“Lludogorec” u largua nga Liga e Kampionëve

Foto: BTA

Megjithëse skuadra e futbollit e Izraelit “Hapoël”( Beer-Sheva) fitoi me 3:1 në Razgrad, skuadra bullgare “Lludogorec” u largua nga Liga e Kampionëve me rezultat 3:3 nga dy ndeshjet me izraelitët, por me një gol më pak në terren të huaj. Kështu për herë të parë në historinë e vet “Lludogorec” u largua në raundin e tretë paraprak, pasi deri tani gjithmonë e kishte përballuar këtë fazë. Mirëpo, fushata evropiane e kampionit bullgar nuk përfundon këtu dhe ditën e premte skuadra do të marrë pjesë në hedhjen e shortit për play off-in e Ligës Evropa.

Më shumë nga rubrika
Tenisti bullgar Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mposhti Juan Martin del Potro

Në Turneun ATP Masters të tenisit në Cincinnati bullgari Grigor Dimitrov mposhti për herë të parë në karrierën e tij argjentinasin Juan Martin del Potro me rezultat 6:3, 7:5. Kështu ai u klasifikua për çerekfinalet e turneut, ku do të luajë..

botuar më 17-08-18 11.18.PD

Start i suksesshëm i Grigor Dimitrovit

Grigor Dimitrov startoi me sukses pjesëmarrjen e vet në turneun “Masters”në Sinsinati, duke fituar kundër spanjollit Felisiano Lopes me 7:6, 6:4. Në raundin tjetër bullgari do të ndeshet me argjentinasin Huan Martin del Potro, kundër të cilit nuk ka..

botuar më 17-08-17 9.50.PD

Gjimnastet bullgare fituan medalje të argjendtë në Kupën Botërore në Kazan

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi një medalje të argjendtë për vallen me tre topa dhe dy litarë në Kupën Botërore në Kazan. Në vend të parë u radhitën mikpritësit nga Rusia, kurse vendin e tretë e zuri skuadra e Bjellorusisë. Ky është çmimi..

botuar më 17-08-14 9.42.PD