Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për gjysmëfinalet në Pekin

| rinovuar më 17-10-06 1.49.MD
Foto: EPA/BGNES

Grigor Dimitrov fitoi kundër spanjollit Roberto Batuista Agut në tri sete: 7-6, 4-6, 6-2 dhe e u klasifikua për gjysmë finalet e turneut në Pekin. Në etapën e parafundit të turneut tenisti më i mirë bullgar, i cili në edicionin e vitit të kaluar humbi në finalet nga Andi Mëri, do të ndeshet me Rafael Nadal.

Më shumë nga rubrika
Tenisti bullgar Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov u bë sportisti i Ballkanit për vitin 2017

Grigor Dimitrovi ishte zgjedhur për sportist të vitit 2017 në anketën tradicionale të Agjencisë Telekgrafike Bullgare (BTA), të bërë ndër agjencitë informative të shteteve në rajon. Dimitrovi është tenisti i parë bullgar, i cili e fiton këtë njohje. Ai..

botuar më 17-12-18 1.12.MD

“Ikari i madh sportiv” për arritje gjatë vitit i jepet Grigor Dimitrovit

Tenisti më i shquar bullgar Grigor Dimitrov u bë mbajtës i “Ikarit Sportiv” për arritje të vitit të Fondacionit “Sporti Bullgar”. Ai u dekorua për triumfin në turneun final të Asociacionit të tenistëve profesionalë në Londër dhe për vendin e tretë rekord..

botuar më 17-12-16 11.45.PD

Ngjarje me adresë ballkanike

Parlamenti Evropian e përkrah aderimin e Bullgarisë dhe Rumanisë në Hapësirën Shengen Në debatin e organizuar në Parlamentin Evropian për çështjen e aderimit të Bullagrisë dhe Rumanisë në Shengen vetëm grupet e Reformatorëve dhe..

botuar më 17-12-14 3.39.MD