Kombëtarja e futbollit përfundoi pjesëmarrjen e saj në kualifikimet për Botëroren në Rusi

Foto: BGNES

Rezultati i skuadrës bullgare në ndeshjen e saj të fundit nga kualifikimet për Kampionatin Botëror gjatë vitit 2018 është 1:1.

Ajo luajti kundër skuadrës së Luksemburgut si mysafire e saj. Kështu bullgarët morën pikën e tyre të parë si mysafirë për këto kualifikime, mirëpo për herë të parë në historinë e ndeshjeve të dy skuadrave nuk arriti fitore kundër Luksemburgut.

Bullgaria është në vend të katërt në grupin A me 13 pika pas 4 fitoreve, një barazie dhe pesë humbjeve me raport të golave 14:19.


Më shumë nga rubrika

Skuadra futbollistike bullgare “Ludogorec” me sukses në Ligën Evropa

Ekipi “Ludogorec” arriti sukses për futbollin bullgar duke mundur skuadrën portugeze “Braga” me 2:0 në një ndeshje nga java e tretë e Ligës Evropa dhe qëndroi në krye të klasifikimit të përkohshëm të grupit të tij. Me këtë dyluftim “Ludogorec” u bë..

botuar më 17-10-20 11.44.PD
Grigor Dimitrov

Tenisti Grigor Dimitrov startoi me fitore në turneun në Stokholm

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov nisi pjesëmarrjen në Turneun e Tenisit nga seritë “ATP 250” në Stokholm me fitore mbi polakun Jezhi Janoviç me rezultat 7:5, 7:6 (5). Rival i bullgarit në çerekfinalet e turneut do të jetë Misha Zverev nga..

botuar më 17-10-20 11.29.PD
Boksieri bullgar Kubrat Pulev

Ndeshja Pulev – Joshua nuk do të zhvillohet

Ndeshja e planifikuar për 28 tetorin e këtij viti mes Kubrat Pulev dhe Anthony Joshua nuk do të zhvillohet për shkak të një traume të boksierit bullgar. Ky është rasti i parë në karrierën e Pulevit, kur takimi anulohet për shkak të traumës së tij. Për..

botuar më 17-10-17 12.09.MD