„Ботев“ измъкна 3:2 като гост на „Славия“

Отборът на „Славия" загуби с 2:3 в София срещу пловдивския „Ботев“ в среща от втория кръг на Първа професионална лига по футбол, в която „белите“ се завърнаха на собствения си стадион след пауза от 14 месеца. Головете вкараха Фернандо Виана (13 и 40..

публикувано на 23.07.17 в 21:05
Фрум взе четвърта титла на „Тур дьо Франс“

Кристофър Фрум от Великобритания спечели третата си поредна и общо четвърта титла в колоездачната обиколка на Франция с 54 секунди пред колумбиеца Ригоберто Уран. Първата бе през 2013 г., преди това бившият му съотборник Брадли Уигинс даде начало на..

публикувано на 23.07.17 в 20:58
Волейболистките завършиха с победа Гран при

Женският ни национален отбор по волейбол победи в Хърватия тима на Аржентина с 3:2 (25:22, 17:25, 18:25, 25:19, 15:12) в последния двубой от груповата фаза на световното Гран при. Така нашите завършиха с 5 победи и 4 загуби и няма да играят във..

публикувано на 23.07.17 в 20:50
Пепе Мурсия

Пепе Мурсия поема катарски отбор

Испанецът Пепе Мурсия, който изкара кратък период като старши треньор на „Левски“, се завърна в треньорската професия след здравословните проблеми, които изпитваше през тази година. Той ще бъде треньор на катарския „Ал-Шахания“, който се бореше за..

публикувано на 23.07.17 в 19:51
Лиляна Георгиева и нейната треньорка Радмила Станкович

Сребро за наша лекоатлетка в Европа

Лиляна Георгиева спечели сребърен медал в бягането на 1500 метра на европейското първенство по лека атлетика до 20 години в Гросето (Италия). 17-годишната Георгиева завърши с лично постижение от 4:16.73 минути, което е и нов национален рекорд за..

публикувано на 23.07.17 в 19:25
Армен Назарян

Седем медала и отборна титла за наши борци в Румъния

Българските състезатели по борба в класическия стил ликуваха с отборната титла на турнира в Румъния, който е последна проверка преди световното първенство в Париж през август. Тимът спечели общо 7 медала. Златото взеха Даниел Александров (в категория..

публикувано на 23.07.17 в 18:30
Борис Йотов

Борис Йотов пети на световното по гребане в Пловдив

България завърши с 5-то място световното първенство по гребане за мъже и жени до 23 години в Пловдив. Борис Йотов направи много силна финална гонка, но жестоката конкуренция не му позволи да се пребори за отличие и той завърши на 5-та позиция. Шампион..

публикувано на 23.07.17 в 18:17
Симеон Славчев

Симеон Славчев на проби в английския „Бирмингам“

Българският национал Симеон Славчев пристигна на проби в английския клуб „Бирмингам“, който се състезава във второто ниво на английския футбол Чемпиъншип. Славчев дойде за тестове в клуба заедно с Еди Алфонсо, национал на Ангола и играещ като ляв бек..

публикувано на 23.07.17 в 17:44
Давид Ферер

Ферер с трета титла на турнир в Швеция

Испанецът Давид Ферер спечели за трети път титлата на турнира по тенис на червени кортове в Бостад (Швеция) с награден фонд 540310 евро. Осмият в схемата Ферер спечели финала срещу украинеца Александър Долгополов с 6:4, 6:4. 35-годишният..

публикувано на 23.07.17 в 17:05
Кун Теменужков

Българин ще играе за „Лийдс“

Българският юношески национал Джошкун Теменужков Михайлов, известен като Кун Теменужков, ще продължи кариерата си в Англия, след като преминава в „Лийдс“. Михайлов, роден през 2000 г. в София, разтрогна договора си с „Барселона“ и се присъедини към..

публикувано на 23.07.17 в 16:59
Филип Лам

Филип Лам е „Футболист на годината“ в Германия

Прекратилият наскоро състезателната си кариера десен бек на „Байерн“ (Мюнхен) - Филип Лам, бе избран за „Футболист на годината“ в Германия за пръв път в кариерата си. Лам получи 2492 гласа от спортните журналисти, като изпревари халфа на „Реал“..

публикувано на 23.07.17 в 16:37
Виктория Томова

Виктория Томова с първа победа в Бостад (Швеция)

Виктория Томова преодоля първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на червени кортове в Бостад (Швеция) с награден фонд 250 хиляди долара. Поставената под номер 7 в схемата Томова се наложи над австралийката Джесика Муур с 5:7, 6:4, 6:1 след..

публикувано на 23.07.17 в 16:17
Антонио Аниете

Бивш играч на „Левски“ ще играе в Гърция

Бившият футболист на „Левски“ Антонио Аниете ще продължи кариерата си в Гърция. 31-годишният Аниете подсили състава на „Аполон“ (Смирнис) със свободен трансфер. „Щастлив съм да обява преминаването ми в „Аполон“. Благодаря на всички, които..

публикувано на 23.07.17 в 16:03
Кики Бертенс

Втора титла за холандска тенисистка

Холандката Кики Бертенс спечели втора титла за година и общо четвърта в кариерата си, след като триумфира във финала на турнира по тенис от сериите „Интернешънъл“ в швейцарския град Гщаад с награден фонд 250 хиляди долара.  В спора за трофея..

публикувано на 23.07.17 в 15:32
Държавата вози „Лудогорец“ и „Ботев“ (Пд) в евротурнирите

Ръководството, треньорският щаб и футболистите на „Лудогорец“ изпратиха благодарствено писмо до министъра на младежта и спорта Красен Кралев по повод предстоящото пътуване на отбора до Израел. Кралев откликна на молбата на клуба да се използват..

публикувано на 23.07.17 в 15:24
Мирела Демирева

Мирела Демирева не се класира на световното

Мирела Демирева не успя да покрие норматив в скока на височина и няма да участва на световното първенство по лека атлетика в Лондон през август. Олимпийската вицешампионка от Рио 2016 имаше последна възможност да покрие норматив на турнира в..

публикувано на 23.07.17 в 15:12

Седем медала за български ученици на бокс

Младите български боксьори извоюваха 7 медала от европейското първенство за ученици във Валчя (Румъния). Отличия си гарантираха Радослав Росенов в категория до 38,5кг, Красимир Джуров (41,5 кг), Даниел Кирилов (46 кг), Антон Кирилов (50 кг), Данчо..

публикувано на 23.07.17 в 15:09
Даниел Иванов-Аоияма

Аоияма завърши втори в Нагоя

Даниел Иванов-Аоияма завърши на второ място на юлския турнир по сумо в Нагоя. Българинът се представи сензационно, като допусна само две загуби и до последно бе в битката за титлата, която в крайна сметка традиционно стана притежание на Великия..

публикувано на 23.07.17 в 15:04
Кейти Ледецки

Американка с рекорд на световното по плуване

Кейти Ледецки постави нов рекорд на световните първенства на 400 метра свободен стил. 20-годишната американка премина дистанцията за 3:59.06 минути в сутрешните серии на шампионата на планетата по плуване в Будапеща. Така Ледецки подобри собственото..

публикувано на 23.07.17 в 15:00
Андрей Гълъбинов

Андрей Гълъбинов вкара победен гол при дебюта си за "Дженоа"

Андрей Гълъбинов вкара победен гол в дебюта си за футболния "Дженоа". Българският национал се разписа за крайното 3:2 в контролата срещу германския "Хофенхайм". Нападателят, който премина в "Дженоа" това лято от "Новара", отбеляза третия гол за "Дженоа" в..

публикувано на 23.07.17 в 10:43