"Ливърпул" еднолично начело в Англия след категоричен успех над "Саутхемптън"

"Ливърпул" оглави еднолично класирането в английското първенство по футбол, след като победи "Саутхемптън" с 3:0 като домакин в мач от шестия кръг. "Мърсисайдците" водят с 18 точки и две пред "Манчестър Сити", който разгроми с 5:0 "Кардиф" като гост...

публикувано на 22.09.18 в 20:57
Иран

Волейболистите на Канада надиграха Иран в пет гейма в нашата група на световното първенство

Отборът на Канада победи състава на Иран с 3:2 гейма в "Арена Армеец" и записа първа победа във втората групова фаза на световното първенство по волейбол за мъже в нашата седма група. Канадците надделяха в тайбрека с 15:12 и по този начин на практика лишиха..

публикувано на 22.09.18 в 20:39

"Левски Лукойл" продължава напред в Шампионската лига

Баскетболният ни шампион при мъжете "Левски Лукойл" преодоля първия кръг на квалификациите на Шампионската лига. Възпитаниците на Константин Папазов победиха като домакин "Шяуляй" (Литва) със 79:65 и се класира за втория кръг на пресявките на европейския..

публикувано на 22.09.18 в 20:35
Весо Овчаров

Парапланеристът Весо Овчаров поставил рекорда си над множество далекопроводи високо напрежение

На 20-и септември Весо Овчаров постави световен рекорд в акробатичния парапланеризъм. Над Северна България той направи 612 последователни превъртания - с 44 повече от досегашния рекорд на Хорацио Лоренс. Постижението на Весо е изключително, тъй..

публикувано на 22.09.18 в 18:07
Васко Младенов

Васко Младенов с четвърта титла на двойки за сезона

Васко Младенов триумфира с титлата на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Във финалната среща поставените под номер 1 Младенов и Анис Горбел от Тунис победиха с 6:3, 6:3 вторите в схемата..

публикувано на 22.09.18 в 18:05

Екстремните спортове 16-22 септември

УИНДСЪРФ Първо преминаване по черноморската ни граница с уиндсърф беше извършено тази седмица. Илияна Стоилова и Йоан Колев изминаха разстоянието от близо 300 километра за 3 дни като част от каузата “Черно море, свободно от пластмаса”. Двамата..

публикувано на 22.09.18 в 17:52
Златан Ибрахимович

Златан Ибрахимович иска да завърши кариерата си с титла в "Малмьо"

Нападателят Златан Ибрахимович не изключи възможността да завърши кариерата си в родна Швеция, в която все още няма титла. Ветеранът спечели трофеите в Испания с футболните "Барселона", в Италия с "Милан" и "Интер", в Холандия с "Аякс" и във Франция с "Пари..

публикувано на 22.09.18 в 17:06
Анди Мъри

Анди Мъри приключва годината след турнирите в Шънчжън и Пекин

Британският тенисист Анди Мъри ще приключи сезона след участието си на турнирите в Шънчжън и Пекин през следващите две седмици. Бившият номер 1 се завърна на корта през юни след операция на бедрото и изигра девет официални срещи тази година. Шотландецът ще..

публикувано на 22.09.18 в 17:01

"Фулъм" и "Уотфорд" разделиха точките в Англия

"Фулъм" и "Уотфорд" завършиха 1:1 в мач от шестия кръг на английската Висша лига по футбол. Андре Грей отбеляза в полза на "Уотфорд" още във 2-а минута, но Александър Митрович донесе точката на "Фулъм" на "Крейвън Котидж" с попадение в 78-а минута...

публикувано на 22.09.18 в 16:59

"Алавес" излезе трети в Испания след разгром над "Райо Валекано"

"Алавес" се изкачи на трето място в генералното класиране на испанското първенство по футбол, след като разгроми с 5:1 като гост "Райо Валекано" в мач от петия кръг. Ибай Гомес вкара два гола за отбора си, който е равен с втория "Реал" (Мадрид) и е на две..

публикувано на 22.09.18 в 16:56
Петър Занев

Петър Занев вкара гол, но "Енисей" загуби от "Урал"

Защитникът Петър Занев отбеляза гол за своя "Енисей" при загубата с 1:2 от "Урал" в мач от 8-ия кръг на руското футболно първенство. Занев вкара почетното попадение за "Енисей" в 59-а минута,  а в 73-а минута бе сменен от Саркисов. Преди това "Урал" поведе..

публикувано на 22.09.18 в 16:52
Сестри Стоеви

Загуба на сестри Стоеви в Чанчжоу /Китай/

Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха на полуфиналите на двойки жени на турнира от Световните суперсерии 1000 по бадминтон в Чанчжоу (Китай) с награден фонд 1 милион долара.    Сестрите, които са носителки на европейската титла за тази..

публикувано на 22.09.18 в 15:30
Неймар

Определиха Неймар като Ким Кардашиян на футбола

Бившият футболист на "Манчестър Сити", "Нюкясъл" и "Олимпик" Марсилия Джоуи Бартън определи звездата на "Пари Сен Жермен" Неймар като "Ким Кардашиян на футбола". Според ексцентричния бивш полузащитник, известен с "голямата" си уста, Неймар далеч не е..

публикувано на 22.09.18 в 13:16
Кики Бертенс

Холандка и австралийка на финал в Сеул

Холандката Кики Бертенс и Айла Томлянович от Австралия се класираха за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Сеул (Република Корея) с награден фонд 250 хиляди долара. Поставената под номер 2 Бертенс елиминира третата в схемата Мария Сакари..

публикувано на 22.09.18 в 13:13
Гари Кейхил може да напусне

Национал иска да напусне "Челси"

Защитникът на "Челси" и на английския национален отбор по футбол Гари Кейхил обмисля да напусне стадион "Стамфорд Бридж" през януари. 32-годишният Кейхил не влиза в плановете на новия мениджър на лондончани Маурицио Сари и от началото на сезона не е..

публикувано на 22.09.18 в 11:14
Александър Везенков

"Олимпиакос" с Везенков с успех срещу израелци

Вицешампионът на Гърция "Олимпиакос" започна с победа с 94:93 над израелския "Апоел" Йерусалим участието си в третия международен приятелски турнир на остров Крит. За победителите 12 точки и 9 борби регистрира българският национал Александър Везенков, а..

публикувано на 22.09.18 в 11:11
Владимир Гаджев

Гаджев желан и от "Ботев" Пловдив

През следващата седмица отборът на "Ботев" (Пловдив) очаква отговор от Владимир Гаджев. Бившият национал е без отбор, след като се раздели с кипърския "Анортозис". 31-годишният полузащитник имаше покана и от "Ботев" (Враца). При това тя дойде от..

публикувано на 22.09.18 в 11:04
Виктория Томова

Томова отпадна в Ташкент

Първата ракета на България Виктория Томова загуби с 2:6, 4:6 мача със сръбкинята Деяна Раданович от първия кръг на квалификациите на турнира по тенис в Ташкент, Узбекистан. Срещата продължи час и 20 минути, а поставената под номер 4 в квалификационна схема..

публикувано на 22.09.18 в 11:00
Наоми Осака

Плишкова и Осака на финал в Токио

Шампионката от Откритото първенство на САЩ по тенис Наоми Осака и бившата водачка в световната ранглиста Каролина Плишкова ще играят във финала на турнира "Пан Пасифик Оупън" в Токио. В полуфиналите поставената под номер 3 японка се наложи с 6:2 и 6:3..

публикувано на 22.09.18 в 10:56