Në Bullgari përfundoi Kampionati Evropian i tenisit të plazhit

Foto: bgtennis.bg

Kampionati Evropian i tenisit të plazhit, i cili u zhvillua në vendpushimin “Santa Marina” në qytetin bregdetar Sozopoll përfundoi.

Tek meshkujt fituan Luca Cramarossa dhe Mario Garavini (nga Italia), të cilët në ndeshjen finale mposhtën bashkatdhetarët e tyre Luca Carli dhe Michelle Cappelletti me rezultat 7:6 (7), 6:4.

Ndeshja finale e femrave ishte shumë dramatike dhe ajo gjithashtu ishte mes tenisteve të Italisë. Federica Bacchetta dhe Giullia Gaspari mposhtën Sofia Xhimati dhe Flamiania Daina me 6:4, 4:6, 7:6 (5).

Në kampioant morën pjesë 112 çifte nga 22 shtete.

Më shumë nga rubrika

Kombëtarja futbollistike për sportistë me probleme në të dëgjuarin u klasifikua për Evro 2018

Kombëtarja bullgare e futbollit për sportistë me probleme në të dëgjuarin u klasifikua për Evro 2018. Pasi regjistruan dy fitore kategorike kundër Holandës me 6:1 dhe Skocisë me 9:0 në kualifikimet në Tel Avivin e Izraelit, bullgarët fituan në grupin e..

botuar më 17-11-21 4.59.MD
Deljan Georgiev

Dy bullgarë fituan medalje të arta në Kampionatin Botëror për Arte Luftarake të Përziera

Dy bullgarë fituan medalje të arta në Kampionatin Botëror për Arte Luftarake të Përziera, që u zhvillua në Bahrejn. Deljan Georgiev fitoi medalje të artë në kategorinë deri në 65.8 kg, pasi mundi finaldezin Xhoel Arolajnen. Medaljen e dytë të artë e..

botuar më 17-11-20 2.10.MD

Petër Bellberov fitoi medaljen e artë në Tampere

Boksieri kombëtar Petër Bellberov fitoi medaljen e artë të Turneut Ndërkombëtar “Tammer”, i cili u zhvillua nga 16 deri më 19 nëntor në qytetin finlandez Tampere.   Përveç vendin e parë në kategorinë mbi 91 klilogramë, Bellberovi mori kupën..

botuar më 17-11-20 1.31.MD