"Левски" победи "Литекс" в голов спектакъл

Левски надигра Литекс с 3:2 в дербито на 6-ия кръг в А група. Освен петте гола, зрителите на стадион Георги Аспарухов видяха още много интересни ситуации пред двете врати. Треньорът на гостите Любослав Пенев беше принуден до средата на полувремето, да..

публикувано на 18.09.11 в 05:33

"ЦСКА" победи "Берое", остава първи в класирането

ЦСКА победи с 1:0 Берое в Стара Загора, и по този начин запази лидерската си позиция, преди 7-мия кръг в първенството на А футболнта група. Единственото попадение вкара Янис Зику в 35-тата минута. Берое остава предпоследен без спечелена точка до момента...

публикувано на 17.09.11 в 16:22

Диа Евтимова спечели турнира в Загреб

Диа Евтимова спечели титлата на тенис-турнира в Загреб с награден фонд 50 хиляди долара. Поставената под номер 7 Евтимова победи втората в схемата Анастасия Пивоварова от Русия с 6:2, 6:2. Българката заработи 90 точки за класацията на УТА и 7315 долара...

публикувано на 17.09.11 в 16:18
Италианците се поздравяват с победата над Полша

Волейбол: Италия детронира европейския шампион Полша

Волейболистите на Италия, които завършиха на 10-то място на последното европейско първенство в Турция, се класираха за финала на първенството на Стария континент в Чехия и Австрия 2011 след категоричен успех на състава на Полша с 3:0 гейма (25:22, 25:21..

публикувано на 17.09.11 в 15:46

Котоошу напусна турнира в Токио

Калоян Махлянов-Котоошу приключи участието си на големия турнир по сумо в Токио. "Одзеки" Котоошу се оттегли от борбата заради контузия в коляното и в лакътя, след като преди това записа пет загуби и само една победа. В седмия кръг българинът..

публикувано на 17.09.11 в 11:36

Финалът на Евробаскет 2011 е между Франция и Испания

Отборите на Испания и Франция ще спорят за титлата на Европейското първенство по баскетбол за мъже в Литва. В първия полуфинал, настоящият първинец на континента Испания победи коравия тим на Македония с 92:80 точки. Най-резултатен за победителите беше..

публикувано на 17.09.11 в 06:23

Сребро и олимпийска квота за Радослав Великов на световното първенство в Истанбул

Радослав Великов спечели сребърен медал и олимпийска квота на световното първенство по борба в Истанбул. Във финалната среща, в категория до 55 кг. Великов отстъпи с 0:2 части (0:1, 1:2) срещу руснака Виктор Лебедев, който е миналогодишен световен..

публикувано на 17.09.11 в 06:08

Станка Златева спечели световната титла в Истанбул

Станка Златева спечелели петата си световна титла в женската борба. В категория 72 кг., в Истанбул, Станка победи с 2:0 части/2:0, 2:1/ представителката на Русия Екатерина Букина. Освен титлата от турнира в Истанбул българката си осигури..

публикувано на 17.09.11 в 05:56

Три български лодки на полуфиналите на Европейското първенство по гребане в Пловдив

България ще има три лодки на полуфиналите на европейското първенство по гребане в Пловдив. На скиф Георги Божилов даде второ време след това на белгиеца Брам Дубойс. В същата дисциплина при жените Теодора Гешева финишира трета. Първа финала прекоси..

публикувано на 16.09.11 в 15:40

Георги Иванов: Само победа срещу "Литекс"ни устройва, не се плаша от капаните им

Старши треньорът на Левски Георги Иванов-Гонзо сподели, че няма алтернатива освен успеха срещу Литекс утре, в дербито на 6-тия кръг на А футболна група. На пресконференция, Иванов обяви, че е наясно със стартовия състав. Всички в отбора са здрави с..

публикувано на 16.09.11 в 10:22

Пета загуба на Котоошу в Токио

Калоян Махлянов-Котоошу загуби за пети път на големия турнир по сумо в Токио. В среща от шестия кръг Котоошу претърпя поражение от Точиодзан. Така Махлянов е в дъното на класирането с една победа и пет загуби. Утре Котоошу излиза срещу Точиношин, срещу..

