Grigor Dimitrov me humbje të katërt për pesë ndeshjet e fundit

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov
Foto: BTA

Bullgari Grigor Dimitrov humbi mundësinë që të kthehet në Top 10 të listës botërore të tenisit, pasi humbi ndeshjen e tij të parë nga turneu “Masters” në Monte Karlo kundër gjermanit Jan Lenard Shtruf me rezultat 4:6, 3:6, 2:6. Tani ai ka një pasiv prej 25 pikësh krahas të dhjetit në listën botërore Jo-Wilfred Tsonga (Fr). Kjo është humbja e katërt radhazi të Dimitrovit në pesë ndeshjet e fundit. Bilanci i tij për vitin 2017  aktualisht është 17 fitore dhe 6 humbje.

print Printo
Më shumë nga rubrika

Gjimnastet bullgare triumfuan me shtatë medalje në Tashkent

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike triumfoi në garat e Kupës Botërore në Tashkent të Uzbekistanit, duke fituar shtatë medalje. Ansambli fitoi medaljen e artë në finalet me tre topa dhe dy litarë, duke mundur Ukrainën dhe Rusinë. Medaljet e tjera..

botuar më 17-04-24 12.13.MD
Grigor Dimitrov

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov filloi me mossukses sezonin në fushat e kuqe

Në Turneun e Asociacionit të Profesionistëve Tenistë ATP 250 në Marrakesh të Marokut, tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov humbi me 4:6, 6:1 dhe 1:6 ndeshjen me spanjollin Tomi Robredo, i cili është nën numrin 389 në botë. Kështu bullgari përfundoi..

botuar më 17-04-13 5.21.MD
Viktoria Tomova

Viktoria Tomova në gjysmëfinalet në Turqi

Bullgarja Viktoria Tomova u klasifikua për gjysmëfinalet e turneut të tenisit në Stamboll. Sofjanasja 23 vjeçare, Nr. 3, fitoi kundër Lora Robsënit nga Britania e Madhe me 6:3, 6:3, pas një ndeshjeje të rëndë, që vazhdoi 103 minuta. Nesër Tomova do të..

botuar më 17-04-07 6.37.MD