Grigor Dimitrov u largua nga US Open pas humbjes kundër Andrei Rublev

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov
Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen e tij në Kampionatin e Hapur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas humbjes së tij në raundin e dytë të turneut kundër rusit Andrei Rublev me rezultat 5-7, 6-7(3), 3-6.

Para ndeshjes me rusin Dimitrovi pati një seri prej gjashtë fitoresh me radhë dhe para pak më se një jave fitoi Turneun Masters në Sinsinati. Për fat të keq në Louis Armstron Stadium ai nuk mundi të fitojë asnjë set.


Më shumë nga rubrika
Fotografi nga edicioni i kaluar i turneut

Fillon turneu i boksit “Stranxha”

27 sportistë (14 meshkuj dhe 13 femra) do të jenë përfaqësuesit e Bullgarisë në edicionin e 69-të të turneut më të vjetër ndërkombëtar në Evropë – “Stranxha”. Çelja e tij është sot në orën 18.00 dhe do të vazhdojë deri më 25 shkurt. Në turne..

botuar më 18-02-19 5.18.MD

Gjimnastet bullgare morën 7 medalje në Moskë

Në turneun e gjimnastikës ritmike të serive Gran Pri në Moskë dhe në turneun ndërkombëtar vajzat bullgare fituan shtatë medalje. Ansambli mbaroi në vendin e dytë në shumëgarësh, kurse në finale mori arin për vallen me pesë rrethe, dhe argjendin – me tre..

botuar më 18-02-19 2.03.MD
Grigor Dimitrov në Roterdam

Grigor Dimitrov arriti të kualifikohet në gjysmëfinalen e turneut të Roterdamit

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov për herë të dytë pas vitit 2013 do të luajë në gjysmëfinalen e turnirit të tenisit në sallë në qytetin holandez Roterdam. Dimitrovi është vendosur në vend të dytë në listën e këtij kampionati dhe fitoi..

botuar më 18-02-16 5.27.MD