Алекс Колев е титуляр в Полша

Българин с победа в Полша

Алекс Колев и съотборниците му от "Арка" (Гдиня) спечелиха с 1:0 срещу гостуващия "Лех" (Познан) в среща от деветия кръг на полската Екстракласа. Българинът започна титуляр и бе заменен в 75-ата минута. Единственото попадение в мача реализира Янота в..

публикувано на 22.09.18 в 06:49
Играчите на

"Щутгарт" без успех в Германия

Отборът на "Щутгарт" завърши 0:0 с гостуващия "Фортуна" (Дюселдорф) в първия мач от четвъртия кръг на германската Бундеслига. Домакините имаха инициативата и владееха повече топката, но така и не успяха да намерят верния път към противниковата врата,..

публикувано на 22.09.18 в 06:46
Тодор Скримов

Тодор Скримов: С помощ от публиката трябва да бием и САЩ

Тодор Скримов бе най-резултатен с 18 точки за България при успеха с 3:0 гейма над Иран във втората фаза от световното първенство по волейбол за мъже, на което страната ни е домакин заедно с Италия. "Беше важно да играем добре. Радвам се, че успях..

публикувано на 22.09.18 в 06:42
Валентин Братоев

Повярвахме си и затова спечелихме, твърди Валентин Братоев

Една от звездите на българския национален тим по волейбол Валентин Братоев заяви, че той и съотборниците му са си повярвали във възможностите за победата с 3:0 гейма срещу Иран във втората фаза на Световното първенство за мъже, на което страната ни..

публикувано на 22.09.18 в 06:39
Отборът на

"Монако" с нова издънка във Франция

Отборът на "Монако" завърши 1:1 с гостуващия новак "Ним" в среща от шестия кръг на френската Лига 1 и остава без победа вече пет поредни мача във всички турнири. Гостите поведоха в 19-ата минута, когато Антони Бриансон се разписа с глава, засичайки..

публикувано на 22.09.18 в 06:29

Григор Димитров спечели първа победа за Европа в Чикаго

Григор Димитров донесе първата точка за отбора на Европа срещу Останалия свят в демонстративния тенис турнир „Лейвър къп“ в Чикаго. Българинът победи американеца Франсис Тиафо с 6:1, 6:4 в откриващия двубой на състезанието. Той продължи 67..

публикувано на 21.09.18 в 22:30

Равенство за „Етър“ и „Берое“

Късен гол на полузащитника на „Берое“ Борсислав Цонев лиши тима на „Етър“ от трета поредна победа в Първа лига. Двата отбора завършиха наравно 1:1 на стадион "Ивайло" в старата столица в първи мач от деветия кръг на футболното първенство на..

публикувано на 21.09.18 в 21:57
Меси и Суарес ще си спестят полета до Маями.

Испанската федерация реши: Двубой в САЩ няма да има

Испанската футболна федерация отхвърли искането на Испанската футболна лига шампионатният мач между "Жирона" и "Барселона" да се играе на територията на САЩ, предаде Ройтерс. Срещата трябваше да се състои на 26 януари в Маями и щеше да бъде първата в..

публикувано на 21.09.18 в 17:22
Джошуа е доста по-тежък от Поветкин.

Джошуа по-тежък с 11 кг от Поветкин

Британският боксьор Антъни Джошуа се оказа с 11,1 килорама по-тежък от руския си съперник Александър Поветкин преди мача между двамата за световната титла в тежка категория. Това показа традиционният кантар в деня преди сблъсъка, който ще се състои на..

публикувано на 21.09.18 в 17:15
Диего Далот (вляво) получи почивка от Жозе Моуриньо.

Моуриньо не може да разчита на петима за мача с "Уулвърхемптън"

Мениджърът на "Манчестър Юнайтед" Жозе Моуриньо обяви, че няма да може да разчита на петима свои играчи в утрешното домакинство на "Уулвърхемптън" от шестия кръг на Висшата лига. Бранителят Диого Далот, който дебютира за клуба в сряда при успеха с 3:0 над..

публикувано на 21.09.18 в 16:56
Алекс Холстън атакува.

"Марица" привлече и американска волейболистка

Женският волейболен шампион "Марица" (Пловдив) се подсили с второ чуждестранно попълнение за предстоящия сезон.  23-годишният диагонал Александра Холстън, която има мачове за националния отбор на САЩ, подписа договор за една година и ще помага на..

публикувано на 21.09.18 в 16:06
Виктория Томова

Виктория Томова срещу сръбкиня в Ташкент

Първата ракета на България Виктория Томова ще играе срещу сръбкинята Даяна Раданович в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Интернешънъл" на WТА в Ташкент (Узбекистан) с награден фонд 250 хиляди долара...

публикувано на 21.09.18 в 15:56
Част от церемонията в залата в Окаяма.

Волейболистките получиха грозде от кмета на Окаяма

Необичаен подарък получиха националките ни по волейбол от кмета на Окаяма Масао Омори, който засвидетелства уважение към отборите на България и Доминиканска република, които са на подготовка в японския град.  Той дари състезателките на двата отбора с..

публикувано на 21.09.18 в 15:05
Конър Макгрегър

Конър Макгрегър пусна своя марка уиски

Звездата в смесените бойни изкуства Конър Макгрегър сложи подписа си върху нова шестгодишна сделка с най-известната ММА организация UFC. Той съобщи, че пуска и своя марка уиски. 30-годишният боец ще продължи да бъде най-скъпоплатен сред своите..

публикувано на 21.09.18 в 13:58
Наоми Осака

Нов успех на Наоми Осака в Япония

Шампионката от Откритото първенство на Съединените щати Наоми Осака се класира за полуфиналите на тенис турнира в Токио, който е на твърди кортове и от категория "Премиер".  20-годишната японка постигна девета поредна победа във всички надпревари, като..

публикувано на 21.09.18 в 13:44

Сестри Стоеви победиха вторите в света и са на полуфинал

Българките Габриела и Стефани Стоеви записаха най-доброто си класиране за сезона, като стигнаха полуфиналите на двойки жени на турнира от Световните суперсерии 1000 по бадминтон в Чанчжоу (Китай), който е от най-високата категория „Уърлд Тур Супер..

публикувано на 21.09.18 в 13:23
Васко Младенов

Младенов отпадна на единично в Тунис

Българинът Васко Младенов отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир, Тунис, с награден фонд 15 хиляди долара. Младенов отстъпи на германеца Кай Веенелт с 2:6, 0:6 за 50 минути, след като загуби последните осем..

публикувано на 21.09.18 в 13:05

Даниел Иванов-Аоияма с трети пореден успех

Даниел Иванов-Аоияма записа трета поредна победа на Големия есенен турнир по сумо в японската столица Токио.  В схватка от 13-ия кръг българинът, който е с ранг маегашира-10, надделя над маегашира-14 Таканошо. Той използва техниката "хатакикоми", за да..

публикувано на 21.09.18 в 12:58