Grigor Dimitrov e filloi me fitore turneun në Londër

Raketa e parë e tenisit bullgar të meshkujve Grigor Dimitrov filloi me sukses pjesëmarrjen e vet të parë në turneun final të ATP në Londër, pasi për 2 orë e 20 minuta mundi austriakun Dominic Thiem me 2:1 setë (6:3,5:7,7:5). Numri 1 në botë Rafael Nadal e filloi pjesëmarrjen e vet në turne me humbje nga belgu David Goffin  dhe shpalli se heq dorë nga finalet për shkak të një traume. Grigor Dimitrovi do ti sigurojë vetes vend në gjysmëfinalet, në qoftë se e mund Gofenin ditën e mërkurë.

Medalje e argjendtë për Bullgarinë në startin e Kampionatit Botëror në kërcime në trampolinë në Sofje

Motrat Mariella Peneva dhe Hristina Peneva fituan dekoratë të argjendtë në disiplinën kërcime të sinkronizuara tek vajzat në moshë 17-21 vjeç në kampionatin botëror në kërcime në trampolinë për të rinj e të reja dhe adoleshentë që starton sot në..

botuar më 17-11-17 4.54.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov fitoi kundër David Goffin dhe u klasifikua për gjysmëfinalet e turneve të ATP në Londër

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov luajti shkëlqyeshëm kundër belgut David Goffin në një ndeshje kyçe të finaleve të ATP në Londër. Dimitrov, i cili është në vendin e 6 në ranglistën botërore, shënoi fitoren e tij të dytë të pastër në grupin “..