Rumen Radev i dërgoi një letër ngushëllimi Presidentit të Francës Fransoa Oland

Presidenti Rumen Radev
Foto: BGNES

Presidenti Rumen Radev i dërgoi një letër ngushëllimi Presidentit të Francës Fransoa Oland me rastin e një qitjeje në Paris, ku vdiq një polic, kurse kolegët e tij u plagosën. “Bullgaria e dënon ashpër këtë akt dhune. Nuk ka kauzë, e cila të justifikojë një dhunë të tillë”, deklaroi në letër kreu i shtetit bullgar. Presidenti Rumen Radev shprehu në emër të popullit bullgar dhe në emrin e tij ngushëllimet më të sinqerta ndaj familjes dhe të afërmve të policit të vdekur dhe urimet për rimëkëmbjen më të shpejt të të dëmtuarve.

print Printo
Më shumë nga rubrika

Pothuajse 2/3 prej bullgarëve mbrojnë votimin e bashkatdhetarëve tanë jashtë shtetit

Afro dy të tretat e bullgarëve mendojnë, se bashkatdhetarët tanë, pasi vajtën të jetojnë jashtë shtetit sipas shkaqeve ekonomie, e kanë të drejtën të votojnë për institucione bullgare, sepse investojnë para në vend. Këtë qëndrim e mbrojnë 63.9 për qind..

botuar më 17-04-27 5.08.MD

Po ulet numri i krimeve të regjistruara në Sofje, njoftojnë nga Drejtoria e Kryeqytetit e Punëve të Brendshme

Evidentojmë një ulje të krimeve të regjistruara në kryeqytet për vitin e kaluar. Në mënyrë të konsiderueshme është i ulur numri i krimeve të lidhura me vjedhjen e veturave. Këtë e njoftoi para gazetarëve shefi i Drejtorisë Kryeqytetase të Punëve të..

botuar më 17-04-27 4.32.MD

Deputetët tani për tani nuk do të ngrijnë rrogat

Deputetët, tani për tani, nuk do të ngrijnë rrogat e tyre. Kjo u bë e qartë pas votimit të rregullores së re për punë të Kuvendit Popullor, miratuar sot në sallën plenare. U hodh poshtë propozimi i Partisë Socialiste Bullgare, që gjatë tërë mandatit të..

botuar më 17-04-27 4.16.MD