Mbajtësi i ri i Kupës së Bullgarisë është “Sllavija”

Foto: EPA/BGNES

Pas një ndeshjeje dramatike në stadiumin kombëtar “Vasill Levski” në Sofje klubi i futbollit “Sllavija” mposhti “Levski”-n me rezultat 4:2 dhe kështu fitoi Kupën e Bullgarisë. Në 90 minutat e ndeshjes dhe në vazhdimet deri në minutën e 120-të rezultati ishte i barabartë – 0:0. Pas ekzekutimit të penalltive “Sllavija” fitoi trofeun për herë të parë që prej 22 viteve. Por për tërë historinë e këtij klubi të kryeqytetit fitorja e djeshme e kampionatit kombëtar është ajo e tetë.


Më shumë nga rubrika

Fillon Regata Ndërkombëtare “Port Burgas”

7 vende marrin pjesë në Regatën Ndërkombëtare “Port Burgas – Java e Varkave me Vela në Burgas”. Gara filloi sot në qytetin bregdetar bullgar Burgas dhe do të vazhdojë deri në të dielën. Në garë marrin pjesë sportistë nga Bullgari, Finlanda, Rumania,..

botuar më 18-05-03 5.17.MD

Në Sofje do të zhvillohet turneu i parë i qytetit i garave me kuaj

Më 5 maj Sofja do të jetë mikpritëse e turneut të parë për nga lloji i vet demonstrativ të qytetit të garave me kuaj në Bullgari “Kupa e Sofjes”.Gara zhvillohet në bazë të shembullit të Parisit, Londrës, Monakos e të tjera, të cilët çdo vit janë..

botuar më 18-05-02 3.28.MD

Bullgaria është ndër finalistet për Euro 2018 të volejbollit për vajza

Volejbollistet e Bullgarisë në moshë deri më 19 vjeç janë ndër finalistet në Evropë, pasi fituan vendin e parë në grupin “D” të kualifikimeve evropiane në Volos të Greqisë. EuroVolley 2018 do të zhvillohet nga 1 deri më 9 shtator në Shqipëri...

botuar më 18-04-30 4.21.MD