Programi i ditës

Në edicionin e sotëm të programit së pari mund të dëgjoni lajmet e fundit ballkanike. Pas kësaj ju tregojmë për rëndësinë e ushqimit shëndetësor dhe gatimit bashkë me fëmijët, kurse në fund ju takojmë me solistët me famë botërore në programet e Filarmonisë së Sofjes.


Audioja e programit të ditës mund të dëgjohet brenda një jave pas publikimit. Ata që dëshirojnë të dëgjojnë programet e ditës gjatë tre muajve të fundit, mund të bëjnë kërkesa në këtë e-mail:digitalbroadcasting@bnr.bg


print Printo
Më shumë nga rubrika

Programi i ditës

Në edicionin e sotëm të programit së pari ju takojmë me Rosica Tashkovën – shkencëtari i parë në botë, i cili ka pikturuar me mikroorganizma . Tema tjetër i është kushtuar dorëzimit të çmimeve “Muzikanti i vitit 2016” . Audioja e..

botuar më 17-04-23 8.15.PD

Programi i ditës

Në këtë program më parë ju ftojmë të bëjmë një shëtitje në vendlindjen e mbrojtësit qiellor të Bullgarisë dhe të popullit bullgar, Shenjtorit Ivan Rillski . Pas kësaj do të dëgjoni çfarë është kjo Eye Bombers . Do t’ju takojmë me njërin..

botuar më 17-04-22 8.10.PD

Programi i ditës

Në këtë program më parë do t’ju sjellim informacion për premierën e filmit dokumentar “Kush ka frikë nga Julija Krësteva?” . Ai i kushtohet intelektuales së njohur botërisht Julija Krësteva, e cila ka prejardhje bullgare , por siç vet ajo thotë është..

botuar më 17-04-21 3.26.MD