Спорт
Стадионът

Политиката и футболът ще стават все по-тясно свързани

Тепърва с промяната на политическата обстановка в света не само ФИФА и УЕФА, но и Международният олимпийски комитет като водещи спортни организации ще срещат все повече проблеми около избирането на домакинства на големи форуми. Така смята спортният..

публикувано на 16.06.18 в 12:40
Давид де Хеа не е доволен от представянето си срещу Португалия

Давид де Хеа с подкрепа от всички в Испания

Вратарят на националния отбор на Испания Давид де Хеа коментира грешката си за втория гол на Португалия в мача от втора група на Мондиал 2018, завършил при резултат 3:3 с хеттрик на Кристиано Роналдо. “Това е моя грешка, но може да се случи на..

публикувано на 16.06.18 в 09:15

Днес на Световното първенство по футбол

Събота е единственият ден на ХХI Световно първенство по футбол в Русия, в който ще бъдат изиграни четири двубоя. Срещите са от групи "С" и "D". Програма за събота, 16 юни От 13:00 часа: (българско време): Франция – Австралия в Казан в двубой..

публикувано на 16.06.18 в 09:11
Пламен Константинов

Пламен Константинов: Това бе най-слабият ни мач

"Това бе най-слабият ни мач в турнира. Не победа, не видях игра в мача". Това заяви след загубата от Франция с 0:3 в турнира "Лига на нациите" селекционерът на волейболните национали Пламен Константинов. "Ние все едно не сме играли заедно. Не знам, трябва..

публикувано на 16.06.18 в 09:10
Хулен Лопетеги

В Испания работели по плана на уволнения Лопетеги

Селекционерът на националния отбор на Испания по футбол Фернандо Йеро заяви след равенството 3:3 срещу Португалия, че в тима са се подготвяли за двубоя според плана на предишния треньор Хулен Лопетеги, който беше уволнен преди три дни заради преговори и..

публикувано на 16.06.18 в 09:06
Тодор Скримов

Волейболистите с тежка загуба от Франция

Волейболните национали на България отстъпиха пред състава на Франция с 0:3 гейма (21:25; 20:25; 23:25) в мач от турнира "Лига на нациите" и записаха седма загуба в надпреварата. Срещата се игра в Двореца на културата и спорта във Варна. Французите,..

публикувано на 16.06.18 в 09:02
Кристиано Роналдо

Роналдо обяви целта пред Португалия

"Целта пред Португалия е да спечелим световното първенство". Това заяви Кристиано Роналдо след равенството 3:3 срещу Испания на световното първенство по футбол в Русия. Нападателят на "Реал" Мадрид реализира исторически хеттрик във вратата на Испания...

публикувано на 16.06.18 в 07:38
Диего Коста бележи втория си гол

Голово шоу на Португалия - Испания

Европейският шампион Португалия и един от фаворитите за титлата Испания сътвориха уникално зрелище за равенството 3:3 в среща от втора група на световното първенство по футбол в Русия. Хеттрик за Португалия отбеляза Кристиано Роналдо (4-а минута от..

публикувано на 16.06.18 в 07:33

Отборът на България спечели Златната европейска лига

Волейболистките ни спечелиха Златната лига. Във финала в Будапеща българките се наложиха с 3:0 (25:12, 27:25, 25:14) гейма над домакина Унгария. И двата отбора се класират за първото издание на Чалънджър купата на ЦЕВ, която ще събере шест отбора от..

публикувано на 15.06.18 в 22:46
Иран победи Мароко с 1:0

Отборът на Иран излъга Мароко

Отборът на Иран победи Мароко в мач от първия кръг в група "В" на Световното първенство по футбол в Русия. Тимът стигна до успеха след автогол на резервата на Мароко Азиз Бухадуз в петата минута на добавеното време.   За Иран това е втора победа в..

