Tervell Pulev kundër ish-kampionit botëror në Berlin

Boksieri bullgar Tervell Pulev
Foto: arkiv

Tervell Pulev do të ndeshet me një rival shumë të fortë në gala mbrëmjen ndërkombëtare të boksit në Berlin më 11 nëntor. Kundër mbajtësit bullgar të medaljes së bronztë në kategorinë gjysmë të rëndë në Lojërat Olimpike në Londër 2012 do të ngrihet ish-kampioni i Asociacionit Botëror të Boksit (WBA) Valeri Brudov. Rusi ka një përvojë 18 vjeçare në ringun profesional. Ai ka 44 fitore, 30 prej të cilave janë me nokaut. Ai i ka fituar pa precedent 30 ndeshjet e tij të para te profesionalistët, kurse deri tani ka vetëm 13 humbje (8 me nokaut). Për Tervell Pulevin ndeshja e pritur në Berlin do të jetë e pesta në karrierën e tij profesionale. Katër ndeshjet e para ai i përfundoi me nokaut të suksesshëm.

Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov ra nga Kampionati në të Hapur të Australisë në tenis

Grigor Dimitrov ra nga Kampionati i Hapur i Australisë në tenis. Bullgari , i cili qe i vënë i treti në skemën bazë, lejojë humbje nga raketa e dytë e Britanisë së Madhe dhe i 49 në botë Kajll Edmënd me 4:6, 6:3, 3:6, 4:6 në ndeshjen çerekfinale..

botuar më 18-01-23 11.06.PD

Dimitrov në Mellbërn: krahas emrit tim është flamuri bullgar dhe kjo është më e rëndësishmja

Kur e mundi australianin Nik Kirios me 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4), tenisti bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për çerekfinalet  të Australian Open dhe në këtë fazë të turneut do të përballet me Kajll Edmënd nga Britania e Madhe. Ndeshja do të..

botuar më 18-01-22 10.16.PD

Interes për turneun e tenistit në Sofje është i madh

Interesi për turneun e tenisit DIEMA XTRA Sofia Open, i cili do të zhvillohet nga 4 deri më 11 shkurt në sallën Arena Armeec është i madh. Një muaj para finalit të turneut ATP, 70% prej biletave për këtë ndeshje janë shitur. 60% prej kapacitetit të..

botuar më 18-01-20 11.45.PD