Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen e tij në Indian Wells

Grigor Dimitrov
Foto: BGNES

Grigor Dimnitrov përfundoi pjesëmarrjen e tij në turneun prej raundit “Masters” në Indian Wells pas një ndeshjeje, në të cilën forcat ishin të barabarta, kundër Jack Sock. Tenisti më i madh bullgar humbi nga amerikani me 6:3, 3:6, 6:7 (7:9), pasi nuk realizua katër herë match ball në setin vendimtar. 24-vjeçari  Sock bëri një start shumë të fuqishëm të vitit, duke fituar turnetë në Oakland dhe Delray Beach.  Deri tani dy tenistët kanë luajtur katër herë, fituesi i tri prej ndeshjeve është amerikani. Tani bilanci i tij për këtë sezon bëhet 13-2.


print Printo
Më shumë nga rubrika
Grigor Dimitrov

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen në Kuins

BullgariGrigor Dimitrov përfundoi me pjesëmarrjen në turneun e fushave të tenisit me bar në Kuins Kllëb, Londër, pasi në gjysmëfinalen humbi me 1:2 sete nga spanjolli Felisiano Llopes. Turneu i ardhshëm i tenistit bullgar është Uimbëlldën, ku ai do të..

botuar më 17-06-26 9.22.PD
tenisti bullgar Grigor Dimitrov

Dimitrovi u klasifikua për raundin e dytë të “Quins”-it

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov ( i cili është në vend të 11-të në listën botërore) kaloi me lehtësi raundin e parë të turneut mbi bar “Queens” në Londër, duke mposhtur Rian Harris (SHBA) me rezultat 6:3, 6:1 brenda vetëm 54 minutash. Në..

botuar më 17-06-19 5.58.MD

UEFA nxori “CSKA-Sofjen” nga shorti për Ligën e Evropës

“CSKA-Sofja” ishte nxjerrë nga lista e pjesëmarrësve në raundin e parë të kualifikimit për Ligën e Evropës. Pak para hedhjes së shortit në Nion të Zvicrës në vendin e kësaj skuadre ishte vendosur “Dunav”-i i qytetit danubian Ruse, i cili po ndodhet në..

botuar më 17-06-19 3.57.MD