Германия отстрани Нигерия с 10 души на световното първенство за младежи в Египет

Коплин (в средата) донесе с двата си гола победата на Германия над Нигерия с 3:2 на световното първенство за младежи до 20 годиниСнимки: Getty Images,AFP Отборът на Германия успя да се класира за 1/4 финалите на световното първенство за младежи до 20..

публикувано на 16.10.09 в 12:26

Чикаго и Токио отпаднаха от надпреварата за Олимпиада 2016

Американската кандидатура за домакин на Олимпийските игри през 2016 година Чикаго, както и японската - Токио, отпаднаха след първия кръг на глусаване, съобщи председателят на МОК Жак Рох. Чикаго и Токио събраха най-малко гласове в своя подкрепа и отпаднаха..

Димитър Бербатов е в топ 20 на най-богатите футболисти в Англия

Димитър Бербатов попадна в класацията на най-добре платените футболисти на Острова на списанието "4-4-2" Капитанът на националния ни от отбор по футбол и нападател на английския шампион "Манчестър Юнайтед" Димитър Бербатов е сред..

15 спортни бази вече ще се стопанисват от Министерството на спорта

През зимата зала Фестивална ще бъде затворена за ремонт Над 15 спортни бази, които досега се стопанисваха от студентските дружества "Академика 2000" и "Академика-спорт", преминават от Министерството на образованието, младежта и..

Официално: Алонсо отива във "Ферари"

Фернандо Алонсо Пилотът на "Рено" Фернандо Алонсо ще замени Кими Райконен в отбора на "Ферари" през следващия сезон на Формула 1,  съобщиха от Скудерията. Алонсо е подписал договор за три години и ще си партнира с другия пилот на..

България - номер едно в света в мотокроса

Българската делегация /Йордан Стойков, Минко Акимов, Румен Петков и Свилен Нейков/ в компания на президента на ФИМ Вито Иполито с наградите за трасета и организатор номер едно в света за 2009 България и българският мотоциклетен спорт снощи получиха..

публикувано на 16.10.09 в 12:25

"Арсенал" постигна обрат срещу "Стандарт"

\n "Арсенал" стартира с победа участието си в груповата фаза на Шампионската лига този сезон. В първата си среща от група Н лондончани спечелиха трудно с 3:2 навън срещу "Стандарт Лиеж" (Белгия), след като изоставаха с 0:2 още до 5-ата..

Германките и италианките обраха индивидуалните награди на европейското по волейбол

Холандката Манон Флиер получи наградата си за най-полезен играч (MVP) от президента на Европейската конфедерация по волейбол Андре Майер.Снимки: CEV Германските волейболистки обраха индивидуалните награди на европейското първенство в Полша, въпреки че..

Довиждане, Мие! Здравей, Москва!

Със зрелищен галаспектакъл в Мие, Япония, завърши 29-ото световното първенство по художествена гимнастика. Домакините се бяха постарали и доказаха, че са добри организатори. Имаше впечатляващи изпълнения, светлинни ефекти и истинско шоу. Шампионатът бе..

Акробатите ни със сребро от Португалия

Благовест Караджов и Марти Миланов, спечелиха сребърен медал  на Европейско първенство по спортна акробатика във Вила де Кондо - Португалия. Състезателите на треньора Мариан Габровски останаха на много малка разлика от шампионите от Русия. След оспорвана..

Росен Тончев: "Разочарован съм...."

Момчета, честито от миналата година една позиция напред, с реален шанс за първото място. Изглеждате разочаровани? Росен Тончев :"Може да се каже. Просто това ни беше шанса да станем първи. Нямахме кой зае какъв касмет и останахме втори. Дадохме..

Шефът на фенклуба на "Левски": Не готвим провокации за мача с "Лацио"

\n Шефът на фенклуба на "Левски" - Владимир Владимиров, отрече информациите, че "сините" готвят провокации за мача на "Левски" с "Лацио", за да компрометират Тодор Батков и така да го принудят да продаде отбора. \n..

Трима българи на тепиха в последния ден на световното в Дания

Световното първенство по борба ще завърши със схватките в последните три категории в класическата борба - 66, 74 и 120 килограма. Тримата наши представители изтеглиха сравнително лек жребии. В категория 66 килограма Емил Милев започва от предварителния..

"Златната" Станка Златева с бронз от световното първенство по борба в Дания

Станка Златева спечелия първия медал за България от световното първенство по борба в Хернинг, Дания, след като надигра в мача за бронза Светлана Саенко от Украйна Станка Златева спечели първия медал за България от световното първенство по борба в..

"Еврофутбол" раздава 12 хиляди лева на вечното дерби

Българският букмейкър "Еврофутбол" ще раздаде 12 000 лева на зрителите на вечното дерби между ЦСКА и "Левски", което ще се състои на 20.09.2009 г. от 20.00 часа на националния стадион "Васил Левски". За втори път тази година..

Ясен Попов е начело след 1-вия ден на автомобилното рали "Сърбия"

Ясен Попов е начело след първия ден на автомобилното "Рали Сърбия" Екипажът на "М-Тел Рали Тийм" Ясен Попов и Никола Попов с "Мицубиши Лансър" е начело в класирането след 1-ия ден на автомобилното рали "Сърбия"..

Испания - Гърция и Словения - Сърбия са полуфиналите на европейското по баскетбол за мъже

Гърция "излъга" един от фаворитите за титлата - Турция след продължения на европейското първенство по баскетбол в Полша със 76:74 точки след продължение Отборите на Гърция и Сърбия оформиха полуфиналната четворка, след като преодоляха своите..

Волейболистките ни победиха Испания с 3:1 гейма на европейското в Лодз

Този път прегазихме Испания с 3:1 гейма. Утре е ред на Полша Женският ни национален отбор по волейбол победи Испания с 3:1 гейма  във втория мач от втората фаза на Европейското първенство в полския град Лодз. В отделните части нашите се наложиха с..

Веселин Топалов би с черните фигури Петер Леко, Ван Юе изпусна Магнус Карлсен

Гросмайстор Веселин Топалов победи унгареца Петер Леко в партия от 8-мия кръг на шахматния супертурнир от Големия Шлем в китайския град Нанцзин с награден фонд 250 000 евро. Топалов, който игра с черните фигури, принуди унгарския гросмайстор да се..

Тодор Славов финишира 3-ти в рали Елпа

След 3-то място Тодор Славов и Добромир Филипов може да се изкачат по-нагоре от 10-то място в генералното класиране за еврошампионата Екипажът ни Тодор Славов и Добромир Филипов с Рено Клио завърши на 3-то място в 33-то издание на рали Елпа в Гърция,..