публикувано на 16.09.11 в 10:04

Резултати от втория ден на международния турнир по волейбол за девойки

Резултати от втория ден на международния турнир по волейбол за девойки в шуменската спортна зала „Младост”: „Феникс 09” – „Шумен 05” – 3-2 гейма „Дунав” Русе – „Буюкчекмедже” Турция – 0-3 гейма Днес от 16 ч в програмата са предвидени двубоите: „Феникс 09” –..

публикувано на 16.09.11 в 08:52

Втори успех в шампионата постигнаха юношите старша възраст на „Шумен 2007”

Втори успех в шампионата постигнаха юношите старша възраст на „Шумен 2007”. В поредния кръг на първенството - зона Варна, те се наложиха над гостуващия „Черноморец” Балчик с 4-2. В неделя стартират и юношите младша възраст. От 10 ч на ученическия стадион..

публикувано на 16.09.11 в 08:39

Малин Христов: Вярваме в Альоша Андонов и в играчите, "Бдин" ще ни зарадва с победа!"

Стефан Павлов от Бургас е главен съдия на мача от 6-ия кръг от първенството на Западна "Б" група между "Академик" София и ОФК "Бдин" Видин, съобщиха от пресклуба на видинския тим. Помощници са Тодор Богданов и Стефан Димитров..

публикувано на 16.09.11 в 08:07

Русия достигна до полуфиналите на Евробаскет 2011

Отборът на Русия е последният полуфиналист на Европейското първенство по баскетбол за мъже в Литва.   В четвъртфинален двубой "Сборная" надигра Сърбия със 77:67 точкии по този начин остана единствен без загуба на шампионата.    В полуфинала в..

публикувано на 16.09.11 в 05:00

Ивет Лалова приключи сезона с победа на 200 метра

Ивет Лалова финишира на първо място на 200 метра, по време на турнира по лека атлетика в Дубница. Най-бързата бяла жена постигна време от 23.15 сек. Втора с 23,28 сек е Айлин Бейли (Ям), а трета с 23,31 сек е Шерън Симпсън (Ям). Два часа по-рано Лалова..

публикувано на 16.09.11 в 04:51

Лига Европа: Резултати в първите срещи от груповата фаза

Резултати в първите срещи от груповата фаза на турнира Лига Европа: Бешикташ – Макаби Тел Авив 5:1 Динамо Киев – Сток Сити 1:1 Копенхаген – Ворскла Полтава 1:0 Цюрих – Спортинг Лисабон 0:2 Хановер – Стандарт Лиеж 0:0 Апоел Тел Авив – Рапид Букурещ 0:1 Лацио..

публикувано на 16.09.11 в 04:42

Русия ни спря на 1/4 финалите на европейското по волейбол

България загуби от фаворита за титлата Русия в 1/4 финала на европейското първенство по волейбол в Чехия и Австрия. Националите ни, които играха пред повече от 500 фенове от България и подкрепяни от публиката на домакините, отстъпиха с 1:3 гейма (25:22,..

публикувано на 15.09.11 в 17:53
Диагоналът на италианския волейболен тим Михал Ласко класира своите за полуфинала на европейското първенство след силна игра срещу Финландия

Волейбол: Италия ще бъде съперникът на Полша в полуфиналите на европейското

Волейболистите на Италия ще бъдат съперник на Полша в единия полуфинал на европейското първенство в Чехия и Австрия. Във Виена италианците успяха да победят за втори път на Евро 2011 Финландия - този път с 3:1 гейма (25:18, 25:20, 29:31, 25:21) и..

публикувано на 15.09.11 в 15:59
Волейболистите на Полша се класираха за полуфиналите на европейското първенство в Чехия и Австрия след успех с 3:0 срещу Словакия

Волейбол: Полша е първият полуфиналист на европейското

Волейболистите на Полша станаха първият 1/2 финалист на европейското първенство в Чехия и Австрия след победа в четвъртфинала над Словакия с 3:0 гейма (25:23, 25:17, 25:19). Така поляците успяха "изненадващо" да се справят със..

публикувано на 15.09.11 в 14:16