Sportistet e gjimnastikës ritmike u kthyen në vend me dy medalje të arta, një të argjendtë dhe dy të bronzta

Foto: Federata bullgare e gjimnastikës ritmike

Shumë fansa mirëpritën në aeroportin “Sofje” skuadrën kombëtare të artistikes ritmike, e cila u kthye me një komplet të plotë medaljesh – dy medalje të arta, një të argjendtë dhe dy medalje të bronzta nga Kupa Botërore në Minsk të Bjellorusisë. Ansambli ynë fitoi një medalje të artë pasi luajti pa gabim vallen me pesë rrethe. Kapitenia e skuadrës kombëtare Nevjana Vlladinova gjithashtu fitoi një medalje të artë në finalet me rrethin. Ajo fitoi gjithashtu një medalje të argjendtë në vallen me shkopinj dhe një medalje të bronztë në vallen me fjongo. Ansambli ynë fitoi edhe një medalje të bronztë në finalet me tre topa dhe dy litarë.

Më shumë nga rubrika
Ndeshja e bullgarit Grigor Dimitrov kundër Denis Novak

Fitorja e parë e tenistit bullgar Grigor Dimitrov në Melbourn

Në ndeshjen e raundit të parë të Kampionatit të hapur të Australisë, bullgari Grigor Dimitrov, i cili po ndodhet në vend të 3-të në ranglistën botërore, mposhti austriakun Denis Novak në tri sete me rezultat 6-3, 6-2, 6-1. Në raundin e dytë..

botuar më 18-01-15 10.06.PD

Sofja – kryeqyteti evropian i sportit, e hap programin e vet me një festë të skive në shtëpinë malore “Aleko”

Këtë vit Sofja do ta marrë titullin “Kryeqyteti Evropian i Sportit” dhe do ta popullarizojë mënyrën aktive dhe shëndetësore të jetesës. Qyteti ynë e trashëgon titullin nga Marseja, kurse vitin tjetër iniciativa do të merret përsipër nga Budapesti...

botuar më 18-01-12 2.40.MD
Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë bullgar fillon përgatitjen e vet për Kampionatin e Hapur të Australisë

Pasi në gjysmëfinalen e dytë të Turneut të Tenisit të skemës së meshkujve në Brizbejn Grigor Dimitrovi humbi nga australiani Nik Kirjos me 6-3, 1-6, 4-6, me partnerin Rajën Harisën vendosën të heqin dorë nga ndeshja në turneun e çifteve kundër tenistëve..

botuar më 18-01-07 9.54.PD