Bullgaria humbi nga Franca me 0:1

Foto: BGNES

Në stadiumin kombëtar “Vasill Levski “ në Sofje në ndeshjen e parafundit të grupit A të kualifikimeve botërore për Kampionatin Botëror të Futbollit Bullgaria humbi nga Franca me rezultat 0:1. Kështu francezët përsëri janë liderë në grup me 20 pika, pas tyre janë Suedia me 19 pika, Holanda me 16 pika dhe Bullgaria - 12 pika. Pas kësaj humbjeje bullgarët tashmë nuk kanë shanse teorike për play off-et.

Më shumë nga rubrika

Aleksandra Naçeva u bë kampione botërore në kërcimin trefishtë

Aleksandra Naçeva fitoj medalje të artë në kërcimin e trefishtë nga kampionati botëror për të rinj dhe të reja nën moshën 20 vjeçe në Tampere/ Finlandë/. Vetëm një javë pasi u bë e dyta në Evropë për vajza nën 18 vjeç, Naçeva i mposhti rivalet e..

botuar më 18-07-16 3.32.MD

Bulgarian bag – vegla sportive, e cila pushtoi botën

Gjithnjë e më shpesh e hasim Bulgarian bag në sallat më të mira për fitness në mbarë botën. Vegla sportive e ka këtë emër, sepse është krijuar nga një bullgar – ish sportisti ndërkombëtar i Bullgarisë, kurse sot trajner i mundjes së stilit romak..

botuar më 18-07-16 12.28.MD

Më se 200 gjimnaste do të marrin pjesë në turneun ndërkombëtar “Mbretëresha e Aidës” në qytetin Haskovo

Mbi 200 gjimnaste nga 16 klube nga shteti dhe nga jashtë janë regjistruar për të marrë pjesë në Turneun e parë ndërkombëtar të gjimnastikës ritmike “Mbretëresha e Aidës”, i cili do të zhvillohet në qytetin Haskovo (Bullgari Jogore). Klubet nga..

botuar më 18-07-13 1.33.MD