Ministrja Dasheva dekoroi Stanimir Bellomëzhevin me rastin e fitimit të titullit botëror në Krasnojarsk

Ministrja e Rinisë dhe Sportit Daniella Dasheva i dorëzoi sportistit tonë më të mirë në orientimin me ski Stanimir Bellomëzhev një statujë speciale me rastin e fitimit të titullit botëror në kampionatin e planetit në Krasnojarsk të Rusisë. Ky është titulli i 12 në karrierën e tij. Deri tani ai ka qenë tri herë kampion evropian, ka dy medalje të argjendta dhe një medalje të bronztë nga kampionatet e planetit.

print Printo

Bullgarja Dënekova dëshmoi se nuk ka përdorur doping

Komisioni disiplinor pranë Komitetit Olimpik Bullgar justifikoi rekordmenen kombëtare në 3 000 metra stijpëllçejz /vrapim me pengesa/ Sillvija Dënekova rreth rastit me doping provën pozitive , të dhënë përpara fillimit të lojëra Olimpike në Rio de..

botuar më 17-04-27 2.36.MD

Gjimnastet bullgare triumfuan me shtatë medalje në Tashkent

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike triumfoi në garat e Kupës Botërore në Tashkent të Uzbekistanit, duke fituar shtatë medalje. Ansambli fitoi medaljen e artë në finalet me tre topa dhe dy litarë, duke mundur Ukrainën dhe Rusinë. Medaljet e tjera..

botuar më 17-04-24 12.13.MD
Tenisti bullgar Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov me humbje të katërt për pesë ndeshjet e fundit

Bullgari Grigor Dimitrov humbi mundësinë që të kthehet në Top 10 të listës botërore të tenisit, pasi humbi ndeshjen e tij të parë nga turneu “Masters” në Monte Karlo kundër gjermanit Jan Lenard Shtruf me rezultat 4:6, 3:6, 2:6. Tani ai ka një pasiv prej..