“Botev”(Plovdiv) fitoi Super kupën e Bullgarisë

Foto: EPA/BGNES

Pasi gjatë muajit maj  klubi i Futbollit “Botev” (Plovdiv) fitoj Kupën e Bullgarisë në ndeshje kundra skuadrës “Lludogorec”, me një fitore të re mbi kampionët ai u bë mbajtës, për herë të parë në historinë e vet dhe të Super kupës të vendit. Ndeshja e luajtur në qytetin Burgas, përfundoi në kohën e rregullt me barazi 1:1, kurse fitorja Botev(Plovdiv) arriti pas kryerjes së penaltive rezultat 6:5. Pas humbjes së “Lludogorecit” trajneri i skuadrës Gjeorgji Dermenxhiev dha dorëheqje.


Më shumë nga rubrika

Qeveria mbuloi detyrimet e Federatës së Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare

Qeveria mori vendim për livrimin e mjeteve suplementare në buxhetin e Ministrisë së Rinisë dhe Sportit, që të mbulohen detyrimet e Federatës Bullgare të Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare. Aktualisht Federata Bullgare e Motoçiklizmit ka borxh..

botuar më 18-03-07 4.23.MD

Dy medalje për bullgarët në Kampionatin Botëror të Skive për gazetarë

Dy medalje të argjendta fitoi ekipi bullgar në Kampionatin Botëror të Skive të Disiplinave Alpine për gazetarë në pushimoren Pamporovo. Te meshkujt medalja e argjendtë është për gazetarin Julijan Stojanov, ndërsa te femrat – për redaktoren në Programin..

rinovuar më 18-02-28 3.48.MD

Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që ky sport të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike

Në një letër dërguar Presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar Tomas Bah Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që boksi të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike. Në fillim të muajit Byroja Ekzekutive e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar mori..

botuar më 18-02-28 9.43.PD