Grigor Dimitrov korr fitore me lehtësi në Kampionatin “Uuimbëlldën”

Grigor Dimitrov
Foto: arkiv

Grigor Dimitrov u klasifikua për raundin e tretë të Kampionatit të Hapur të Tenisit të Britanisë së Madhe. Tenisti më i mirë bullgar, i cili është nën numrin 13 në skemë, mundi me 6:3, 6:2, 6:1 tenistin e Qipros Markos Badatis për 105 minuta. Me këtë sukses në raundin e dytë Grigor Dimitrov grumbulloi 90 pika për ranglistën botërore. Në raundin e tretë bullgari do të ndeshet me fituesin e dyluftimit midis tenistëve Xhon Isnër nga SHBA-ja dhe Dudi Sella nga Izraeli.

Më shumë nga rubrika

Bullgaria – me akoma një fitore në Kampionatin Evropian të Volejbollit

Kombëtarja bullgare e volejbollit për femra shënoi një fitore shumë të rëndësishme në Kampionatin Evropian në Gjeorgji dhe Azerbajxhan. Pas suksesit ditën e shtunë kundër Ukrainës, ditën e diel bullgaret fituan edhe kundër Turqisë me 3:2 në një ndeshje..

botuar më 17-09-25 12.14.MD
Hristo Stoiçkov në

Skuadra e Hristo Stoiçkovit mposhti "Dream Team-in e Barcelonës"

Skuadra e miqve të futbollistit legjendar bullgar Hristo Stoiçkov fitoi ndeshjen kundër yjeve të Barcelonës me rezultat 3:2 në shoun “Dream Team-i i Barcelonës kundër skuadrës së Stioçkovit” në qytetin bullgar Stara Zagora (Bullgari Qendrore). 10 mijë..

botuar më 17-09-21 10.53.PD

Pjesëmarrja e “Lludogorec”-it në Ligën e Evropës filloi me barazi

Kampioni bullgar i futbollit “Lludogorec” filloi pjesëmarrjen e tij në grupin C të Ligës së Evropës me barazi 0:0 si mysafir i skuadrës turke “Stamboll Bashakshehir”. Në një ndeshje tjetër të të njëjtit grupi “Hoffenheim” humbi befasisht me..

botuar më 17-09-15 10.25.PD