Новият екип на футболистите от испанския отбор „Реал“ (Мадрид) е изготвен от рециклирани океански пластмасови отпадъци, съобщава в. "Метро", цитиран от БТА. Фирмата производител "Адидас" е поела предизвикателството за опазването на световния..

публикувано на 08.08.18 в 16:19
Националите до 14 години

България победи Мароко на Световното по тенис за девойки до 14 г.

България записа първата си победа на Световното първенство по тенис за девойки до 14 години в Простейов (Чехия). Нашите момичета спечелиха първите два мача срещу Мароко и си осигуриха победата.  В първата среща Денислава Глушкова победи със..

публикувано на 08.08.18 в 15:56
Венцислав Айдарски

Айдарски зае 21-о място в плувния маратон в Глазгоу

Венцислав Айдарски завърши на 21-о място в плуването на 5 километра в открити води на европейското първенство в Глазгоу. Българинът финишира за време 53:24.4 минути. Титлата спечели унгарецът Кристоф Рашовски с 52:38.9 минути. Втори и трети..

публикувано на 08.08.18 в 15:34
Ковачич (вляво) изигра само 10 мача за

Матео Ковачич ще играе в „Челси“

Хърватският полузащитник Матео Ковачич ще играе през новия сезон в „Челси“, след като „Реал“ (Мадрид) се съгласи да го преотстъпи за една година. Световният вицешампион Ковачич отдавна изрази желание да се махне от Мадрид, тъй като няма..

публикувано на 08.08.18 в 15:11
Кепа Арисабалага

Испанец счупи рекорда за най-скъп вратар

Ръководството на „Атлетик“ (Билбао) потвърди, че „Челси“ са задействали откупуващата клауза в договора на техния вратар Кепа Арисабалага, съобщава БГНЕС. Това означава, че 23-годишният испанец преминава на "Стамфорд Бридж" за рекордната за играч..

публикувано на 08.08.18 в 14:35
Иван Горанов

Иван Горанов преподписа с „Левски“

Иван Горанов преподписа договора си с „Левски“, съобщиха от клуба. Контрактът на левия краен защитник е за срок от три години.  Юношата на „сините“ се завърна в клуба през миналото лято и направи много силен сезон.  26-годишният защитник..

публикувано на 08.08.18 в 14:15
Габриела Петрова

Габриела Петрова на финал на троен скок

Българката Габриела Петрова се класира за финала на тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин. Тя се приземи точно на квалификационната норма от 14.05 м в първия си опит на пресявката в сектора. Състезанието и в двете..

публикувано на 08.08.18 в 13:37
Денис Димитров

Денис Димитров отпадна в сериите на 200 м

Денис Димитров отпадна след сериите на 200 м и приключи участието си на Eвропейското първенство по лека атлетика в Берлин. Българинът финишира осми в пресявката си с време от 21.43 секунди. Той остана далеч от личния си рекорд от 20.92 сек, с които стана..

публикувано на 08.08.18 в 12:22

Световен шампион на 400 м с препятствия загина в катастрофа

Световният шампион на 400 м с препятствия от първенството в Пекин през 2015 година Николас Бет е загинал при автомобилна катастрофа в родината си Кения, съобщава Telegraph, като се позовава на местната полиция. Катастрофата е станала около град..

публикувано на 08.08.18 в 12:14
Габриела Георгиева

Габриела Георгиева на полуфинал на Европейското по плуване

Българката Габриела Георгиева се класира с осмо време за полуфиналите на 200 метра гръб на Европейското първенство по плуване в Глазгоу. 21-годишната Георгиева завърши пета във втора квалификационна серия с 2:13.11 минути, което и бе достатъчно..

публикувано на 08.08.18 в 12:06
Коджабашев и Йовкова

Мария Йовкова и Денислав Коджабашев записаха клип за турнира в Панагюрище (видео)

Посланиците на четвъртото издание на турнира по тенис на маса Seamaster 2018 ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open в Панагюрище Мария Йовкова и Денислав Коджабашев записаха специален видедоклип за състезанието. Тази година то ще бъде най-силното в..

