Grigor Dimitrov u klasifikua për tetë-finalet të tenis turneut në Monreal

Foto: arkiv

Në ndeshjen e parë të turneut nga seritë “Mastërs” në Monreal, pas një betejë në kuadrin e 3 seteve me Misha Zverev nga Gjermania, tenisti bullgar Grigor Dimitrov mundi me një rezultat  6:3,3:6, 6:3 dhe u klasifikua për tetë finalet e turneut. Në ndeshjen për vendin në çerekfinalet Dimitrov do të drejtohet kundra holandezit Robin Haaze, i cili mundi amerikanin Ernesto Eskobedo me 6:4, 6:1.


Më shumë nga rubrika
Ndeshja e bullgarit Grigor Dimitrov kundër Denis Novak

Fitorja e parë e tenistit bullgar Grigor Dimitrov në Melbourn

Në ndeshjen e raundit të parë të Kampionatit të hapur të Australisë, bullgari Grigor Dimitrov, i cili po ndodhet në vend të 3-të në ranglistën botërore, mposhti austriakun Denis Novak në tri sete me rezultat 6-3, 6-2, 6-1. Në raundin e dytë..

botuar më 18-01-15 10.06.PD

Sofja – kryeqyteti evropian i sportit, e hap programin e vet me një festë të skive në shtëpinë malore “Aleko”

Këtë vit Sofja do ta marrë titullin “Kryeqyteti Evropian i Sportit” dhe do ta popullarizojë mënyrën aktive dhe shëndetësore të jetesës. Qyteti ynë e trashëgon titullin nga Marseja, kurse vitin tjetër iniciativa do të merret përsipër nga Budapesti...

botuar më 18-01-12 2.40.MD
Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë bullgar fillon përgatitjen e vet për Kampionatin e Hapur të Australisë

Pasi në gjysmëfinalen e dytë të Turneut të Tenisit të skemës së meshkujve në Brizbejn Grigor Dimitrovi humbi nga australiani Nik Kirjos me 6-3, 1-6, 4-6, me partnerin Rajën Harisën vendosën të heqin dorë nga ndeshja në turneun e çifteve kundër tenistëve..

botuar më 18-01-07 9.54.PD