Një numër rekord pjesëmarrësish u regjistruan për Maratonën “Sofja”

Foto: dnevnik.bg

Deri tashti për pjesëmarrje në maratonën e Sofjes më 15 tetor u regjistruan 2804 pjesëmarrës. Këtë e njoftoi Anatoli Iliev, sekretar organizativ i Strategjisë “Sofja 2018” në një konferencë për shtypin. Në këtë garë, në të cilën pjesëmarrësit do të kalojnë distancat 42.195 kilometra, 21.098 kilometra dhe 10.550 kilometra do të përfshihen edhe 700 të huaj nga 5 kontinente. Starti dhe finali i garës do të jenë para Stadiumit Kombëtar “Vasill Levski”.

Më shumë nga rubrika

Qeveria mbuloi detyrimet e Federatës së Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare

Qeveria mori vendim për livrimin e mjeteve suplementare në buxhetin e Ministrisë së Rinisë dhe Sportit, që të mbulohen detyrimet e Federatës Bullgare të Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare. Aktualisht Federata Bullgare e Motoçiklizmit ka borxh..

botuar më 18-03-07 4.23.MD

Dy medalje për bullgarët në Kampionatin Botëror të Skive për gazetarë

Dy medalje të argjendta fitoi ekipi bullgar në Kampionatin Botëror të Skive të Disiplinave Alpine për gazetarë në pushimoren Pamporovo. Te meshkujt medalja e argjendtë është për gazetarin Julijan Stojanov, ndërsa te femrat – për redaktoren në Programin..

rinovuar më 18-02-28 3.48.MD

Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që ky sport të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike

Në një letër dërguar Presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar Tomas Bah Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që boksi të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike. Në fillim të muajit Byroja Ekzekutive e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar mori..

botuar më 18-02-28 9.43.PD