„Вердер“ победи с 3:1 „Фортуна“

„Вердер“ с първи успех след пет мача

„Вердер“ победи с 3:1 „Фортуна“ в първия мач от 14-ия кръг на германското футболно първенство и прекъсна негативната си серия от пет мача без успех в Бундеслигата. Привлечения от „Нюрнберг“ през лятото Кевин Мьохвалд откри резултата за тима от..

публикувано на 08.12.18 в 07:47
„Леганес“ и „Хетафе“ завършиха 1:1

„Леганес“ и „Хетафе“ разделиха по точка

„Леганес“ и „Хетафе“ завършиха 1:1 в първия мач от 15-ия кръг на испанското футболно първенство. Гостите от „Хетафе“ поведоха в 39-ата минута чрез Леандро Кабрера. Домакините стигнаха до равенство в 64-ата минута, когато се разписа Алан Ниом...

публикувано на 08.12.18 в 07:44
Марио Манджукич бележи победния гол.

"Ювентус" се откъсна с 1:0 над "Интер"

"Ювентус" победи "Интер" с 1:0 в дербито на 15-ия кръг на италианското първенство. Гола вкара хърватският национал Марио Манджукич в 66-ата минута, а с 3-те точки "бианконерите" събраха 43 и се откъснаха не само от "нерадзурите", които останаха трети във..

публикувано на 07.12.18 в 23:27
Тиери Анри ще премери сили с приятеля си Патрик Виейра на 16 януари

"Монако" - "Ница" ще се играе след Нова година

Отложеният мач от 17-ия кръг на френското първенство между "Монако" и "Ница" ще се изиграе на 16 януари 2019 година. Срещата между регионалните съперници трябваше да се проведе тази вечер, но бе отложена заради антиправителствените протести във Франция...

публикувано на 07.12.18 в 22:26
Невяна Владинова

Невяна Владинова обра златото на турнира в Дубай

Националката Невяна Владинова стана шампионка в многобоя и спечели всичките четири медала на финалите на отделните уреди на престижния турнир по художествена гимнастика в Дубай. Българката получи за своите изпълнения оценки от 20.200 точки на обръч,..

публикувано на 07.12.18 в 21:21

Баскетболистките на "Монтана" разгромиха НСА

Шампионът "Монтана" разгроми като гост НСА (София) с 80:57 (20:13, 27:15, 12:13, 21:16) в среща от седмия кръг на женското баскетболно първенство на България. Възпитаничките на Стефан Михайлов записаха шеста победа от началото и излязоха начело в..

публикувано на 07.12.18 в 20:36
Отборът на

"Царско село" със седма поредна победа

Лидерът във Втора професионална лига "Царско село" записа седма поредна победа във втория ешелон, след като в двубой от XVII кръг стигна до пълен обрат и успех с 3:1 като гост на "Пирин".  Гостите се оказаха изоставащи в резултата още в 6-ата минута,..

публикувано на 07.12.18 в 20:34
Йоханес Тингес Бьо поведе в класирането за Световната купа.

Йоханес Бьо спечели спринта в Поклюка, Красимир Анев е 28-и

Норвежецът Йоханес Тингес Бьо спечели първия спринт за сезона от Световната купа по биатлон в Поклюка (Словения). Бьо измина 10-километровото трасе за 23:46.3 минути и триумфира, въпреки че пропусна една мишена във втората си стрелба от положение прав. За..

публикувано на 07.12.18 в 17:24
Симона Халеп

Симона Халеп е фаворитката на тенис феновете

Световната №1 в тениса Симона Халеп беше определена за любимка на феновете, в онлайн допитването на сайта на Женската тенис асоциация. Синеоката румънка печели за втора поредна година тази награда. Тя е едва четвъртата лауреатка на приза в..

публикувано на 07.12.18 в 17:17
Гергана Димитрова (в червено) отбеляза 17 точки.

Гергана Димитрова най-резултатна за "Волеро" на световното

Отборът на "Волеро" (Льо Кане), където играят българските националки Гергана Димитрова и Мира Тодорова, претърпя третата си поредна загуба на световното клубно първенство по волейбол в Китай. В последната си среща от група "А" френският отбор отстъпи..

