UEFA: Hristo Stoiçkov është futbollisti më i mirë në historinë e Bullgarisë

Foto: fr.uefa.com

Në lidhje me ditëlindjen e 52-të të legjendës së futbollit bullgar Hristo Stoiçkov UEFA botoi në sajtin e vet një artikull për të.

Në artikull është shkruar se Stoiçkov është lojtari më i mirë në historinë e Bullgarisë. Janë përmendur sukseset e tij me skuadrën CSKA, me kombëtaren dhe në Barcelonë.

Nga UEFA kujtojnë fjalët e Johan Kroif (Johan Cruyff) për Hristo Stoiçkovin: “E dua këtë djalë, ai është gjenial” – pas këtyre fjalëve të holandezit legjendar u bë transferimi i Hristo Stoiçkovit nga CSKA-ja në Barcelonë.


Më shumë nga rubrika

Notari bullgar Petër Stojçev do të rivalizojë në garën e parë në ujërat e akullta të Antarktidës

Pas disa orësh notari bullgar Petër Stojçev dhe 15 notarë të tjerë nga 9 shtete do të nisen me anije nga Punta Arenas (Kili) për në Antarktidë. Aty ata do të marrin pjesë në garën e parë të notimit në ujërat e akullta të Kontinentit të Shtatë. Para se të..

botuar më 18-11-16 3.56.MD

Motrat Stoevi u klasifikuan për turneun e më të mirëve në badmington në botë

Motrat Gabriella dhe Stefani Stoevi për herë të parë do të marrin pjesë në turneun e më të mirëve në badmington në botë. Ato u klasifikuan në vendin e 7-të të femrat pasi grumbulluan 65 210 pika. Gara do të jetë në dhjetor në qytetin kinez Guanxhou...

botuar më 18-11-15 7.42.MD

“Hristo Stoiçkov. Historia” zbulon fakte të panjohura deri tani nga biografia e yllit legjendar të futbollit

Legjenda e futbollit Hristo Stoiçkov prezantoi zyrtarisht librin e vet biografik në Sofje. “Hristo Stoiçkov. Historia” është shkruar bashkë me gazetarin Vlladimir Pamukov. Stoiçkovi dhe Pamukovi pohojnë se libri nuk kursen detaje dhe të vërteta..

botuar më 18-11-11 2.35.MD