Ministrja Dasheva dekoroi Stanimir Bellomëzhevin me rastin e fitimit të titullit botëror në Krasnojarsk

Foto: http://orienteering.org

Ministrja e Rinisë dhe Sportit Daniella Dasheva i dorëzoi sportistit tonë më të mirë në orientimin me ski Stanimir Bellomëzhev një statujë speciale me rastin e fitimit të titullit botëror në kampionatin e planetit në Krasnojarsk të Rusisë. Ky është titulli i 12 në karrierën e tij. Deri tani ai ka qenë tri herë kampion evropian, ka dy medalje të argjendta dhe një medalje të bronztë nga kampionatet e planetit.

print Printo
Më shumë nga rubrika
tenisti bullgar Grigor Dimitrov

Dimitrovi u klasifikua për raundin e dytë të “Quins”-it

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov ( i cili është në vend të 11-të në listën botërore) kaloi me lehtësi raundin e parë të turneut mbi bar “Queens” në Londër, duke mposhtur Rian Harris (SHBA) me rezultat 6:3, 6:1 brenda vetëm 54 minutash. Në..

botuar më 17-06-19 5.58.MD

UEFA nxori “CSKA-Sofjen” nga shorti për Ligën e Evropës

“CSKA-Sofja” ishte nxjerrë nga lista e pjesëmarrësve në raundin e parë të kualifikimit për Ligën e Evropës. Pak para hedhjes së shortit në Nion të Zvicrës në vendin e kësaj skuadre ishte vendosur “Dunav”-i i qytetit danubian Ruse, i cili po ndodhet në..

botuar më 17-06-19 3.57.MD

Bullgaria eliminohet nga Liga Botërore e Volejbollit

Skuadra kombëtare bullgare e volejbollit humbi me 1:3 ndeshjen vendimtare me Argjentinën në fazën e grupit të Ligës Botërore. Kombëtarja kishte nevojë prej çfarëdo qoftë fitore, që të mbeten mes 6 të parëve në klasifikimin përfundimtar, por nuk e..

botuar më 17-06-19 10.44.PD