Një franceze pësoi rëndë në malin Pirin

Foto: arkiv

Një grua 70 vjeçare nga Franca pësoi rëndë në malin Pirin në Bullgarinë Jugperëndimore.

Francezja ka qenë pjesë e një grupi turistik, i cilika ngjitur majën Muratov. Ajo ka qenë e paralajmëruar se itinerari është jashtëzakonisht i rëndë, por pavarësisht nga kjo ka marrë vendimin të niset me të tjerët, transmetoi kanali televiziv BTV. Në një vend të rrezikshëm gruaja ka shkarë dhe është rrezuar, si rezultat të së cilës ka pësuar një traumë të rëndë të kokës dhe të trurit dhe plagosje në dorë. Sinjali është dhënë aty nga ora 14:00.

Një helikopter e ka mare gruan për ta shpënë në spitalin e kryeqytetit “Shën Anna”.


Më shumë nga rubrika
Drejtori ekyekutiv i AES Ivan Cankov

Ivan Cankov: Për ndryshimin e marrëveshjeve me termocentralet amerikane do të ketë nevojë për shumë kohë

Drejtori ekzekutiv i AES për Bullgarinë dhe i njërës prej termocentraleve të ashtuquajtura “amerikane” në kompleksin e minierave “Maritsa Iztok”, Ivan Cankov tha për Radion Kombëtare Bullgare se secili ndryshim në marrëveshjet e afatgjata të..

botuar më 18-03-19 5.50.MD
Rumen Radev dhe Vladimir Putin

Presidenti Radev i dërgoi një mesazh urimi Putinit për fitoren

Kreu bullgar i shtetit Rumen Radev dërgoi një mesazh urimi homologut të tij rus Vladimir Putin në lidhje me fitoren e zgjedhjeve presidenciale në federatën Ruse. “ Shpresoj se do të punojmë për realizimin e potencialit ekzistues të..

botuar më 18-03-19 5.24.MD

Bojko Borisov prezantoi mundësitë për investime në Bullgari para delegacionit nga Katari

Projekte biznesi, ndaj të cilave Katari tregon interes, u diskutuan në takimin e Kryeministrit Bojko Borisov me një delegacion nga Katari, në krye me sheikun Abdul Aziz bin Ali Al-Tani, në të cilin morën pjesë dhe përfaqësues të Qatar Investment..

botuar më 18-03-19 5.08.MD