„Борусия“ (Дортмунд) победи „Кьолн“  с 5:0

Първенство на Германия по футбол, четвърти кръг

Резултати от четвъртия кръг на първенството на Германия по футбол. „Хофенхайм“ – „Херта“ (Берлин)  1:1 „Байер“ (Леверкузен) – „Фрайбург“  4:0 „Борусия“ (Дортмунд) – „Кьолн“  5:0 Класиране: 1. „Борусия“ Дортмунд  4  3 1 0..

публикувано на 17.09.17 в 21:23
Трета победа за „Манчестър Юнайтед“ с 4:0

Отборът на „Манчестър Юнайтед“ победи като домакин „Евертън“ с 4:0 в мач от петия кръг на английската Висша лига по футбол. Така тимът на Жозе Моуриньо посттигна трети успех през сезона с този резултат. „Евертън“ допусна четвърта поредна загуба във..

публикувано на 17.09.17 в 20:35
„Витоша“ и „Пирин“ не си вкараха гол

Новакът в елита „Витоша“ (Бистрица) завърши наравно 0:0 у дома срещу „Пирин“ (Благоевград) в среща от деветия кръг на Първа лига по футбол. Домакините има за какво да съжаляват, защото бяха по-добрият отбор през целия двубой, имаха повече положения,..

публикувано на 17.09.17 в 20:19
Исторически медал за българския волейбол

Женският ни национален отбор по волейбол до 23 години спечели първи медал в историята на световните първенства в тази възрастова група. Момичетата на треньорката Антонина Зетова победиха Доминиканска република с 4:2 (12:15, 15:8, 15:11, 16:18, 15:11,..

публикувано на 17.09.17 в 19:26
Люис Хамилтън с „Мерцедес“ спечели Гран При на Сингапур

Хамилтън печели в Сингапур

Британецът Люис Хамилтън с „Мерцедес“ спечели Гран При на Сингапур – 14-ти кръг от шампионата във „Формула 1“. Той бе улеснен значително, след като основните му конкуренти за титлата от „Ферари“ - Себастиан Фетел и Кими Райконен, се удариха след..

публикувано на 17.09.17 в 18:04
Усман Дембеле

Скъп трансфер на „Барселона“ с тежка травма

Отборът на „Барселона“ ще бъде без Усман Дембеле поне три месеца. Най-скъпият трансфер в историята на испанския клуб е разкъсал сухожилието в дясното му бедро, което ще наложи оперативна намеса. Лекарският щаб на каталунците смята, че Дембеле ще..

публикувано на 17.09.17 в 17:20
Съперник на „Лудогорец“ завърши 1:1 в Германия

Отборът на „Хофенхайм“ – съперник на „Лудогорец“ в турнира Лига Европа по футбол, завърши 1:1 като домакин на „Херта“ (Берлин) в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата. Сандро Вагнер даде аванс на домакините още в 6-ата минута, като засече с глава..

публикувано на 17.09.17 в 16:55

Рекорд на футбол в САЩ - 70425 зрители в Атланта

Мачът от редовния сезон в американската Мейджър-лига между "Атланта" и "Орландо" се превърна в най-посетения в историята на футбола в Северна Америка. Срещата се игра на стадион "Мерцедес Бенц Арена" в Атланта (столицата на щата Джорджия) и беше..

публикувано на 17.09.17 в 10:41
Сесил Каратанчева

Сесил Каратанчева и Елица Костова - на финал в Лас Вегас

Сесил Каратанчева и Елица Костова  ще спорят за титлата на турнира по тенис на твърди кортове в Лас Вегас с награден фонд 60 хиляди долара. Поставената под номер 7 Каратанчева обърна на полуфиналите Рената Сарасуа (Мексико) с 4:6, 6:4, 7:5 в мач с общо..

публикувано на 17.09.17 в 09:33

"Атлетико" /Мадрид/ откри новия стадион с победа

"Атлетико" (Мадрид) тържествено влезе на новия си стадион "Уанда Метрополитано", който беше открит с фанфари в събота, но отборът си показа старото и добре познато лице и спечели с 1:0 срещу Малага.     68 хиляди зрители изпълниха стадиона до краен..

