Fitore e vlefshme për bullgarët në kualifikimet për Kampionatin Botëror të Futbollit

Kombëtarja bullgare mposhti skuadrën e Suedisë me 3:2
Foto: BTA

Në kualifikimet për Kampionatin Botëror Rusia 2018 skuadra bullgare fitoi ndeshjen kundër Suedisë me rezultat 3:2.

Me fitoren e parë që prej vitit 1967 bullgarët kanë shanse reale për klasifikim në një nga 2 vendet e para të grupit A, ku aktualisht ata ndodhen në pozitën e tretë me 12 pika.

Kombëtarja suedeze është në vend të dytë me 13 pika, kurse në vend të parë janë francezët me 16 pika.


Më shumë nga rubrika
Kajl Edmënd (majtas) dhe Grigor Dimitrov pas ndeshjes në Australian Open

Grigor Dimitrov largohet nga Kampionati i Hapur i Australisë

Grigor Dimitrov largohet nga Kampionati i Hapur i Australisë në tenis. Bullgari, i cili ishte i treti në ranglistën botërore, humbi nga i dyti i Britanisë së Madhe dhe i 49 në botë Kajll Edmënd (Kyle Edmund) me 4:6, 6:3, 3:6, 4:6 në ndeshjen e..

botuar më 18-01-23 11.06.PD

Dimitrov në Mellbërn: krahas emrit tim është flamuri bullgar dhe kjo është më e rëndësishmja

Kur e mundi australianin Nik Kirios me 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4), tenisti bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për çerekfinalet  të Australian Open dhe në këtë fazë të turneut do të përballet me Kajll Edmënd nga Britania e Madhe. Ndeshja do të..

botuar më 18-01-22 10.16.PD

Interes për turneun e tenistit në Sofje është i madh

Interesi për turneun e tenisit DIEMA XTRA Sofia Open, i cili do të zhvillohet nga 4 deri më 11 shkurt në sallën Arena Armeec është i madh. Një muaj para finalit të turneut ATP, 70% prej biletave për këtë ndeshje janë shitur. 60% prej kapacitetit të..

botuar më 18-01-20 11.45.PD