Ligë ballkanike e mundjes së krahut në Bansko

Foto: arkiv

Për të katërtin vit me radhë Bansko është mikpritës i “Ligës profesionale ballkanike” të mundjes së krahut. Gara do të zhvillohet më 4 gusht nga ora 18.30 në sheshin “Nikolla Vapcarov” në qytetin malor. Në garë do të marrin pjesë disa prej garuesve më të shquar në Evropë në këtë sport. Sipas sistemit të garave profesionale pjesëmarrësit do të luajnë sipas parimit secili kundër secilit me dorë të majtë dhe dorë të djathtë. Fituesi do të jetë pjesëmarrësi, i cili ka fituar më shumë pika. Do të ketë pjesëmarrës nga Rumania, Moldavia, Serbia, Greqia dhe Bullgaria.


Më shumë nga rubrika
Tenisti bullgar Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mposhti Juan Martin del Potro

Në Turneun ATP Masters të tenisit në Cincinnati bullgari Grigor Dimitrov mposhti për herë të parë në karrierën e tij argjentinasin Juan Martin del Potro me rezultat 6:3, 7:5. Kështu ai u klasifikua për çerekfinalet e turneut, ku do të luajë..

botuar më 17-08-18 11.18.PD

Start i suksesshëm i Grigor Dimitrovit

Grigor Dimitrov startoi me sukses pjesëmarrjen e vet në turneun “Masters”në Sinsinati, duke fituar kundër spanjollit Felisiano Lopes me 7:6, 6:4. Në raundin tjetër bullgari do të ndeshet me argjentinasin Huan Martin del Potro, kundër të cilit nuk ka..

botuar më 17-08-17 9.50.PD

Gjimnastet bullgare fituan medalje të argjendtë në Kupën Botërore në Kazan

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi një medalje të argjendtë për vallen me tre topa dhe dy litarë në Kupën Botërore në Kazan. Në vend të parë u radhitën mikpritësit nga Rusia, kurse vendin e tretë e zuri skuadra e Bjellorusisë. Ky është çmimi..

botuar më 17-08-14 9.42.PD