Fitorja e dytë e Grigor Dimitrovit në Shangai

Grigor Dimitrov në Shanghai
Foto: BGNES

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për çerekfinalet e turneut “Masters 1000” në Shangai duke e mposhtur rivalin e tij amerikan Sam Querrey me rezultat 6:3, 7:6 (3).

Ndeshja kundër gjysmëfinalistit nga "Wimbledon" Querrey vazhdoi 80 minuta. Kjo ishte fitorja e tretë e bullgarit kundër këtij amerikani (nga 3 ndeshjet e tyre) dhe fitorja e tij e 40-të prej 56 ndeshjeve të deritanishme për vitin 2017.

Rivali tjetër më i mundshëm i Dimitrovit në këtë turne ndoshta do të jetë Rafael Nadal, i cili është në vend të parë në ranglistën botërore.


Më shumë nga rubrika

Qeveria mbuloi detyrimet e Federatës së Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare

Qeveria mori vendim për livrimin e mjeteve suplementare në buxhetin e Ministrisë së Rinisë dhe Sportit, që të mbulohen detyrimet e Federatës Bullgare të Motoçiklizmit ndaj Federatës Ndërkombëtare. Aktualisht Federata Bullgare e Motoçiklizmit ka borxh..

botuar më 18-03-07 4.23.MD

Dy medalje për bullgarët në Kampionatin Botëror të Skive për gazetarë

Dy medalje të argjendta fitoi ekipi bullgar në Kampionatin Botëror të Skive të Disiplinave Alpine për gazetarë në pushimoren Pamporovo. Te meshkujt medalja e argjendtë është për gazetarin Julijan Stojanov, ndërsa te femrat – për redaktoren në Programin..

rinovuar më 18-02-28 3.48.MD

Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që ky sport të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike

Në një letër dërguar Presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar Tomas Bah Federata Bullgare e Boksit ngul këmbë që boksi të vazhdojë të jetë pjesë e familjes olimpike. Në fillim të muajit Byroja Ekzekutive e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar mori..

botuar më 18-02-28 9.43.PD