Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen e tij në Indian Wells

Grigor Dimitrov

Grigor Dimnitrov përfundoi pjesëmarrjen e tij në turneun prej raundit “Masters” në Indian Wells pas një ndeshjeje, në të cilën forcat ishin të barabarta, kundër Jack Sock. Tenisti më i madh bullgar humbi nga amerikani me 6:3, 3:6, 6:7 (7:9), pasi nuk realizua katër herë match ball në setin vendimtar. 24-vjeçari  Sock bëri një start shumë të fuqishëm të vitit, duke fituar turnetë në Oakland dhe Delray Beach.  Deri tani dy tenistët kanë luajtur katër herë, fituesi i tri prej ndeshjeve është amerikani. Tani bilanci i tij për këtë sezon bëhet 13-2.

Gjimnastet bullgare fituan medalje të argjendtë në Kupën Botërore në Kazan

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi një medalje të argjendtë për vallen me tre topa dhe dy litarë në Kupën Botërore në Kazan. Në vend të parë u radhitën mikpritësit nga Rusia, kurse vendin e tretë e zuri skuadra e Bjellorusisë. Ky është çmimi..

botuar më 17-08-14 9.42.PD

Tihomir Ivanov shkon në finalet e kampionatit botëror të atletikës së lehtë

Sportisti bullgar në kërcimin së larti Tihomir Ivanov u klasifikua për finalet e kampionatit botëror të atletikës së lehtë në Londër. Ivanov arriti 2,31 metra, që është një rekord i tij personal. Në këtë mënyrë në finale nga skuadra bullgare u..

botuar më 17-08-11 4.33.MD

Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen e tij në Montreal

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen e tij në turneun “Rogers Cup” në Montreal pas një humbjeje kundër holandezit Robin Haase me rezultat 6:7 (3), 6:4, 1:6.  Në raundin e katërt të turneut prestigjioz Haase do të luajë..