Një numër rekord pjesëmarrësish u regjistruan për Maratonën “Sofja”

Foto: dnevnik.bg

Deri tashti për pjesëmarrje në maratonën e Sofjes më 15 tetor u regjistruan 2804 pjesëmarrës. Këtë e njoftoi Anatoli Iliev, sekretar organizativ i Strategjisë “Sofja 2018” në një konferencë për shtypin. Në këtë garë, në të cilën pjesëmarrësit do të kalojnë distancat 42.195 kilometra, 21.098 kilometra dhe 10.550 kilometra do të përfshihen edhe 700 të huaj nga 5 kontinente. Starti dhe finali i garës do të jenë para Stadiumit Kombëtar “Vasill Levski”.

Më shumë nga rubrika

Skuadra futbollistike bullgare “Ludogorec” me sukses në Ligën Evropa

Ekipi “Ludogorec” arriti sukses për futbollin bullgar duke mundur skuadrën portugeze “Braga” me 2:0 në një ndeshje nga java e tretë e Ligës Evropa dhe qëndroi në krye të klasifikimit të përkohshëm të grupit të tij. Me këtë dyluftim “Ludogorec” u bë..

botuar më 17-10-20 11.44.PD
Grigor Dimitrov

Tenisti Grigor Dimitrov startoi me fitore në turneun në Stokholm

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov nisi pjesëmarrjen në Turneun e Tenisit nga seritë “ATP 250” në Stokholm me fitore mbi polakun Jezhi Janoviç me rezultat 7:5, 7:6 (5). Rival i bullgarit në çerekfinalet e turneut do të jetë Misha Zverev nga..

botuar më 17-10-20 11.29.PD
Boksieri bullgar Kubrat Pulev

Ndeshja Pulev – Joshua nuk do të zhvillohet

Ndeshja e planifikuar për 28 tetorin e këtij viti mes Kubrat Pulev dhe Anthony Joshua nuk do të zhvillohet për shkak të një traume të boksierit bullgar. Ky është rasti i parë në karrierën e Pulevit, kur takimi anulohet për shkak të traumës së tij. Për..

botuar më 17-10-17 12.09.MD