Grigor Dimitrov u largua nga US Open pas humbjes kundër Andrei Rublev

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov
Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov përfundoi pjesëmarrjen e tij në Kampionatin e Hapur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas humbjes së tij në raundin e dytë të turneut kundër rusit Andrei Rublev me rezultat 5-7, 6-7(3), 3-6.

Para ndeshjes me rusin Dimitrovi pati një seri prej gjashtë fitoresh me radhë dhe para pak më se një jave fitoi Turneun Masters në Sinsinati. Për fat të keq në Louis Armstron Stadium ai nuk mundi të fitojë asnjë set.


Më shumë nga rubrika
Hristo Stoiçkov në

Skuadra e Hristo Stoiçkovit mposhti "Dream Team-in e Barcelonës"

Skuadra e miqve të futbollistit legjendar bullgar Hristo Stoiçkov fitoi ndeshjen kundër yjeve të Barcelonës me rezultat 3:2 në shoun “Dream Team-i i Barcelonës kundër skuadrës së Stioçkovit” në qytetin bullgar Stara Zagora (Bullgari Qendrore). 10 mijë..

botuar më 17-09-21 10.53.PD

Pjesëmarrja e “Lludogorec”-it në Ligën e Evropës filloi me barazi

Kampioni bullgar i futbollit “Lludogorec” filloi pjesëmarrjen e tij në grupin C të Ligës së Evropës me barazi 0:0 si mysafir i skuadrës turke “Stamboll Bashakshehir”. Në një ndeshje tjetër të të njëjtit grupi “Hoffenheim” humbi befasisht me..

botuar më 17-09-15 10.25.PD

Klasifikimi i Bullgarisë në listën e FIFA-së për këtë vit – më i miri që nga 2010-a e këtej

Kombëtarja bullgare e futbollit po ndodhet në pozitën e 38-të në listën botërore të FIFA-së – ky është një përparim me 14 vende. Pas nesh ndodhen skuadrat e shteteve si Japonia, Paraguai, Rumania. Klasifikimi i Bullgarisë është më i miri që nga viti..

botuar më 17-09-14 3.15.MD