Денислав Коджабшев със сребро от световно първенство

Българинът Денислав Коджабашев спечели исторически първи медал за България в тениса на маса от световно първенство.  Левичарят от Варна заслужи сребърното отличие на сингъл по тенис на маса за хора с увреждания в Клас 10 на първенството на планетата..

публикувано на 21.10.18 в 11:51
Роналдо с нов рекорд

Кристиано Роналдо постигна нов личен рекорд, след като отбеляза гола за „Ювентус“ при домакинското 1:1 с „Дженоа“ в мач от 9-ия кръг на италианското първенство. Така португалецът стана първият футболист в историята, вкарал 400 попадения в срещи от..

публикувано на 21.10.18 в 11:44
Меси има счупване на кост на ръката

Лионел Меси има счупване на кост на дясната ръка и ще пропусне мачовете на „Барселона“ в следващите поне 3 седмици, съобщиха от клуба. Капитанът на тима получи травмата в средата на първото полувреме при победата над „Севиля“ с 4:2 в мача от 9-тия..

публикувано на 21.10.18 в 11:40
Мария Николова финишира на Кападокия

Мария Николова отново първа в ултрамаратона Кападокия Ултра

Втора поредна победа за българката в престижното състезание в Кападокия, Турция. След като миналата година Мария зае първото място при жените, тази година тя повтори успеха си, като дори подобри времето си с повече от час. В събота (20 октомври)..

публикувано на 21.10.18 в 10:17
Масов бой на мач в НБА

Отборът на „ЛА Лейкърс“ с Леброн Джеймс в състава записа втора поредна загуба от старта в Националната баскетболна асоциация (НБА). „Езерняците“ допуснаха поражение в своята зала от „Хюстън Рокетс“ със 115:124. Грозни сцени се разиграха на..

публикувано на 21.10.18 в 10:09
Хамилтън потегля първи за Гран при на САЩ

Люис Хамилтън с „Мерцедес“ ще стартира от първа позиция в днешното състезание за Гран при на САЩ, кръг от шампионата във „Формула 1“. Британецът спечели своя 82-ри полпозишън, след като даде най-добро време от 1:32,237 минути в квалификацията за..

публикувано на 21.10.18 в 08:51
Мирослав Киров стигна до репешажите за бронза

Наш борец продължава за бронза на световното

Мирослав Киров стигна до репешажите за бронза в първия ден от световното първенство по борба в унгарската столица Будапеща. Руснакът Заурбек Сидаков, от когото той загуби на четвъртфиналите, поднесе поредната сензация на първенството. На полуфиналите..

публикувано на 20.10.18 в 22:30
Джо Харт, вратарят на

След 4 мача без победа „Ливърпул“ отново бие

Отборът на „Ливърпул“ са върна към победите – 1:0 като гост на „Хъдърсфийлд“ в мач от 9-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Голът вкара Мохамед Салах в 24-ата минута, като гостите изиграха един от на-слабите си мачове досега този сезон...

публикувано на 20.10.18 в 22:25
„Лудогорец“ измести Левски от върха в класирането

Отборът на „Лудогорец“ оглави класирането в Първа професионална лига по футбол, след като спечели срещу Левски с 2:1 и измести „сините“ от върха. Шампионите са с 29 точки, „сините“ имат 28 т, а на трето място е ЦСКА София с 20 т, но и мач по-малко. В..

публикувано на 20.10.18 в 22:12
„Шалке“  загуби от „Вердер“ с 0:2

Лидерът в Германия „Борусия“ (Дортмунд) громи с 4:0

Лидерът в класирането германското първенство по футбол - „Борусия“ (Дортмунд), продължава с впечатляващото си представяне от началото на сезона, като разгроми като гост предпоследния в класирането „Щутгарт“ с 4:0 в среща от осмия кръг и остава на..

