Fitorja e dytë e Grigor Dimitrovit në Shangai

Grigor Dimitrov në Shanghai
Foto: BGNES

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për çerekfinalet e turneut “Masters 1000” në Shangai duke e mposhtur rivalin e tij amerikan Sam Querrey me rezultat 6:3, 7:6 (3).

Ndeshja kundër gjysmëfinalistit nga "Wimbledon" Querrey vazhdoi 80 minuta. Kjo ishte fitorja e tretë e bullgarit kundër këtij amerikani (nga 3 ndeshjet e tyre) dhe fitorja e tij e 40-të prej 56 ndeshjeve të deritanishme për vitin 2017.

Rivali tjetër më i mundshëm i Dimitrovit në këtë turne ndoshta do të jetë Rafael Nadal, i cili është në vend të parë në ranglistën botërore.


Më shumë nga rubrika

Skuadra futbollistike bullgare “Ludogorec” me sukses në Ligën Evropa

Ekipi “Ludogorec” arriti sukses për futbollin bullgar duke mundur skuadrën portugeze “Braga” me 2:0 në një ndeshje nga java e tretë e Ligës Evropa dhe qëndroi në krye të klasifikimit të përkohshëm të grupit të tij. Me këtë dyluftim “Ludogorec” u bë..

botuar më 17-10-20 11.44.PD
Grigor Dimitrov

Tenisti Grigor Dimitrov startoi me fitore në turneun në Stokholm

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov nisi pjesëmarrjen në Turneun e Tenisit nga seritë “ATP 250” në Stokholm me fitore mbi polakun Jezhi Janoviç me rezultat 7:5, 7:6 (5). Rival i bullgarit në çerekfinalet e turneut do të jetë Misha Zverev nga..

botuar më 17-10-20 11.29.PD
Boksieri bullgar Kubrat Pulev

Ndeshja Pulev – Joshua nuk do të zhvillohet

Ndeshja e planifikuar për 28 tetorin e këtij viti mes Kubrat Pulev dhe Anthony Joshua nuk do të zhvillohet për shkak të një traume të boksierit bullgar. Ky është rasti i parë në karrierën e Pulevit, kur takimi anulohet për shkak të traumës së tij. Për..

botuar më 17-10-17 12.09.MD