Start i suksesshëm për Grigor Dimitrov në Indian Wells

Григор Димитров
ЕПА/БГНЕС

Bullgari Grigor Dimitrov filloi me sukses pjesëmarrjen e tij në“Masters 1000” – turneun Indian Wells (SHBA) duke fituar me rezultat 2:0 ndeshjen kundër veteranit nga Rusia Mihail Juzhni . Rivai tjetër i Dimitrovit do të jetë amerikani Jack Sock, i cili mposhti me vështirësi me 6:3, 0:6, 6:4 zviceranin Henri Laaskonen.

Deljan Georgiev

Dy bullgarë fituan medalje të arta në Kampionatin Botëror për Arte Luftarake të Përziera

Dy bullgarë fituan medalje të arta në Kampionatin Botëror për Arte Luftarake të Përziera, që u zhvillua në Bahrejn. Deljan Georgiev fitoi medalje të artë në kategorinë deri në 65.8 kg, pasi mundi finaldezin Xhoel Arolajnen. Medaljen e dytë të artë e..

botuar më 17-11-20 2.10.MD

Petër Bellberov fitoi medaljen e artë në Tampere

Boksieri kombëtar Petër Bellberov fitoi medaljen e artë të Turneut Ndërkombëtar “Tammer”, i cili u zhvillua nga 16 deri më 19 nëntor në qytetin finlandez Tampere.   Përveç vendin e parë në kategorinë mbi 91 klilogramë, Bellberovi mori kupën..

botuar më 17-11-20 1.31.MD

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov – i pari në turneun në Londër dhe i treti në ranglistën botërore

Grigor Dimitrov fitoi titullin më të rëndësishëm në karrierën e tij, pasi triumfoi në finalet e turneut ATP në Londër me fond të përgjithshëm 8 mln dollarë. Numri i 6 në skemë Grigor Dimitrov fitoi në finalet kundër David Goffin (Belgjika) me 7:5, 4:6,..