Kombëtarja e futbollit përfundoi pjesëmarrjen e saj në kualifikimet për Botëroren në Rusi

Foto: BGNES

Rezultati i skuadrës bullgare në ndeshjen e saj të fundit nga kualifikimet për Kampionatin Botëror gjatë vitit 2018 është 1:1.

Ajo luajti kundër skuadrës së Luksemburgut si mysafire e saj. Kështu bullgarët morën pikën e tyre të parë si mysafirë për këto kualifikime, mirëpo për herë të parë në historinë e ndeshjeve të dy skuadrave nuk arriti fitore kundër Luksemburgut.

Bullgaria është në vend të katërt në grupin A me 13 pika pas 4 fitoreve, një barazie dhe pesë humbjeve me raport të golave 14:19.


Më shumë nga rubrika

Qeveria mbuloi detyrimet e Federatës së Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare

Qeveria mori vendim për livrimin e mjeteve suplementare në buxhetin e Ministrisë së Rinisë dhe Sportit, që të mbulohen detyrimet e Federatës Bullgare të Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare. Aktualisht Federata Bullgare e Motoçiklizmit ka borxh..

botuar më 18-03-07 4.23.MD

Dy medalje për bullgarët në Kampionatin Botëror të Skive për gazetarë

Dy medalje të argjendta fitoi ekipi bullgar në Kampionatin Botëror të Skive të Disiplinave Alpine për gazetarë në pushimoren Pamporovo. Te meshkujt medalja e argjendtë është për gazetarin Julijan Stojanov, ndërsa te femrat – për redaktoren në Programin..

rinovuar më 18-02-28 3.48.MD

Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që ky sport të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike

Në një letër dërguar Presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar Tomas Bah Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që boksi të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike. Në fillim të muajit Byroja Ekzekutive e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar mori..

botuar më 18-02-28 9.43.PD