Bullgaria humbi nga Holanda në eliminatoret e Botërorit të Futbollit

Foto: EPA/BGNES

Kombëtarja e Bullgarisë e futbollit humbi si mysafire me 1:3 nga Holanda në një ndeshje të eliminatoreve të grupit A për klasifikim për Kampionatin Botëror në Rusi vitin e ardhshëm. Në ndeshjet e tjera të grupit Suedia mundi si mysafire Bjellorusi me 4:0, ndërsa Franca përfundoi ndeshjen me rezultatin e bardhë 0:0 me autsajderin e grupit A – Luksemburgu.


Më shumë nga rubrika
Hólmar Eyjólfsson dhe Jacek Góralski

Dy futbollistë, që luajnë në Bullgari do të marrin pjesë edhe në Kampionatin Botëror të Futbollit në Rusi

Pasi kombëtarja jonë e futbollit nuk mund të klasifikohet për të pestën herë me radhë në Kampionatin Botëror (krahas tri kampionateve evropiane me radhë) fansat bullgarë përsëri do t’i përkrahin skuadrat e preferuara të huaja. Megjithatë futbolli ynë do..

botuar më 18-06-16 8.35.PD

Volejbollistet bullgare në finalet e Ligës së Artë

Kombëtarja e Bullgarisë e femrave të volejbollit filloi pjesëmarrjen e saj të shkëlqyer në katërshen finale të Ligës së Artë. Në gjysmëfinalet e turneut në Budapest bullgaret arritën një sukses bindës kundër Finlandës me rezultat 3:0 (25:21,..

botuar më 18-06-15 10.28.PD

Bullgaret morën 3 tituj në Kampionatin Evropian në Boks në Sofje

Përfundoi Kampionati Evropian i zhvilluar në Sofje në boks për gra . Kryeqyteti qe mikpritës i tij për herë të dytë pas vitit 2016. Morën pjesë 143 sportiste prej 33 shteteve. Bullgaria qe e prezantuar prej 7 sportisteve, të cilat fituan..

botuar më 18-06-13 10.22.PD