Grigor Dimitrov u klasifikua për raundin e tretë të turneut të tenisit në Shangaj

| rinovuar më 17-10-11 2.46.MD
Grigor Dimitrov
Foto: EPA/BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov mundi amerikanin Rajën Harisën me rezultat 3:6, 6:3, 7:6 (6) në ndeshjen e parë të turneut të serive “Mastërs” në Shangaj. Për herë të parë Dimitrovi arrin raundin e tretë në Shangaj, ku deri tashti katër herë u rrëzua në raundin e dytë dhe një herë në të të parë. Duke bërë provë të klasifikohet për çerekfinalet, tenisti bullgar, i cili është nën numrin 9 në Ranglistën Botërore, do të ndeshet me ndonjëri prej tenistëve amerikanë Sam Kueri.


Më shumë nga rubrika

Skuadra futbollistike bullgare “Ludogorec” me sukses në Ligën Evropa

Ekipi “Ludogorec” arriti sukses për futbollin bullgar duke mundur skuadrën portugeze “Braga” me 2:0 në një ndeshje nga java e tretë e Ligës Evropa dhe qëndroi në krye të klasifikimit të përkohshëm të grupit të tij. Me këtë dyluftim “Ludogorec” u bë..

botuar më 17-10-20 11.44.PD
Grigor Dimitrov

Tenisti Grigor Dimitrov startoi me fitore në turneun në Stokholm

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov nisi pjesëmarrjen në Turneun e Tenisit nga seritë “ATP 250” në Stokholm me fitore mbi polakun Jezhi Janoviç me rezultat 7:5, 7:6 (5). Rival i bullgarit në çerekfinalet e turneut do të jetë Misha Zverev nga..

botuar më 17-10-20 11.29.PD
Boksieri bullgar Kubrat Pulev

Ndeshja Pulev – Joshua nuk do të zhvillohet

Ndeshja e planifikuar për 28 tetorin e këtij viti mes Kubrat Pulev dhe Anthony Joshua nuk do të zhvillohet për shkak të një traume të boksierit bullgar. Ky është rasti i parë në karrierën e Pulevit, kur takimi anulohet për shkak të traumës së tij. Për..

botuar më 17-10-17 12.09.MD