публикувано на 15.06.18 в 20:23
Оскар Табарес

Оскар Табарес: Важното е, че победихме

Мнение на старши треньора на Уругвай Оскар Табарес след победата с 1:0 над Египет в мача от първия кръг в група "А" на Световното първенство по футбол в Русия:   "Тази победа ни дава малко повече спокойствие.  Най-важното е, че стигнахме до трите..

публикувано на 15.06.18 в 18:37
Роджър Федерер

Федерер на победа от първото място в света

Водачът в схемата на турнира на трева в Щутгарт Роджър Федерер се класира на полуфиналите. Швейцарецът се нуждае от още само една победа утре, за да се завърне на първото място в световната ранглиста в понделник. Маестрото се наложи с 6:4, 6:4..

публикувано на 15.06.18 в 17:41
Халмгримсон (в средата) по време на пресконференцията

Исландия мечтае да излезе от групата си на Световното

Отборът на Исландия е добре подготвен за дебюта на Световно първенство срещу двукратния световен шампион Аржентина, заяви селекционерът на исландците Хеймир Халгримсон на пресконференция в Москва. Двубоят е утре от 16 часа в руската столица...

публикувано на 15.06.18 в 17:30

Роналдо плаща 18,8 млн. евро на данъчните в Испания

Звездата на „Реал“ (Мадрид)  Кристиано Роналдо постигна споразумение с данъчните власти в Испания за присъда две години затвор и глоба от 18,8 милиона евро за укриване на данъци, съобщи вестник "Ел Мундо Депортиво". Роналдо няма да влезе в затвора,..

публикувано на 15.06.18 в 17:18
Биляна Дудова

Дудова, Юсеин и Оряшкова спечелиха титлите от държавното по борба

Двукратната европейска шампионка Биляна Дудова спечели титлата на държавното първенство по борба в Ловеч. В най-интригуващия финал състезателката на „Юнак Локомотив“ (Русе) победи друга националка Евелина Николова (НСА-Академик), носителка на..

публикувано на 15.06.18 в 17:14
Хименес отбелязва гола за Уругвай

Уругвай измъкна победата в самия край

Двукратният световен шампион Уругвай започна с трудна победа участието си на първенството в Русия. В мач от група „А“ южноамериканците се наложиха с 1:0 срещу Египет в Екатеринбург с гол на Хименес в 89-ата минута. Звездата на африканците Мохамед..

публикувано на 15.06.18 в 17:01
Юго Лорис по време на тренировка

Юго Лорис не коментира официалната топка

Френският вратар Юго Лорис в навечерието на мача срещу Австралия на Световното първенство заяви, че младите френски играчи все още нямат достатъчно опит на световно първенство. "Имам опасения за липсата на опит сред младите играчи на нашия..

публикувано на 15.06.18 в 14:41
Аутори започна с изразителна победа начело на

„Лудогорец“ започна с двуцифрена победа

В първия си мач под ръководството на новия главен мениджър Пауло Аутори „Лудогорец“ разгроми „Марица“ (Пловдив) с 11:0. Контролата между двата тима се игра в Смолян, където "орлите" провеждат първия си лагер. Отличи се централният нападател..

публикувано на 15.06.18 в 13:55
Тихомир Иванов претърпя операция

Тихомир Иванов пропуска сезона

Финалистът от световното първенство в скока на височина Тихомир Иванов пропуска летния състезателен сезон. Той е претърпял хирургическа интервенция в клиника в Истанбул, съобщи BGathletic.com . „Тихомир претърпия лека операция, която обаче няма..

публикувано на 15.06.18 в 12:17
Нася Димитрова с приза

Нася Димитрова най-добра при успеха над Финландия

Националката Нася Димитрова спечели приза за най-добър играч в полуфиналния двубой с Финландия от Златната европейска лига по волейбол, в който България изкова победа с 3:0 гейма. Волейболистката, която играе на поста централен блокировач бе..

публикувано на 15.06.18 в 12:04