Ligë ballkanike e mundjes së krahut në Bansko

Foto: arkiv

Për të katërtin vit me radhë Bansko është mikpritës i “Ligës profesionale ballkanike” të mundjes së krahut. Gara do të zhvillohet më 4 gusht nga ora 18.30 në sheshin “Nikolla Vapcarov” në qytetin malor. Në garë do të marrin pjesë disa prej garuesve më të shquar në Evropë në këtë sport. Sipas sistemit të garave profesionale pjesëmarrësit do të luajnë sipas parimit secili kundër secilit me dorë të majtë dhe dorë të djathtë. Fituesi do të jetë pjesëmarrësi, i cili ka fituar më shumë pika. Do të ketë pjesëmarrës nga Rumania, Moldavia, Serbia, Greqia dhe Bullgaria.


Më shumë nga rubrika

Qeveria mbuloi detyrimet e Federatës së Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare

Qeveria mori vendim për livrimin e mjeteve suplementare në buxhetin e Ministrisë së Rinisë dhe Sportit, që të mbulohen detyrimet e Federatës Bullgare të Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare. Aktualisht Federata Bullgare e Motoçiklizmit ka borxh..

botuar më 18-03-07 4.23.MD

Dy medalje për bullgarët në Kampionatin Botëror të Skive për gazetarë

Dy medalje të argjendta fitoi ekipi bullgar në Kampionatin Botëror të Skive të Disiplinave Alpine për gazetarë në pushimoren Pamporovo. Te meshkujt medalja e argjendtë është për gazetarin Julijan Stojanov, ndërsa te femrat – për redaktoren në Programin..

rinovuar më 18-02-28 3.48.MD

Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që ky sport të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike

Në një letër dërguar Presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar Tomas Bah Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që boksi të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike. Në fillim të muajit Byroja Ekzekutive e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar mori..

botuar më 18-02-28 9.43.PD