Grigor Dimitrov në tetë finalen në Madrid

Foto: BTA

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua në tetë finalet të Mastërs turneut në korte të kuqe në Madrid, pasi mundi gjigantin kroat Ivo Karlloviç me 6-3, 7-5. Për një vend në çerekfinalet bullgari do të luftojë kundra Dominik Tijm nga Austria.


print Printo
Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov fitoi një turne demonstrativ në Madrid

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov fitoi turneun demonstrativ “Tie Break Tens” në Madrid, duke mposhtur në final përfaqësuesin e mikpritësve Feliciano Lopes me rezultat 10:7. Një pjesë e të ardhurave do të ofrohet për një fondacion bamirës që..

botuar më 17-05-05 9.59.PD

Ansambli bullgar i vajzave mori medaljen e argjendtë në Turneun “Sofia Cup”

Në Turneun Ndërkombëtar të Gjimnastikës Ritmike “Sofia Cup”, që mbahet në Sofje, në shumëgarëshin me ushtrimin me 10 shkopinj ansambli bullgar i vajzave fitoi medaljen e argjendtë. Ky turne është kontrollimi i fundit para Kampionatit Evropian të..

botuar më 17-05-03 12.24.MD

Turneu Ndërkombëtar i Gjimnastikës Ritmike “Sofia Cup” filloi me pjesëmarrje rekorde

Në Sallën e kryeqytetit “Arena Armeec” u hap edicioni i radhës i Turneut Ndërkombëtar të Gjimnastikës Ritmike për femra dhe vajza “Sofia Cup”. Marrin pjesë 51 gjimnaste, 31 prej të cilave vajza dhe 20 femra. Në vazhdim të dy ditëve do të rivalizojnë..

botuar më 17-05-02 3.48.MD