публикувано на 20.10.18 в 21:54
Диа Евтимова

Диа Евтимова на финал в Израел

Диа Евтимова се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Офаким (Израел) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 2 в схемата българка надделя над 17-годишната Галатея Месохориту (Гърция), „щастлива губеща“ от..

публикувано на 20.10.18 в 21:32
Отборът на

Резултати от 11-ия кръг на Втора лига

Срещи от 11-ия кръг на Втора лига по футбол: „Несебър“ - ЦСКА 1948    0:2 „Локомотив“ (ГО) – „Пирин“ (Благоевград)  0:2 „Локомотив“ (Сф) – „Литекс“  1:1 „Черноморец“ (Балчик) – „Струмска слава“  2:1 „Царско село“ – „Поморие“..

публикувано на 20.10.18 в 20:50
Илиан Илиев

Треньорът на „Черно море“ Илиан Илиев: „Ботев“ ни победи с гол от засада

„Мачът беше равностоен, не заслужавахме да загубим коментира Илиан Илиев, треньорът на „Черно море“, след загубата на неговия тим при гостуването на „Ботев“ в Пловдив с 1:2. -  Създадохме две доста добри ситуации преди „Ботев“ да ни вкара гол. Второто..

публикувано на 20.10.18 в 20:41
Нов провал на „Реал“ (Мадрид) – 1:2 като домакин на „Леванте“

Отборът на „Реал“ (Мадрид) продължава слабото си представяне от началото на сезона в испанското първенство по футбол, като загуби домакинския си двубой срещу „Леванте“ с 1:2 в мач от деветия кръг. „Реал“ записа и клубен антирекорд в двубоя...

публикувано на 20.10.18 в 17:46
Райнхолд Меснер и Кшищоф Виелицки

Екстремните спортове 14-20 октомври

Най-добрият словенски бегач на свръхдълги разстояния Ivan Hrastovec постави нов рекорд в ултрамаратона на Далмация. Той избяга 160-километровото трасе в Хърватия, с близо 7000 метра положителна денивелация за 19 часа и 31 минути - с 22 минути по-бързо от..

публикувано на 20.10.18 в 17:35
Резерва спаси „Челси“ срещу „Манчестър Юнайтед“

Резервата Рос Баркли отбеляза гол в шестата минута на добавеното време, с който донесе равенството 2:2 на „Челси“ срещу гостуващия „Манчестър Юнайтед“ в дербито на деветия кръг на първенството на Англия по футбол. Мениджърът на „червените..

публикувано на 20.10.18 в 17:34
„Славия“ вкара 3 гола на „Септември“

Отборът на „Славия“ разгроми закъсалия в класирането „Септември“ (София) с 3:0 в среща от 12-ия кръг на Първа лига по футбол и събра 16 точки, с които се изкачи на 7-о място. „Белите“ решиха мача само в рамките на началните пет минути, в които поведоха..

публикувано на 20.10.18 в 17:24
Първа световна титла за Сърбия на волейбол при жените

Отборът на Сърбия спечели световната титла по волейбол за жени на шампионата на планетата в Япония. На финала в Йокохама сръбските волейболистки победиха Италия с 3:2 (21:25, 25:14, 23:25, 25:19, 15:12). Сърбия става световен шампион за първи път в..

публикувано на 20.10.18 в 16:38

Злато за България на европейско по щанги

Даяна Димитрова спечели първо злато за България на европейското първенство по вдигане на тежести за младежи и девойки до 20 и до 23 години в полския град Замошч, което започна днес. В категория до 48 кг при 20-годишните българката стигна до титлата с..

публикувано на 20.10.18 в 16:20
Даря Касаткина

Рускиня спечели купа „Кремъл“ по тенис

Представителката на домакините Даря Касаткина  спечели титлата на турнира по тенис за купа „Кремъл“ на турнира в Москва с награден фонд 867 766 долара. На финала 21-годишната рускиня, шеста поставена в основната схема, победи квалификантката Онс..

публикувано на 20.10.18 в 15:58