Днес на Световното първенство

публикувано на 24.06.18 в 10:15
Хърватия помете Аржентина с 3:0

Хърватия помете Меси и Аржентина

Хърватия победи двукратния световен шампион Аржентина с 3:0 в среща от втория кръг на 4-та група на световното първенство по футбол в Русия и си осигури класиране на осминафиналите. Възпитаниците на селекционера Златко Далич изиграха страхотен мач,..

публикувано на 21.06.18 в 23:21
Виктория Азаренка

Виктория Азаренка отпадна в Майорка

Бившата номер 1 в света Виктория Азаренка (Беларус) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на трева в испанския град Майорка с награден фонд 250 хиляди долара. Азаренка загуби от полуфиналистката на "Уимбъдлън" през 2014 година и седма..

публикувано на 21.06.18 в 22:19
Александър Везенков вкара 20 точки срещу Тунис

Баскетболистите ни победиха Тунис с 20 точки разлика

Мъжкият ни национален отбор по баскетбол победи Тунис с 81:61 точки в първата контролна среща между двата отбора, която се игра в столичната зала "Универсиада". Единствено първата четвърт на срещата беше равностойна и спечелена от гостите от Тунис,..

публикувано на 21.06.18 в 20:44
„Славия“ завърши 1:1 срещу „Септември“ (Сф)

„Славия“ с равенство срещу „Септември“ (Сф)

„Славия“ завърши 1:1 срещу „Септември“ (София) във втората си контролна среща по време на лагера си в Югозападна България. На двубоя в Разлог директен червен картон получи Янис Карабельов в 33-ата минута за отправена реплика към съдията Георги..

публикувано на 21.06.18 в 20:40
Петра Квитова

Петра Квитова продължава напред в Бирмингам

Защитаващата титлата си Петра Квитова (Чехия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в английския град Бирмингам с награден фонд 936 хиляди долара. Квитова постигна лесна победа срещу Даря Гаврилова (Австралия) с 6:2, 6:2 за 77..

публикувано на 21.06.18 в 20:34
Франция победи с 1:0 Перу и се класира за осминафиналите на световното първенство

Франция се класира за осминафиналите

Франция се класира за осминафиналите на световното първенство по футбол в Русия, след като постигна втора победа в 3-та група. В Екатеринбург "петлите" се наложиха с 1:0 над Перу и кръг преди края са еднолични лидери в подреждането с 6 точки...

публикувано на 21.06.18 в 20:30

Димитров отпадна в „Куинс клъб“

Вторият поставен Григор Димитров отпадна на осминафиналите на тенис турнира на трева в „Куинс клъб“, Лондон, който е от категория „АТР 500“. Шампионът от 2014 година отстъпи на сърбина Новак Джокович с 4:6, 1:6 след 64 минути игра. След 4:4 в..

публикувано на 21.06.18 в 19:42
Федерер измъкна инфарктна победа

Федерер отрази 2 мачбола в Хале и продължава

Световният номер едно Роджър Федерер се класира по изключително драматичен начин на четвъртфиналите на турнира на трева в Хале, Германия, който е от сериите „АТР 250“. Швейцарецът надделя на Беноа Пер от Франция с 6:3, 3:6, 7:6(7) в..

публикувано на 21.06.18 в 19:31
Фред подписа за 5 години

Фред подписа с „Манчестър Юнайтед“

Вицешампионът на Англия „Манчестър Юнайтед“ се сдоби с второ ново попълнение за това лято. Това е бразилският полузащитник Фред, който идва от украинския „Шахтьор“ (Донецк). 25-годишният бразилец, чието пълно име е Фредерико Родригеш де Паула..

публикувано на 21.06.18 в 17:11
Дания и Австралия завършиха 1:1

Дания и Австралия не успяха да се победят

Отборите на Дания и Австралия завършиха 1:1 в двубой от група „С“ на Световното първенство по футбол в Русия, който се игра в град Самара. Кристиан Ериксен откри резултата за скандинавците в седмата минута след отличен пас на Николай Йоргенсен в..

