Dita në fotografi

| rinovuar më 17-03-20 2.31.MD

Снимка
Sipas traditës banorët e Veliko Tërnovos i vendosen veroret e tyre mbi manjolisë së lulëzuar në qendrën e kryeqytetit të vjetër bullgar. Foto: BTA

Снимка
Krokusët e kaltër përsëri i mbyllen livadhet e zonës Predela. Kjo pamje e mrekullueshme mund të shihet duke e kaluar rrugën që i ndan malet Pirin dhe Rilla. Çdo adhurues i natyrës mund të ndalet dhe t’i gëzojë bukuritë delikate të “paralajmëruesve të pranverës”. Foto: BTA Снимка
Sot pranvera astronomike do të vijë në Bullgari në orën 12:29. Sot kemi edhe ekuinoksin pranveror, ku vazhdueshmëria e ditës është baras me atë të natës. Foto: BTA
print Printo
Më shumë nga rubrika

Dita në fotografi

Breshkët në Kopshtin e Borisit i gëzojnë rrezet e diellit. Foto: BTA Artisti i njohur Ulay hapi ekspozitën e tij të parë fotografike në Bullgari. Ideja kryesore e ekspozitës “Unë Tjetri” është të paraqesë historikun e..

rinovuar më 17-04-28 2.24.MD

Dita në fotografi

Qyteti i Vracës është mikpritës i garës “Kompania më e mirë arsimore”, organizuar nga “Junior Achievement Bullgaria”. Në të marrin pjesë 24 kompani arsimore nga 10 shkolla të Bullgarisë. Synimi i aktivitetit është t’u jepet..

rinovuar më 17-04-27 2.54.MD

Dita në fotografi

Mbi 200 kg heroinë në kanaçe u zbuluan nga doganierët në PKK “Kapitan Andreevo” në kufirin bullgaro-turk. Foto: BGNES Po vazhdon ndërtimi i aksit të metros në bulevardet “Gore Dellçev” dhe “Car Boris Treti” të Sofjes. Foto:..

rinovuar më 17-04-26 3.06.MD