Sportistet e gjimnastikës ritmike u kthyen në vend me dy medalje të arta, një të argjendtë dhe dy të bronzta

Shumë fansa mirëpritën në aeroportin “Sofje” skuadrën kombëtare të artistikes ritmike, e cila u kthye me një komplet të plotë medaljesh – dy medalje të arta, një të argjendtë dhe dy medalje të bronzta nga Kupa Botërore në Minsk të Bjellorusisë. Ansambli ynë fitoi një medalje të artë pasi luajti pa gabim vallen me pesë rrethe. Kapitenia e skuadrës kombëtare Nevjana Vlladinova gjithashtu fitoi një medalje të artë në finalet me rrethin. Ajo fitoi gjithashtu një medalje të argjendtë në vallen me shkopinj dhe një medalje të bronztë në vallen me fjongo. Ansambli ynë fitoi edhe një medalje të bronztë në finalet me tre topa dhe dy litarë.

Григор Димитров

Grigor Dimitrov nuk mundi të marrë titullin në Stokholm

Raketa e parë e tenisit të meshkujve në Bullgari Grigor Dimitrov humbi me 6:4, 6:2 ndeshjen e vet në finalin në Stokholm kundra kampionit të vjetshëm Huan Martin dell Potro, dhe argjentinasi në mënyrë të merituar e morri titullin. Sprova tjetër..

botuar më 17-10-23 10.11.PD

Fituesi i maratonës së Sofjes është nga Kenia

Keniani Barmao Kiproono fitoi edicionin e 34-të të Maratonës së Sofjes. Ai e kaloi distancën prej 42 kilometrash për 2.14:19 orë – 3 minutë para marokenit Ahmed Nasef. Pjesëmarrësja më e shpejtë ishte Rut Matebo nga Kenia me 2.40:30 orë...

botuar më 17-10-21 9.45.PD

Skuadra futbollistike bullgare “Ludogorec” me sukses në Ligën Evropa

Ekipi “Ludogorec” arriti sukses për futbollin bullgar duke mundur skuadrën portugeze “Braga” me 2:0 në një ndeshje nga java e tretë e Ligës Evropa dhe qëndroi në krye të klasifikimit të përkohshëm të grupit të tij. Me këtë dyluftim “Ludogorec” u bë..