“Botev”(Plovdiv) fitoi Super kupën e Bullgarisë

Foto: EPA/BGNES

Pasi gjatë muajit maj  klubi i Futbollit “Botev” (Plovdiv) fitoj Kupën e Bullgarisë në ndeshje kundra skuadrës “Lludogorec”, me një fitore të re mbi kampionët ai u bë mbajtës, për herë të parë në historinë e vet dhe të Super kupës të vendit. Ndeshja e luajtur në qytetin Burgas, përfundoi në kohën e rregullt me barazi 1:1, kurse fitorja Botev(Plovdiv) arriti pas kryerjes së penaltive rezultat 6:5. Pas humbjes së “Lludogorecit” trajneri i skuadrës Gjeorgji Dermenxhiev dha dorëheqje.


Më shumë nga rubrika
Tenisti bullgar Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mposhti Juan Martin del Potro

Në Turneun ATP Masters të tenisit në Cincinnati bullgari Grigor Dimitrov mposhti për herë të parë në karrierën e tij argjentinasin Juan Martin del Potro me rezultat 6:3, 7:5. Kështu ai u klasifikua për çerekfinalet e turneut, ku do të luajë..

botuar më 17-08-18 11.18.PD

Start i suksesshëm i Grigor Dimitrovit

Grigor Dimitrov startoi me sukses pjesëmarrjen e vet në turneun “Masters”në Sinsinati, duke fituar kundër spanjollit Felisiano Lopes me 7:6, 6:4. Në raundin tjetër bullgari do të ndeshet me argjentinasin Huan Martin del Potro, kundër të cilit nuk ka..

botuar më 17-08-17 9.50.PD

Gjimnastet bullgare fituan medalje të argjendtë në Kupën Botërore në Kazan

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi një medalje të argjendtë për vallen me tre topa dhe dy litarë në Kupën Botërore në Kazan. Në vend të parë u radhitën mikpritësit nga Rusia, kurse vendin e tretë e zuri skuadra e Bjellorusisë. Ky është çmimi..

botuar më 17-08-14 9.42.PD