Делио Роси

Делио Роси недоволен от играта на "Левски"

Има още какво да се желае от играта на "Левски". През първото полувреме бяхме бавни и мудни . Това заяви старши-треньорът на "Левски" Делио Роси след победата над "Септември" с 2:0 в мач от деветия кръг на Първа професионална футболна лига. Харесва..

публикувано на 16.09.17 в 16:17

Нашите - с първа победа в Италия

Националният отбор на България по плажен футбол записа първата си победа на финалите в Дивизия "Б" на Евролигата в Терачина, Италия. След двете загуби  - от Естония с 2:4 и от Гърция с 3:4, нашите спечелиха срещу Румъния с 3:1. С този успех българите..

публикувано на 16.09.17 в 14:30
Сесил Каратанчева

Две наши тенисистки на полуфинал в Лас Вегас

Сесил Каратанчева и Елица Костова се класираха за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Лас Вегас (САЩ) с награден фонд 60 хиляди долара. Поставената под номер 7 в схемата Каратанчева разгроми водачката в схемата Луиза Чирико (САЩ) с..

публикувано на 16.09.17 в 11:42
Андреа Аниели

Искат затвор за президента на „Ювентус“

Прокуратурата иска наказание от две и половина години за президента на „Ювентус“ - Андреа Аниели. Причина за това са връзките на футболния шеф с крайна групировка от запалянковци и злоупотреба при продажба на сезонни билети за мачове. Следователят..

публикувано на 16.09.17 в 11:31
Ник Кириос

Австралия изравни на Белгия за „Купа Дейвис“

Австралиецът Ник Кириос победи Стив Дарси (Белгия) 6:3, 3:6, 6:7, 6:1, 6:2 и така Австралия изравни на домакина Белгия в полуфиналите на турнира по тенис за „Купа Дейвис“ - неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже. Преди това Давид..

публикувано на 16.09.17 в 10:41
Сърбия е финал на европейското по баскетбол

Сърбия – Словения е финалът на европейското по баскетбол

Отборът на Сърбия победи Русия с 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22) точки и се класира за финала на европейското първенство по баскетбол при мъжете в Истанбул.  Сърбите започнаха по-силно и във втория период поведоха с 14 точки, докато стрелбата на..

публикувано на 16.09.17 в 10:07
Антонина Зетова

Треньорът на волейболистките Антонина Зетова: Срещу Словения трябва да играем с повече смелост

Националният ни отбор по волейбол за жени до 23 години ще играе от 19 часа и 30 минути срещу тима на домакина Словения във втория полуфинал на световното първенство в Любляна. Нашите загубиха от Турция с 1:4 гейма, но Куба надигра изнeнадващо Бразилия..

публикувано на 16.09.17 в 08:26

Треньорът на „Левски“ Делио Роси: Атаката продава билетите, но защитата печели титлите

Старши треньорът на „Левски“ - Делио Роси , коментира победата над „Септември“ с 2:0 в мача от деветия кръг на Първа лига по футбол: Харесва ми, че владеехме инициативата, но не ми допадна, че играхме твърде бавно, твърде мудно. Второто полувреме..

публикувано на 16.09.17 в 07:41

Даниел Рикардо спечели първите две свободни тренировки в Сингапур

Даниел Рикардо (Австралия) с „Ред Бул“ даде най-добри времена в първата и втората   свободни тренировки преди състезанието за Голямата награда на Сингапур, кръг от световния шампионат във Формула 1. В първата сесия на пистата „Марина бей“..

публикувано на 15.09.17 в 21:45

Волейболистките ни с първа загуба на световното първенство до 23 години

Женският ни национален отбор по волейбол записа първа загуба на световното първенство до 23 години в Словения. Момичетата, водени от Антонина Зетова отстъпиха на Турция с 1:4 гейма, в отделните части 9:15, 12:15, 11:15, 15:10, 13:15 точки, в..

