийските ски

Американката Линдзи Вон спечели първото състезание от новия сезон в ски алпийските дисциплини. Тя триумфира в гигантския слалом в австрийския курорт Зьолден, като това бе първа победа за нея в тази дисциплина. С това Вон се превърна в петата скиорка с..

публикувано на 22.10.11 в 14:02

202- сантиметров център ще подсили Видабаскет

202- сантиметровият център на младежкия тим на Левски Юлий Арабаджийскище играе с двоен лиценз и ще подсили "Видабаскет" в първенството на мъжката ни "А" - група по баскетбол, съобщиха от ръководството на клуба.   Младият..

публикувано на 22.10.11 в 12:04

ЦСКА отново губи точки, "Левски" с трудна победа над "Калиакра"

След 8 поредни победи, вече втори кръг ЦСКА губи точки в борбата за титлата. Във Варна "червените" стигнаха до нулево равенство срещу "Черно море". "Левски" положи много усилия, за да победи с 3:2 "Калиакра" пред..

публикувано на 22.10.11 в 05:48

Григор Димитров не успя да премине четвъртфиналите в Стокхолм

Григор Димитров отново не успя да достигне до първи в историята на българския мъжки тенис 1/2-финал на АТР турнири. В четвъртфинален мач от турнира в Стокхолм, първата българска ракета отстъпи с 5:7, 4:6 на канадеца Милош Раонич. В предишните си три..

публикувано на 22.10.11 в 05:39

“Светкавица” с първи домакински гол

Първи домакински гол отбеляза “Светкавица” при първото си участие в “А”-група. Това се случи в 10 кръг на шампионата и след 442 “сухи” за съперника минути на стадион “Димитър Бурков” в Търговище. Автор на историческото попадение стана Георги Георгиев в 82-а..

публикувано на 22.10.11 в 02:12