публикувано на 08.08.18 в 10:58

Нестандартен турнир по плажен волейбол вдигна градусите в Крапец и Варна

С отбори от четирима, с участието на поне една жена, стартираха турнирите по плажен волейбол от веригата Red Bull BEAT4. Този уикенд се проведоха първите два турнира от състезанието, като домакини бяха Крапец и Варна. Ветровитото време не смути..

публикувано на 08.08.18 в 10:23
Любомир Минчев обяви списък с 23 имена

Любомир Минчев обяви състава за световните квалификации

Селекционерът на националния отбор по баскетбол за мъже Любомир Минчев се спря на 23 имена, от които ще избира, за мачовете срещу Франция и Русия в средата на септември. Националите започват втората фаза от същинските квалификации за световното..

публикувано на 08.08.18 в 09:42
Даниел Стъридж

„Ливърпул“ победи и „Торино“

Финалистът в Шампионската лига „Ливърпул“ завърши с победа предсезонните контроли, като на своя стадион “Анфийлд” надигра с 3:1 италианския „Торино“. В предишната си проверка англичаните разгромиха с 5:0 друг тим от Апенините – „Наполи“. В 17-ата..

публикувано на 08.08.18 в 08:37
Бейл пази топката между двама играчи на

„Реал“ (М) завърши контролите с успех

„Реал“ (Мадрид) победи „Рома“ с 2:1 в последния мач и на двата отбора преди началото на сезона. Двубоят се игра в Ню Джърси (САЩ) бе част от турнира „Интернешънъл Чемпиънс Къп“. Испанците започнаха вихрено и решиха всичко още в първите 15 минути..

публикувано на 08.08.18 в 08:29
Новак Джокович

Новак Джокович не остави шансове на Мирза Башич

Шампионът от „Уимбълдън“ Новак Джокович започна с победа участието си на турнира по тенис в Торонто. Сърбинът победи с 6:3, 7:6(3) щастливия губещ от квалификациите Мирза Башич. Сърбинът трябваше да играе с Хьон Чун, който обаче се оттегли от..

публикувано на 08.08.18 в 07:55

Григор Димитров започна с победа в Торонто

Григор Димитров победи испанеца Фернандо Вердаско във втория кръг на турнира по тенис в Торонто след победа с 4:6, 6:2, 7:6 (5). Двубоят беше прекъснат за над два часа при резултат 4:4 в третия сет заради дъжд. Двубоят започна с пробив за испанеца,..

публикувано на 08.08.18 в 07:50
„Малмьо и „Види“ (Унгария) завършиха 1:1

Национал игра при загуба на „Карабах“ в Шампионската лига

Националът Симеон Славчев започна като титуляр и игра до 80-ата минута при загубата на „Карабах“ (Азербайджан) с 0:1 от гостуващия БАТЕ Борисов (Беларус) в първия мач от третия квалификационен кръг на европейската Шампионска лига по футбол.  Славчев..

публикувано на 07.08.18 в 23:59
Сесил Каратанчева

Сесил Каратанчева не успя срещу Шарапова

Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на силния турнир по тенис на твърда настилка „Роджърс Къп“ в Монреал (Канада) с награден фонд 2.82 милиона долара. На връх 29-ия си  рожден ден Каратанчева, която преодоля квалификациите след две победи, загуби..

публикувано на 07.08.18 в 23:30
Зарнел Хюз (вдясно) спечели златния медал в спринта на 100 м

Шампионът на 100 м при мъжете е британец с рекорд

Зарнел Хюз (Великобритания) спечели златния медал в спринта на 100 метра при мъжете от европейското първенство по лека атлетика в Берлин. Британецът спря хронометъра на 9.95 секунди, което е нов рекорд на шампионатите. Това е най-доброто постижение в..

публикувано на 07.08.18 в 23:24