публикувано на 17.09.17 в 08:41

В безличен мач: "Черно море" - ЦСКА-София 0:1

Играха се два мача от Първа футболна лига - 9-ти кръг. "Верея" победи "Дунав" с 2:1, а ЦСКА-София надигра като гост "Черно море" във Варна с 1:0 с гол на Каранга в допълнителното време. В неделя са срещите "Витоша"/Бистрица/ - "Пирин" и "Локомотив" Пд -..

публикувано на 16.09.17 в 22:06

България срещу Доминиканска република в спор за бронза

Волейболистките ни до 23 години загубиха с 1:4 гейма полуфинала срещу състава на домакина Словения, на световното първенство в Любляна. Нашите спечелиха първия гейм с 15:11 т., но следващите бяха за словенките: 10:15, 12:15, 16:18 и 4:15 В другия..

публикувано на 16.09.17 в 20:57

Себастиан Фетел тръгва от първа позиция в Сингапур

Себастиан Фетел с "Ферари" ще потегли от първа позиция в състазенията за Голямана награда на Сингапур - пореден кръг от Формула 1. След него тръгват двата болида на "Ред Бул" с Марк Верстапен и Даниел Рикардо, четвърти е Кими Райконен с "Ферари", следват..

публикувано на 16.09.17 в 17:49

Тенис: финал "Левски" срещу НСА

ТК "Левски" се класира за финала на Държавното отборно първенство по тенис за мъже за девета поредна година. Тихомир Грозданов и Цветан Михов от първия състав на "сините" се наложиха на полуфиналите с 2:1 победи над по-младите си съотборници от втория..

публикувано на 16.09.17 в 17:36
Димитър Пиргов,

"Левски" ще успее с този треньор, твърди Димитър Пиргов

Защитникът на футболния "Левски" - Димитър Пиргов, изрази задоволство от успеха над "Септември" с 2:0, макар че "сините" не показаха най-доброто си лице. Отборът на "Септември" играе доста добре. Започнахме малко лежерно, но през второто полувреме..

публикувано на 16.09.17 в 16:43

"Леванте" - "Валенсия" 1:1 в градското дерби

"Леванте" и "Валенсия" завършиха 1:1 в градско дерби от четвъртия кръг на Ла Лига. Родриго Морено откри резултата за "прилепите" в 30-ата минута, след като с удар с глава не даде шансове на вратаря. "Леванте" изравни резултата в 40-ата минута чрез..

публикувано на 16.09.17 в 16:42
Мартин Тошев

Нападател на "Септември": Дузпа срещу "Левски" променяше нещата

Нападателят на "Септември" (София) Мартин Тошев бе разочарован след загубата с 0:2 от "Левски" на "Герена". Според него отборът му не е заслужавал да загуби, тъй като е играл нападателно, а според него е трябвало да бъде отсъдена дузпа в края на..

публикувано на 16.09.17 в 16:39
Божидар Митрев,

Митрев: Важното е да печелиш и когато не играеш добре

Капитанът на футболния "Левски" - Божидар Митрев, бе умерен след успеха с 2:0 над "Септември" в 9-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Не играхме това, което показвахме напоследък, но създадохме доста положения. Изпуснахме някои, но..

публикувано на 16.09.17 в 16:35
Кристиян Добрев

Шеф в "Септември": Съдията не ни две дузпи

Спортният директор на "Септември" (София) Кристиян Добрев бе огорчен от съдийството на Ангел Ангелов при загубата от "Левски" с 0:2 на „Георги Аспарухов“ в среща от деветия кръг на Първа лига. Може би гледам с други очи, може би съм пристрастен,..

публикувано на 16.09.17 в 16:29
Николай Митов

Освободеният от "Левски" Митов пожела титла на тима

Треньорът на "Септември" Николай Митов бе доволен от играта на тима въпреки загубата с 0:2 от бившия му отбор "Левски" в среща от деветия кръг на Първа лига и отказа да коментира миналото си при „сините“, както и спорните ситуации за дузпи в..

публикувано на 16.09.17 в 16:24