Programi i ditës

Temën e parë në edicionin e sotëm të programit ia kushtojmë përvjetorit të 144 të vdekjes së heroit të madh kombëtar Bullgar Vasill Levski. Në vazhdim të programit, me rastin e Pavarësisë së Kosovës do të flasim me politologun e mirëfilltë bullgar Anton Pançev për përkthimin e tij të librit të Ministrit të Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj “Ngritja e një shteti”. “Deti i Zi – një det në rrezik” është tema e tretë që mund të dëgjoni, kurse në fund ju sjellim minuta të këndshme me klasifikimin tonë mujor muzikor.


Audioja e programit të ditës mund të dëgjohet brenda një jave pas publikimit. Ata që dëshirojnë të dëgjojnë programet e ditës gjatë tre muajve të fundit, mund të bëjnë kërkesa në këtë e-mail:digitalbroadcasting@bnr.bg

print Printo
Më shumë nga rubrika

Programi i ditës

Në programin e ditës së sotme fillimisht do t’ju tregojmë për Kishën Beljova , e cila është një monument nga Mesjeta me një rëndësi kombëtare. Pas kësaj, një kujtim në shenjë nderi përpara këngëtares së madhe të këngëve popullore Nadka..

botuar më 17-03-26 8.10.PD

Programi i ditës

Në edicionin e sotëm të programit së pari e ndalim vëmendjen tuaj te kodra “Trimat” – një prej objekteve më interesante dhe të studiuara në vazhdim të shumë viteve në Bullgari. Pas kësaj ju sjellim minuta të këndshme me albumin e ri të..

botuar më 17-03-25 8.15.PD

Programi i ditës

Në programin e ditës së sotme fillimisht do ta ndalim vëmendjen tuaj mbi arkivat e Shqipërisë dhe të Bullgarisë të cilat po e zgjerojnë bashkëpunimin e vet . Më tej do t’ju tregojmë për ekspozitën e Georgi Zheljazkovit në lidhje me 120 vjetorit..

botuar më 17-03-24 1.12.MD