“Lludogorec” u largua nga Liga e Kampionëve

Foto: BTA

Megjithëse skuadra e futbollit e Izraelit “Hapoël”( Beer-Sheva) fitoi me 3:1 në Razgrad, skuadra bullgare “Lludogorec” u largua nga Liga e Kampionëve me rezultat 3:3 nga dy ndeshjet me izraelitët, por me një gol më pak në terren të huaj. Kështu për herë të parë në historinë e vet “Lludogorec” u largua në raundin e tretë paraprak, pasi deri tani gjithmonë e kishte përballuar këtë fazë. Mirëpo, fushata evropiane e kampionit bullgar nuk përfundon këtu dhe ditën e premte skuadra do të marrë pjesë në hedhjen e shortit për play off-in e Ligës Evropa.

Më shumë nga rubrika

Qeveria mbuloi detyrimet e Federatës së Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare

Qeveria mori vendim për livrimin e mjeteve suplementare në buxhetin e Ministrisë së Rinisë dhe Sportit, që të mbulohen detyrimet e Federatës Bullgare të Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare. Aktualisht Federata Bullgare e Motoçiklizmit ka borxh..

botuar më 18-03-07 4.23.MD

Dy medalje për bullgarët në Kampionatin Botëror të Skive për gazetarë

Dy medalje të argjendta fitoi ekipi bullgar në Kampionatin Botëror të Skive të Disiplinave Alpine për gazetarë në pushimoren Pamporovo. Te meshkujt medalja e argjendtë është për gazetarin Julijan Stojanov, ndërsa te femrat – për redaktoren në Programin..

rinovuar më 18-02-28 3.48.MD

Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që ky sport të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike

Në një letër dërguar Presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar Tomas Bah Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që boksi të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike. Në fillim të muajit Byroja Ekzekutive e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar mori..

botuar më 18-02-28 9.43.PD