Një start i suksesshëm i Grigor Dimitrovit në turnirin e tenisit në Uashington

Foto: BGNES

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov filloj në mënyrë të suksesshme pjesëmarrjen e vet në turneun nga seritë ATP 500 në Uashington, pasi në rrethin e dytë të garës mundi britanasin Kajll Edmënd me 7-5,4-6,6-3. Në rrethin tjetër bullgari do të takojë shpresën e re ruse Daniill Medvedev, i cili nga ana e tij mundi amerikanin Stiv Xhonsën me 3-6,6-4,7-6.


Më shumë nga rubrika
Boksieri bullgar Kubrat Pulev

Ndeshja Pulev – Joshua nuk do të zhvillohet

Ndeshja e planifikuar për 28 tetorin e këtij viti mes Kubrat Pulev dhe Anthony Joshua nuk do të zhvillohet për shkak të një traume të boksierit bullgar. Ky është rasti i parë në karrierën e Pulevit, kur takimi anulohet për shkak të traumës së tij. Për..

botuar më 17-10-17 12.09.MD
Kombëtarja Bullgare

Bullgaria u radhit e 36-ta në Ranglistën e FIFA-së

Kombëtarja bullgare e futbollit u ngjit dy vende më lartë dhe tani është në vendin e 36-të të Ranglistës së re të FIFA-së. Këtë vend bullgarët i ndajnë me ekipin e Paraguait, i cili është me po këtë aktiv nga 750 pika. Kjo është arritja më e mirë për..

botuar më 17-10-16 1.16.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrovi humbi nga Rafaell Nadalli

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov nuk arriti të klasifikohet për gjysmëfinalet e Turneut Mastërs në Shangaj të Kinës. Në një ndeshje të jashtëzakonshme, e cila vazhdoi më se dy orë e gjysmë, bullgari mbrapsi para tenistit numër një në botë Rafaell Nadall..

botuar më 17-10-13 2.04.MD