Paraqitje e suksesshme e kikboksierëve bullgarë në Kampionatin Evropian në Shkup

Foto: kickboxing.bg

Kikboksierët bullgarë u paraqitën shkëlqyeshëm në Kampionatin Evropian për kadetë në Shkup. Përfaqësuesit e Konfederatës Bullgare të Kikboksit dhe Muaj Tajit fituan dhjetë tituj dhe u klasifikuan në vendin e tetë në garën e skuadrave për nga medaljet, në konkurrencë me 39 shtete. Kombëtarët fituan 10 medalje të arta, 10 të argjendta dhe 23 medalje të bronzta.

Më shumë nga rubrika

Volejbollistet bullgare me humbje nga ekipi i Rusisë

Volejbollistet e skuadrës përfaqësive të Bullgarisë humbën mundësinë të klasifikohen për çerekfinalet e Kampionatit Evropian në Azerbajxhan dhe Gjeorgji. Bullgaret humbën nga ekipi i Rusisë me 2:3 në ndeshjen e fundit nga Grupi C. Kështu ato..

botuar më 17-09-25 5.37.MD

Bullgaria – me akoma një fitore në Kampionatin Evropian të Volejbollit

Kombëtarja bullgare e volejbollit për femra shënoi një fitore shumë të rëndësishme në Kampionatin Evropian në Gjeorgji dhe Azerbajxhan. Pas suksesit ditën e shtunë kundër Ukrainës, ditën e diel bullgaret fituan edhe kundër Turqisë me 3:2 në një ndeshje..

botuar më 17-09-25 12.14.MD
Hristo Stoiçkov në

Skuadra e Hristo Stoiçkovit mposhti "Dream Team-in e Barcelonës"

Skuadra e miqve të futbollistit legjendar bullgar Hristo Stoiçkov fitoi ndeshjen kundër yjeve të Barcelonës me rezultat 3:2 në shoun “Dream Team-i i Barcelonës kundër skuadrës së Stioçkovit” në qytetin bullgar Stara Zagora (Bullgari Qendrore). 10 mijë..

botuar më 17-09-21 10.53.PD