Sportistet e gjimnastikës ritmike u kthyen në vend me dy medalje të arta, një të argjendtë dhe dy të bronzta

Foto: Federata bullgare e gjimnastikës ritmike

Shumë fansa mirëpritën në aeroportin “Sofje” skuadrën kombëtare të artistikes ritmike, e cila u kthye me një komplet të plotë medaljesh – dy medalje të arta, një të argjendtë dhe dy medalje të bronzta nga Kupa Botërore në Minsk të Bjellorusisë. Ansambli ynë fitoi një medalje të artë pasi luajti pa gabim vallen me pesë rrethe. Kapitenia e skuadrës kombëtare Nevjana Vlladinova gjithashtu fitoi një medalje të artë në finalet me rrethin. Ajo fitoi gjithashtu një medalje të argjendtë në vallen me shkopinj dhe një medalje të bronztë në vallen me fjongo. Ansambli ynë fitoi edhe një medalje të bronztë në finalet me tre topa dhe dy litarë.

Më shumë nga rubrika
Tenisti bullgar Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mposhti Juan Martin del Potro

Në Turneun ATP Masters të tenisit në Cincinnati bullgari Grigor Dimitrov mposhti për herë të parë në karrierën e tij argjentinasin Juan Martin del Potro me rezultat 6:3, 7:5. Kështu ai u klasifikua për çerekfinalet e turneut, ku do të luajë..

botuar më 17-08-18 11.18.PD

Start i suksesshëm i Grigor Dimitrovit

Grigor Dimitrov startoi me sukses pjesëmarrjen e vet në turneun “Masters”në Sinsinati, duke fituar kundër spanjollit Felisiano Lopes me 7:6, 6:4. Në raundin tjetër bullgari do të ndeshet me argjentinasin Huan Martin del Potro, kundër të cilit nuk ka..

botuar më 17-08-17 9.50.PD

Gjimnastet bullgare fituan medalje të argjendtë në Kupën Botërore në Kazan

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi një medalje të argjendtë për vallen me tre topa dhe dy litarë në Kupën Botërore në Kazan. Në vend të parë u radhitën mikpritësit nga Rusia, kurse vendin e tretë e zuri skuadra e Bjellorusisë. Ky është çmimi..

botuar më 17-08-14 9.42.PD