Një start i suksesshëm i Grigor Dimitrovit në turnirin e tenisit në Uashington

Foto: BGNES

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov filloj në mënyrë të suksesshme pjesëmarrjen e vet në turneun nga seritë ATP 500 në Uashington, pasi në rrethin e dytë të garës mundi britanasin Kajll Edmënd me 7-5,4-6,6-3. Në rrethin tjetër bullgari do të takojë shpresën e re ruse Daniill Medvedev, i cili nga ana e tij mundi amerikanin Stiv Xhonsën me 3-6,6-4,7-6.


Më shumë nga rubrika
Tenisti bullgar Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mposhti Juan Martin del Potro

Në Turneun ATP Masters të tenisit në Cincinnati bullgari Grigor Dimitrov mposhti për herë të parë në karrierën e tij argjentinasin Juan Martin del Potro me rezultat 6:3, 7:5. Kështu ai u klasifikua për çerekfinalet e turneut, ku do të luajë..

botuar më 17-08-18 11.18.PD

Start i suksesshëm i Grigor Dimitrovit

Grigor Dimitrov startoi me sukses pjesëmarrjen e vet në turneun “Masters”në Sinsinati, duke fituar kundër spanjollit Felisiano Lopes me 7:6, 6:4. Në raundin tjetër bullgari do të ndeshet me argjentinasin Huan Martin del Potro, kundër të cilit nuk ka..

botuar më 17-08-17 9.50.PD

Gjimnastet bullgare fituan medalje të argjendtë në Kupën Botërore në Kazan

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi një medalje të argjendtë për vallen me tre topa dhe dy litarë në Kupën Botërore në Kazan. Në vend të parë u radhitën mikpritësit nga Rusia, kurse vendin e tretë e zuri skuadra e Bjellorusisë. Ky është çmimi..

botuar më 17-08-14 9.42.PD