Sportistet e gjimnastikës ritmike u kthyen në vend me dy medalje të arta, një të argjendtë dhe dy të bronzta

Shumë fansa mirëpritën në aeroportin “Sofje” skuadrën kombëtare të artistikes ritmike, e cila u kthye me një komplet të plotë medaljesh – dy medalje të arta, një të argjendtë dhe dy medalje të bronzta nga Kupa Botërore në Minsk të Bjellorusisë. Ansambli ynë fitoi një medalje të artë pasi luajti pa gabim vallen me pesë rrethe. Kapitenia e skuadrës kombëtare Nevjana Vlladinova gjithashtu fitoi një medalje të artë në finalet me rrethin. Ajo fitoi gjithashtu një medalje të argjendtë në vallen me shkopinj dhe një medalje të bronztë në vallen me fjongo. Ansambli ynë fitoi edhe një medalje të bronztë në finalet me tre topa dhe dy litarë.

Aleksandra Naçeva u bë kampione botërore në kërcimin trefishtë

Aleksandra Naçeva fitoi medalje të artë në kërcimin e trefishtë nga kampionati botëror për të rinj dhe të reja nën moshën 20 vjeçe në Tampere/ Finlandë/. Vetëm një javë pasi u bë e dyta në Evropë për vajza nën 18 vjeç, Naçeva i mposhti rivalet e..

botuar më 18-07-16 3.32.MD

Bulgarian bag – vegla sportive, e cila pushtoi botën

Gjithnjë e më shpesh e hasim Bulgarian bag në sallat më të mira për fitness në mbarë botën. Vegla sportive e ka këtë emër, sepse është krijuar nga një bullgar – ish sportisti ndërkombëtar i Bullgarisë, kurse sot trajner i mundjes së stilit romak..

botuar më 18-07-16 12.28.MD

Më se 200 gjimnaste do të marrin pjesë në turneun ndërkombëtar “Mbretëresha e Aidës” në qytetin Haskovo

Mbi 200 gjimnaste nga 16 klube nga shteti dhe nga jashtë janë regjistruar për të marrë pjesë në Turneun e parë ndërkombëtar të gjimnastikës ritmike “Mbretëresha e Aidës”, i cili do të zhvillohet në qytetin Haskovo (Bullgari Jogore). Klubet nga..