Grigor Dimitrov e filloi me fitore turneun në Londër

Foto: BGNES

Raketa e parë e tenisit bullgar të meshkujve Grigor Dimitrov filloi me sukses pjesëmarrjen e vet të parë në turneun final të ATP në Londër, pasi për 2 orë e 20 minuta mundi austriakun Dominic Thiem me 2:1 setë (6:3,5:7,7:5). Numri 1 në botë Rafael Nadal e filloi pjesëmarrjen e vet në turne me humbje nga belgu David Goffin  dhe shpalli se heq dorë nga finalet për shkak të një traume. Grigor Dimitrovi do ti sigurojë vetes vend në gjysmëfinalet, në qoftë se e mund Gofenin ditën e mërkurë.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov ra nga Kampionati në të Hapur të Australisë në tenis

Grigor Dimitrov ra nga Kampionati i Hapur i Australisë në tenis. Bullgari , i cili qe i vënë i treti në skemën bazë, lejojë humbje nga raketa e dytë e Britanisë së Madhe dhe i 49 në botë Kajll Edmënd me 4:6, 6:3, 3:6, 4:6 në ndeshjen çerekfinale..

botuar më 18-01-23 11.06.PD

Dimitrov në Mellbërn: krahas emrit tim është flamuri bullgar dhe kjo është më e rëndësishmja

Kur e mundi australianin Nik Kirios me 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4), tenisti bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për çerekfinalet  të Australian Open dhe në këtë fazë të turneut do të përballet me Kajll Edmënd nga Britania e Madhe. Ndeshja do të..

botuar më 18-01-22 10.16.PD

Interes për turneun e tenistit në Sofje është i madh

Interesi për turneun e tenisit DIEMA XTRA Sofia Open, i cili do të zhvillohet nga 4 deri më 11 shkurt në sallën Arena Armeec është i madh. Një muaj para finalit të turneut ATP, 70% prej biletave për këtë ndeshje janë shitur. 60% prej kapacitetit të..

botuar më 18-01-20 11.45.PD