Grigor Dimitrov u klasifikua për tetë-finalet të tenis turneut në Monreal

Në ndeshjen e parë të turneut nga seritë “Mastërs” në Monreal, pas një betejë në kuadrin e 3 seteve me Misha Zverev nga Gjermania, tenisti bullgar Grigor Dimitrov mundi me një rezultat  6:3,3:6, 6:3 dhe u klasifikua për tetë finalet e turneut. Në ndeshjen për vendin në çerekfinalet Dimitrov do të drejtohet kundra holandezit Robin Haaze, i cili mundi amerikanin Ernesto Eskobedo me 6:4, 6:1.

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mposhti Juan Martin del Potro

Në Turneun ATP Masters të tenisit në Cincinnati bullgari Grigor Dimitrov mposhti për herë të parë në karrierën e tij argjentinasin Juan Martin del Potro me rezultat 6:3, 7:5. Kështu ai u klasifikua për çerekfinalet e turneut, ku do të luajë..

botuar më 17-08-18 11.18.PD

Start i suksesshëm i Grigor Dimitrovit

Grigor Dimitrov startoi me sukses pjesëmarrjen e vet në turneun “Masters”në Sinsinati, duke fituar kundër spanjollit Felisiano Lopes me 7:6, 6:4. Në raundin tjetër bullgari do të ndeshet me argjentinasin Huan Martin del Potro, kundër të cilit nuk ka..

botuar më 17-08-17 9.50.PD

Gjimnastet bullgare fituan medalje të argjendtë në Kupën Botërore në Kazan

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi një medalje të argjendtë për vallen me tre topa dhe dy litarë në Kupën Botërore në Kazan. Në vend të parë u radhitën mikpritësit nga Rusia, kurse vendin e tretë e zuri skuadra e Bjellorusisë. Ky është çmimi..