публикувано на 07.12.18 в 17:00
Клоп вероятно няма да може да разчита на Мане, който има рана на крака.

Садио Мане под въпрос за "Ливърпул" срещу "Борнемут"

Отборът на "Ливърпул" няма да може да разчита на Натаниъл Клайн и Деян Ловрен за предстоящия сблъсък с "Борнемут", докато Садио Мане остава под въпрос за мърсисайдци. Проблемите с контузени пред мениджъра Юрген Клоп се увеличиха, след като стана ясно,..

обновено на 07.12.18 в 16:49

От ЦСКА-София отказали да свалят транспаранти с нецензурен текст

От ЦСКА-София са отказали да свалят транспарантите с нецензурен текст, които привържениците на „червените“ издигнаха по време на мача с „Лудогорец“ (1:1). Текстовете в тях бяха насочени срещу собственика на клуба от Разград Кирил Домусчиев, както..

обновено на 07.12.18 в 16:00
Президентът на „Балкан“ - Михаил Михайлов, се изказа остро по адрес на „Левски Лукойл“

Президентът на „Балкан“: Големият проблем на баскетбола е, че принципните хора се отстраняват

За първи път в историята на клуба мъжкият отбор на „Балкан“ по баскетбол се класира за втората фаза на турнира ФИБА къп. Първят мач на тима от Ботевград е в сряда, 12 декември, като домакин на унгарския „Алба“ (Фехервар). Останалите съперници са..

публикувано на 07.12.18 в 15:58
Волейболистите на

"Нефтохимик 2010" срещу норвежки отбор за купата на ЦЕВ

Отборът на "Нефтохимик 2010" (Бургас) ще играе срещу норвежкия "Викинг ТИФ" (Берген) на осминафиналите в турнира за купата на ЦЕВ. На 1/16-финалите в надпреварата българският шампион елиминира "Пар-Ки" (Менен) от Белгия след разменени победи и изиграването..

публикувано на 07.12.18 в 15:57
Юри Кучев

Георги Петков и Кирил Десподов глобени с по 2000 лева

Дисциплинарната комисия към БФС глоби с по 2000 лева вратаря на „Славия“ Георги Петков и нападателя на ЦСКА-София Кирил Десподов. Както е известно, футболистът на „червените“ обвини съотборника си в националния отбор Петков след мача между "Славия"..

публикувано на 07.12.18 в 15:42
Елиф Елмас (вляво) е пред трансфер в

Македонски тийнейджър е трансферна цел на „Реал“

Полузащитникът на „Фенербахче“ Елиф Елмас е трансферна цел на „Реал“ (Мадрид), съобщават македонските медии.  Според информацията, европейският клубен шампион е готов да брои 20 милиона евро за 19-годишния футболист, откупуващата клауза в договора..

публикувано на 07.12.18 в 15:41
Френки де Йонг (вляво) може да замине за Париж.

Френки де Йонг близо до трансфер в ПСЖ

Полузащитникът на „Аякс“ и националния отбор на Холандия Френки де Йонг е близо до преминаване в „Пари Сен Жермен“. Това съобщава испанският вестник „Марка“, като цитира холандският „Де Телеграаф“. „Марка“ твърди, че френският клуб вече е направил..

публикувано на 07.12.18 в 15:21
Чавдар Цветков

Чавдар Цветков вече не е спортен директор на "Локомотив" (Пд)

Спортният директор на "Локомотив" (Пловдив) Чавдар Цветков напуска тази си длъжност, но продължава работа в клуба като съветник по спортно-техническите дейности, съобщават сайтът на клуба. "Считано от днес Чавдар Цветков е освободен от длъжността..

публикувано на 07.12.18 в 14:49
Моуриньо похвали Ерера за играта му срещу

Моуриньо похвали Рашфорд и Ерера, оплака се от много контузени

Мениджърът на "Манчестър Юнайтед" Жозе Моуриньо засипа с похвали Маркъс Рашфорд и Андер Ерера за представянето им в дербито с "Арсенал" в сряда, завършило 2:2. Според португалеца двамата са дали много енергия на отбора, която е била нужна в мач като този и..

публикувано на 07.12.18 в 14:07