публикувано на 15.09.17 в 21:38

„Берое“ с победа над „Етър“

„Берое“ победи „Етър“ с 2:1 след като изоставаше в резултата в началото на първия мач от 9-ия кръг на Първа професионална футболна лига, който се игра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. Двубоят започна много добре за домакините, които..

публикувано на 15.09.17 в 21:19

Денислав Иванов стана европейски шампион по джудо за младежи

Денислав Иванов спечели титлата в категория 66 килограма на европейското първенство по джудо за младежи в Марибор (Словения). Възпитаникът на Емил Дамянов стигна до отличието за по-малко от две минути, след като се наложи с “ипон” над италианеца..

публикувано на 15.09.17 в 21:13

Емил Гъргоров подписа с ЦСКА 1948

Емил Гъргоров подписа договор с третодивизонния ЦСКА 1948, съобщават от клуба. От ръководството на клуба не обявиха срока на контракта. 36-годишният халф игра за последно в „Берое“. Трикратният шампион на България с ЦСКА Емил Гъргоров е..

публикувано на 15.09.17 в 16:18

110 състезатели на старт в седмото издание на оф-роуд маратон „Balkan Offroad Rallye“

110 състезатели от 19 държави ще участват в седмото издание на международния оф-роуд маратон „Balkan Offroad Rallye“. Надпреварата започва утре и ще продължи до 23 септември, като колоната ще премине през източните части на страната - Добруджа,..

публикувано на 15.09.17 в 15:57

Денят на баскетбола в подкрепа на инициативата „Операция жълти стотинки“

Денят на баскетбола ще бъде отбелязан в столицата в неделя. Център на проявите е зала "Универсиада", а събитията там ще започнат от сутринта. Кулминацията ще бъде двубоят за Суперкупата на България при мъжете, между шампиона "Лукойл Академик" и..

публикувано на 15.09.17 в 15:50

Стадионът в Русе ще бъде частично препроектиран и ремонтиран

Стадионът, на който футболният клуб "Дунав" Русе играе домакинските си мачове, ще бъде отново ремонтиран. Въпреки че миналата година съоръжението бе обновено за 1 милион лева, сега се налага повторна намеса на строителите, тъй като още при първия..

публикувано на 15.09.17 в 15:39
Габриела Антова

Два бронзови медала спечелиха наши шахматистки на европейското първенство в Мамая

С два бронзови медала са завръщат нашите млади шахматистки от европейското първенство за юноши и девойки от 8 до 18 години в Мамая (Румъния). При момичетата до 16 години трета в крайното класиране е Габриела Антова. Тя завърши със 7 точки от 5 победи и 4..

публикувано на 15.09.17 в 14:41
Антонио Конте

"Атлетико" (Мадрид) дава 60 милиона евро за Коста

Испанският футболен клуб "Атлетико" Мадрид предложи 60 милиона евро за нападателя на "Челси" Диего Коста, твърди "Марка".   Нападателят е в изключително лоши отношения със своя мениджър Антонио Конте и отказва да тренира с идеята да се завърне в..

публикувано на 15.09.17 в 11:38
Антъни Джошуа

Джошуа към Пулев: Ще ти разкървавя носа

Шампионът по бокс в тежка категория Антъни Джошуа прогнозира своя победа в битката с Кубрат Пулев на 28 октомври. Британецът каза, че не е сигурен единствено дали успехът му ще дойде след нокаут или със съдийско решение, но допълни, че от носа на..

публикувано на 15.09.17 в 11:06
Божидар Симеонов стана световен шампион по канадска борба в Будапеща

Българин световен шампион по канадска борба след 4 години тренировки

Само четири години бяха необходими на Божидар Симеонов да стане световен шампион по канадска борба. На 30-то първенство на планетата в Будапеща - Унгария Симеонов стана първи при мъжете в категория до 80 килограма. Роденият в Тутракан мъж пребори на..

публикувано на 15.09.17 в 10:15