Paraqitje e suksesshme e kikboksierëve bullgarë në Kampionatin Evropian në Shkup

Foto: kickboxing.bg

Kikboksierët bullgarë u paraqitën shkëlqyeshëm në Kampionatin Evropian për kadetë në Shkup. Përfaqësuesit e Konfederatës Bullgare të Kikboksit dhe Muaj Tajit fituan dhjetë tituj dhe u klasifikuan në vendin e tetë në garën e skuadrave për nga medaljet, në konkurrencë me 39 shtete. Kombëtarët fituan 10 medalje të arta, 10 të argjendta dhe 23 medalje të bronzta.

Më shumë nga rubrika

Alpinisti Atanas Skatov – për kthesat dhe vendimet në jetë

Atanas Skatov, i cili u ngjit në majën e gjashtë për nga lartësia në planet Cho Oyu (8201 metra), pa aparat oksigjeni, para pak kohe mori distinktivin “Bullgaria e Artë” për sportist të muajit maj. Gjatë vitit 2017 pasi u ngjit vetë në majën më..

botuar më 18-06-23 10.35.PD
Sillvia Georgieva

Sillvia Georgieva është kampionia e Ballkanit në 3000 metra

Sportistja e atletikës së lehtë Sillvia Georgieva fitoi medaljen e artë në Kampionatin ballkanik për adoleshentë në moshë mbi 20 vjeç në Stambollin e Turqisë. Bullgarja triumfoi në 3000 metra me rekord personal 9:51.77 min. Medalje të..

botuar më 18-06-22 4.59.MD

Grigor Dimitrovi u largua nga “Queen’s Club Championships"

Mbajtësi i 12 titujve   nga Grand Slam Novak Xhokoviç i vuri fund pjesëmarrjes së Grigor Dimitrovit  në turneun e tenisit në "Në Qeen's Club Championships" ku për vetëm 65 minuta e mundi me 6:4, 6:1. Ky qe dhe suksesi i pestë i radhës i Xhokoviçit..

botuar më 18-06-22 10.35.PD