Lojtarë nga 15 shtete masin forcat e veta në turneun e brixhit në Allbena

Foto: arkiv

Në kuadrin e festivalit të 35 ndërkombëtar për brixh "Albena 2017", me pjesëmarrjen e 60 çifteve prej 15 shteteve  në vendpushimin Albena në breg të Detit të Zi, filloi “maratona” treditore të turneut të brixhit për çifte “Kongres Allbena”. Pas dy sesioneve fillestare, nesër do të formohen 3 grupe finale. 14 çiftet e para do të konkurrohen për vendet e para, kurse të tjerët do të garojnë për dekorata në finalet “A2" dhe “B”. Ditën e premte fillon turneu i fundit i Festivalit, i cili do të përfundojë gjatë së dielës.


Më shumë nga rubrika
Ndeshja e bullgarit kundër Rafael Nadal

Grigior Dimitrov para turneut ATP 500 në Barcelonë

Të shtunën Grigor Dimitrov nuk arriti finalet e turneut Masters në Monte Karlo, duke humbur ndeshjen e gjysmëfinaleve kundër fituesit të dhjetëfishtë në Monte Karlo Rafael Nadal (i cili është numri 1 në klasifikimin botëror të tenisit). Para..

botuar më 18-04-23 10.27.PD

Një botim luksoz prezanton momentet, personalitetet dhe arritjet më të rëndësishme në historinë e Klubit Sportiv CSKA

Disa ditë përpara jubileut të 70 të Klubit Sportiv CSKA, në sallën e stadiumit “Bëllgarska armija” /Ushtria bullgare/ u zhvillua prezantimi zyrtar i librit-fotoalbum “70 vjet CSKA”. Autorë të tij janë gazetarët sportivë Todor Shabanski, Bojan..

botuar më 18-04-21 12.15.MD

Grigor Dimitrov doli në gjysmëfinalet në turneun Mastërs në Monte Karlo

I vëni në vendin e katërt në skemën “Mastërs” në turneun në Monte Karlo, Grigor Dimitrov për herë të parë arriti deri në gjysmëfinalet, pasi u imponua mbi numrin 6 David Gofen nga Belgjika me 6:4,7:6. Në gjysmëfinalet e turneut ditën e shtunë 21..

rinovuar më 18-04-20 4.13.MD