публикувано на 21.06.18 в 16:55
Халгримсон (в средата) ще прави промени в състава

Исландия прави промени за мача срещу Нигерия

Селекционерът на Исландия Хеймир Халгримсон ще направи промени в състава за втория мач на тима от Мондиал 2018 утре срещу Нигерия във Волгоград. Исландците стартираха с равенство 1:1 срещу един от фаворитите Аржентина и при победа срещу..

публикувано на 21.06.18 в 16:26

Спряха реклама, призоваваща рускините да забременяват от футболисти

Рекламна кампания на компанията „Бъргър Кинг” предизвика голямо недоволство в интернет и беше прекратена. Компанията дори се извини публично. „Извиняваме се за нашата обява. Беше твърде обидна”, казаха от там, цитирани от Франс прес. Самата..

публикувано на 21.06.18 в 15:58

Ваня Джаферович: Анте Ребич! Запомнете това име

Хърватия разполага със звезди от световна класа, но бившият защитник Ваня Джаферович е на мнение, че Анте Ребич ще реши мача срещу Аржентина тази вечер. Двата отбора се срещат в Нижни Новгород тази вече от 21 часа в мач от Четвърта група, а Джаферович..

публикувано на 21.06.18 в 15:43

Пламен Константинов: В Техеран ще гоним победа във всеки мач

"Дойдохме в Техеран с малко променен състав, тъй като имаме контузени, освен това дадох почивка на някои от най-опитните ни играчи. Въпреки това, ще гоним победата във всеки мач и се надявам да постигнем максималното от трите срещи. П ожелавам..

публикувано на 21.06.18 в 15:37

Една година до началото на Вторите европейски игри в Минск

Една година остава до началото на Вторите европейски игри, които ще се проведат от 21 до 30 юни 2019 година в столицата на Беларус, Минск. След успешното първо издание организаторите и домакините са амбицирани срещата на най-добрите спортисти..

публикувано на 21.06.18 в 15:32
Лионел Меси

Мама Меси брани Лео

Майката на Лионел Меси - Селия Кучитини, защити сина си от критиките по негов адрес след пропуснатата дузпа в първия мач на Мондиал 2018 срещу Исландия. "Повечето хора обичат Лео и той им отвръща със същото. Той много цени любовта на феновете. Той знае, че..

публикувано на 21.06.18 в 15:16
Рашфорд ще започне титуляр срещу Панама

Рашфорд започва титуляр срещу Панама

Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт възнамерява да започне в мача срещу Панама в неделя с Маркъс Рашфорд в атака. Освен това титуляр щял да бъде и Рубен Лофтъс-Чийк, съобщи Франс прес. Нападателят на „Манчестър Юнайтед“ Рашфорд щял да играе на..

публикувано на 21.06.18 в 14:19
Кейрош е притеснен за състоянието на помощника си

Треньор на Иран в болница след отменения гол

Член на треньорския щаб на Иран е бил приет в болница покрай бурните празнувания на изравнителния гол срещу Испания, който впоследствие беше отменен с намесата на системата за видеоповторение ВАР. Цялата скамейка на иранците обаче първоначално..

публикувано на 21.06.18 в 13:18

Изабелла Шиникова на полуфинал в Швейцария

Националката на България за „Фед къп“ Изабелла Шиникова записа трета поредна победа и е вече на полуфинал на турнира в Клостерс, Швейцария, който е с награден фонд 25 000 долара. Софиянката спечели с 6:2, 6:2 срещу германката Сандра Ребека..

публикувано на 21.06.18 в 13:02

Ел Маестро: Изтеглихме най-трудния съперник от българските отбори

Старши треньорът на ЦСКА-София Нестор ел Маестро заяви, че всички в отбора осъзнават колко важно е участието в евротурнирите след няколкогодишна пауза и ще подходят максимално сериозно към мачовете срещу латвийския „Рига“ в първия квалификационен кръг...

публикувано на 21.06.18 в 12:13