Grigor Dimitrov nuk do të vazhdojë garën e Turneut të Tenisit në Uashington

Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Në një ndeshje të raundit të tretë të Turneut të Tenisit ATR 500 në Uashington, Grigor Dimitrov humbi nga tenisti rus Danijll Medvedev me 4:6, 2:6. Pasi nuk do të vazhdojë garat në Uashington tenisti bullgar u orientua te turnetë e serive “Mastërs” në Monreall dhe Sinsinati (12-20 gusht).


Më shumë nga rubrika
Григор Димитров

Grigor Dimitrov nuk mundi të marrë titullin në Stokholm

Raketa e parë e tenisit të meshkujve në Bullgari Grigor Dimitrov humbi me 6:4, 6:2 ndeshjen e vet në finalin në Stokholm kundra kampionit të vjetshëm Huan Martin dell Potro, dhe argjentinasi në mënyrë të merituar e morri titullin. Sprova tjetër..

botuar më 17-10-23 10.11.PD

Fituesi i maratonës së Sofjes është nga Kenia

Keniani Barmao Kiproono fitoi edicionin e 34-të të Maratonës së Sofjes. Ai e kaloi distancën prej 42 kilometrash për 2.14:19 orë – 3 minutë para marokenit Ahmed Nasef. Pjesëmarrësja më e shpejtë ishte Rut Matebo nga Kenia me 2.40:30 orë...

botuar më 17-10-21 9.45.PD

Skuadra futbollistike bullgare “Ludogorec” me sukses në Ligën Evropa

Ekipi “Ludogorec” arriti sukses për futbollin bullgar duke mundur skuadrën portugeze “Braga” me 2:0 në një ndeshje nga java e tretë e Ligës Evropa dhe qëndroi në krye të klasifikimit të përkohshëm të grupit të tij. Me këtë dyluftim “Ludogorec” u bë..

botuar më 17-10-20 11.44.PD