От ЦСКА-София поискаха оставките на членовете на Дисциплинарната комисия

От ЦСКА-София официално поискаха оставките на всички членове на Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз начело с нейния председател Юрий Кучев. Причината е решението за наказанието на "Левски" от един мач без публика, обявено по-рано..

публикувано на 20.04.18 в 17:08
Владимир Николов: Новата зала ще бъде сбъдната мечта

Официалното начало на изграждането на спортна зала „София Парк“, която е част от комплекса „Геритейдж парт“ (Garitage Park), до околовръстното шосе в местността Камбаните, бе дадено днес. Строежът, който включва бизнес и жилищни сгради, вече е в..

публикувано на 20.04.18 в 16:59

Хокеистите разгромиха Хонконг на световното

Националният отбор на България регистрира втора поредна и общо трета победа на световното първенство по хокей на лед за мъже в Дивизия III, което се провежда в Кейптаун, Република Южна Африка. В двубой от четвъртия кръг българите се наложиха с..

публикувано на 20.04.18 в 16:37

Боряна Калейн и Невяна Владинова с по един финал след първия ден в Ташкент

Боряна Калейн се класира за финала с обръч, а Невяна Владинова за този с топка след първия ден на световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Българките заемат съответно 9 – та и 10-та позиция във временното класиране за..

публикувано на 20.04.18 в 16:19

Надал е следващият съперник на Григор

Световният номер едно Рафаел Надал ще бъде съперник на Григор Димитров на полуфиналите на тенис турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Монте Карло в събота. Двубоят ще бъде от 14:30 часа наше време. Десеткратният победител в състезанието на клей в..

публикувано на 20.04.18 в 15:37

„Левски“ наказан за един мач без публика

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз реши да накаже за една среща без публика отбора „Левски“. Санкцията идва заради инцидента по време на мача с ЦСКА-София преди два дни, когато пострада полицайка след хвърлена бомбичка...

публикувано на 20.04.18 в 14:47
Мария Мицова

Успехи на българските бадминтонисти в Гърция

Българите Мария Мицова и Иван Русев, поставени под номер 1 в основните схема при жените и при мъжете, стартираха с победи на международния турнир по бадминтон в Сидирокастро (Гърция). Мицова разгроми в първия кръг представителката на домакините..

публикувано на 20.04.18 в 14:32
Джулия Терзийска

Джулия Терзийска се контузи в Египет

Българката Джулия Терзийска получи травма и отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Шарм ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 4 Терзийска се отказа при 5:7, 2:2 след малко повеиче от..

публикувано на 20.04.18 в 14:27
Григор записа трета победа в Монако

Димитров на първи полуфинал в Монте Карло

Четвъртият поставен в схемата на „Мастърс 1000“ турнира в Монте Карло Григор Димитров за първи път стигна до полуфиналите. Българинът се наложи над №6 Давид Гофен от Белгия с 6:4, 7:6(5) след час и 35 минути игра, въпреки че във втората част..

публикувано на 20.04.18 в 14:02
След почти 22 години Венгер напуска

Арсен Венгер напуска „Арсенал“

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер, който е начело на "артилеристите" вече близо 22 години, ще напусне клуба след края на сезона, въпреки че има договор за още една година. 68-годишният французин сам обяви решението се чрез специално обръщение,..

публикувано на 20.04.18 в 12:58
Гергана Топалова

Гергана Топалова продължава защитата на титлата в Пловдив

Водачката в схемата на тенис турнира за юноши и девойки в Пловдив Гергана Топалова е на два полуфинала. Състезанието се провежда на кортовете на ТК „Локомотив“ и е от втора категория в календара на ITF. Шампионката от миналата година победи..

публикувано на 20.04.18 в 12:18

Рекордни печалби на Висшата лига

Клубовете от Висшата английска лига имат рекордни приходи и печалби през сезон 2016-2017, сочи проучване на „Делойт“. Общите приходи на отборите от английския футболен елит се покачват с близо един милиард лири, на 4.5 милиарда. Колективната..

публикувано на 20.04.18 в 11:36
Ники Николов (№7) вече не е чадт от

Николай Николов напусна „Белогорие“

Националът Николай Николов напусна руския волейболен клуб “Белогорие“ (Белгород). Централният блокировач игра за отбора и помогна за спечелването на Купата на ЦЕВ 31-годишният национал изигра 19 мача за „Белогорие“ в Суперлигата на Русия и..

публикувано на 20.04.18 в 10:54

„Голдън Стейт“ на победа от втори кръг в плейофите

Кевин Дюрант завърши с 26 точки, 9 борби и 6 асистенции за победата на „Голдън Стейт“ със 110:97 при гостуването срещу „Сан Антонио“ в двубой от първия кръг на плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация. Шампионите..

публикувано на 20.04.18 в 10:43

„Челси“ продължава битката за топ 4

Шампионът за 2017 година „Челси“ спечели с 2:1 при гостуването си на „Бърнли“ в среща от 35-ия кръг на английската Висша лига. Мачът започна с минута мълчание в памет на бившия футболист и функционер на „сините“ Рей Уилкинс. Гостите от Лондон..

публикувано на 20.04.18 в 10:33
Сесил Каратанчева е на четвъртфинал

Каратанчева стигна четвъртфинал

Българката Сесил Каратанчева записа втори успех на турнира в Дотан, щата Алабама, и се класира на четвъртфинал. Софиянката победи Риза Озаки от Япония с 6:3, 6:2 след час и половина игра. В мач, изпълнен от пробиви, Каратанчева осъществи..

публикувано на 20.04.18 в 10:21

Григор Димитров открива програмата в Монте Карло

Григор Димитров и Давид Гофен ще се изправят един срещу друг в четвъртфинален двубой от турнира в Монте Карло в петък. Двамата ще открият програмата на централния корт, която започва в 12:00 часа наше време.  По-късно през деня, българинът и..

публикувано на 20.04.18 в 10:03
Треньорът Шенол Гюнеш лежи на терена след удара

Бой прекрати дерби в Турция

Двубоят от турнира за Купата на Турция между „Фенербахче“ и „Бешикташ“ бе прекратен заради сериозни безредици по трибуните, в резултат на които пострада треньорът на гостите Шенол Гюнеш, съобщиха местните медии. Дербито на Истанбул бе прекъснато в..

публикувано на 20.04.18 в 09:35

Тежка загуба на „Атлетико“ в Сан Себастиян

"Реал Сосиедад" победи у дома с 3:0 състава на "Атлетико" (Мадрид) в двубой от 33-ия кръг на испанския шампионат в Сан Себастиян. В отсъствието на Диего Коста гостите не успяха да създадат много опасности пред противниковата врата през първата..

публикувано на 20.04.18 в 09:17
Футболистите на

„Дунав“ излъга „Локомотив“ (Пд) с 1:0

„Дунав“ победи с 1:0 „Локомотив“ (Пловдив) в среща от група “Б” на втората осмица в Първа футболна лига. Единствения гол отбеляза Исмаил Иса в 28-ата минута. Тогава Божидар Васев направи отличен пробив отляво, след което центрира в наказателното..

публикувано на 19.04.18 в 21:50