Grigor Dimitrov nuk do të vazhdojë garën e Turneut të Tenisit në Uashington

Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Në një ndeshje të raundit të tretë të Turneut të Tenisit ATR 500 në Uashington, Grigor Dimitrov humbi nga tenisti rus Danijll Medvedev me 4:6, 2:6. Pasi nuk do të vazhdojë garat në Uashington tenisti bullgar u orientua te turnetë e serive “Mastërs” në Monreall dhe Sinsinati (12-20 gusht).


Më shumë nga rubrika
Ndeshja e bullgarit Grigor Dimitrov kundër Denis Novak

Fitorja e parë e tenistit bullgar Grigor Dimitrov në Melbourn

Në ndeshjen e raundit të parë të Kampionatit të hapur të Australisë, bullgari Grigor Dimitrov, i cili po ndodhet në vend të 3-të në ranglistën botërore, mposhti austriakun Denis Novak në tri sete me rezultat 6-3, 6-2, 6-1. Në raundin e dytë..

botuar më 18-01-15 10.06.PD

Sofja – kryeqyteti evropian i sportit, e hap programin e vet me një festë të skive në shtëpinë malore “Aleko”

Këtë vit Sofja do ta marrë titullin “Kryeqyteti Evropian i Sportit” dhe do ta popullarizojë mënyrën aktive dhe shëndetësore të jetesës. Qyteti ynë e trashëgon titullin nga Marseja, kurse vitin tjetër iniciativa do të merret përsipër nga Budapesti...

botuar më 18-01-12 2.40.MD
Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë bullgar fillon përgatitjen e vet për Kampionatin e Hapur të Australisë

Pasi në gjysmëfinalen e dytë të Turneut të Tenisit të skemës së meshkujve në Brizbejn Grigor Dimitrovi humbi nga australiani Nik Kirjos me 6-3, 1-6, 4-6, me partnerin Rajën Harisën vendosën të heqin dorë nga ndeshja në turneun e çifteve kundër tenistëve..

botuar më 18-01-07 9.54.PD