Bullgaria mori titullin botëror të futbollit për nxënës

Foto: lovechtoday.eu

Skuadra e futbollit e shkollës së mesme shtetërore “Shën Klementi i Ohrit” në qytetin Lloveç, e cila zuri vendin e dytë në Kampionatin Botëror të Futbollit për Nxënës gjatë vitit 2016, mori titullin botëror të futbollit për nxënës. Kjo u bë e qartë pasi Komisioni Disiplinar i Federatës Ndërkombëtare për Nxënës e diskualifikoi skuadrën e Turqisë. Shkaku për diskualifikimin e skuadrës turke është pjesëmarrja e lojtarëve të parregullt. Në vend të dytë dhe të tretë pas Bullgarisë janë përkatësisht skuadrat e Francës dhe të Kroacisë. Futbolli për nxënës në Bullgari përkrahet nga Bashkimi Bullgar i Futbollit me fushatën “Le të luajmë futboll”.

Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov ra nga Kampionati në të Hapur të Australisë në tenis

Grigor Dimitrov ra nga Kampionati i Hapur i Australisë në tenis. Bullgari , i cili qe i vënë i treti në skemën bazë, lejojë humbje nga raketa e dytë e Britanisë së Madhe dhe i 49 në botë Kajll Edmënd me 4:6, 6:3, 3:6, 4:6 në ndeshjen çerekfinale..

botuar më 18-01-23 11.06.PD

Dimitrov në Mellbërn: krahas emrit tim është flamuri bullgar dhe kjo është më e rëndësishmja

Kur e mundi australianin Nik Kirios me 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4), tenisti bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për çerekfinalet  të Australian Open dhe në këtë fazë të turneut do të përballet me Kajll Edmënd nga Britania e Madhe. Ndeshja do të..

botuar më 18-01-22 10.16.PD

Interes për turneun e tenistit në Sofje është i madh

Interesi për turneun e tenisit DIEMA XTRA Sofia Open, i cili do të zhvillohet nga 4 deri më 11 shkurt në sallën Arena Armeec është i madh. Një muaj para finalit të turneut ATP, 70% prej biletave për këtë ndeshje janë shitur. 60% prej kapacitetit të..

botuar më 18-01-20 11.45.PD