Grigor Dimitrov e filloi me fitore turneun në Londër

Raketa e parë e tenisit bullgar të meshkujve Grigor Dimitrov filloi me sukses pjesëmarrjen e vet të parë në turneun final të ATP në Londër, pasi për 2 orë e 20 minuta mundi austriakun Dominic Thiem me 2:1 setë (6:3,5:7,7:5). Numri 1 në botë Rafael Nadal e filloi pjesëmarrjen e vet në turne me humbje nga belgu David Goffin  dhe shpalli se heq dorë nga finalet për shkak të një traume. Grigor Dimitrovi do ti sigurojë vetes vend në gjysmëfinalet, në qoftë se e mund Gofenin ditën e mërkurë.

Bullgaria përfundoi Olimpiadën Rinore, më të suksesshme deri tani

Pjesëmarrësi i fundi bullgar në Olimpiadën Rinore në Argjentinë – boksierja Gorjana Stoeva humbi me 0:5 ndeshjen për medaljen e bronzit në kategorinë deri në 51 kg kundër përfaqësueses së SHBA Destini Garsia dhe zuri vendin e katërt në këtë disiplinë...

botuar më 18-10-19 9.18.PD

Aleksandra Naçeva me ar për Bullgarinë në Olimpiadën Rinore në Argjentinë

Aleksandra Naçeva fitoi titullin në kërcimin trehapësh në turneun e atletikës së lehtë të Olimpiadës Rinore në Argjentinë me rezultat 13,86 m. E dyta është Marija Visente nga Spanja me 13,67 m, e treta mbeti Marija Privalova (Rusi) me 13,03 m. Kjo është..

botuar më 18-10-17 1.50.MD

Bullgaria me humbjen e parë në Ligën e kombeve

Skuadra e Bullgarisë humbi nga Norvegjia me 0:1 në ndeshjen e grupit C3 të Ligës së kombeve, që u luajt në stadiumin “Ulveal” në Oslo. Deri tani ekipi bullgar kishte tre fitore në tre ndeshje në garën e re të UEFË-s, por kundër skandinavëve pësoi disfatë..