Grigor Dimitrov u klasifikua për raundin e tretë të turneut të tenisit në Shangaj

| rinovuar më 17-10-11 2.46.MD
Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov mundi amerikanin Rajën Harisën me rezultat 3:6, 6:3, 7:6 (6) në ndeshjen e parë të turneut të serive “Mastërs” në Shangaj. Për herë të parë Dimitrovi arrin raundin e tretë në Shangaj, ku deri tashti katër herë u rrëzua në raundin e dytë dhe një herë në të të parë. Duke bërë provë të klasifikohet për çerekfinalet, tenisti bullgar, i cili është nën numrin 9 në Ranglistën Botërore, do të ndeshet me ndonjëri prej tenistëve amerikanë Sam Kueri.


Më shumë nga rubrika

Qeveria mbuloi detyrimet e Federatës së Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare

Qeveria mori vendim për livrimin e mjeteve suplementare në buxhetin e Ministrisë së Rinisë dhe Sportit, që të mbulohen detyrimet e Federatës Bullgare të Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare. Aktualisht Federata Bullgare e Motoçiklizmit ka borxh..

botuar më 18-03-07 4.23.MD

Dy medalje për bullgarët në Kampionatin Botëror të Skive për gazetarë

Dy medalje të argjendta fitoi ekipi bullgar në Kampionatin Botëror të Skive të Disiplinave Alpine për gazetarë në pushimoren Pamporovo. Te meshkujt medalja e argjendtë është për gazetarin Julijan Stojanov, ndërsa te femrat – për redaktoren në Programin..

rinovuar më 18-02-28 3.48.MD

Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që ky sport të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike

Në një letër dërguar Presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar Tomas Bah Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që boksi të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike. Në fillim të muajit Byroja Ekzekutive e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar mori..

botuar më 18-02-28 9.43.PD