Kryeministri Borisov: Nuk ka rreziqe për Evropën nga aderimi i Ballkanit Perëndimor

Foto: boykoborissov.bg

Në një konferencë për shtyp para takimit të nivelit të lartë të Partisë Popullore Evropiane në Sofje Kryeministri Bojko Borisov deklaroi se rreziqet për Evropën nga aderimi i Ballkanit Perëndimor janë zero. Kryeministri, i cili është gjithashtu lider i partisë në pushtet GERB, i falënderoi të gjitha partitë e BE-së, si dhe gjashtë liderët e Ballkanit Perëndimor, të cilët erdhën në Sofje lidhur me samitin BE-Ballkani Perëndimor të nesërmen. Sipas Borisovit Evropa do të jetë më e rrezikuar në qoftë se nuk i integron vendet e Ballkanit Perëndimor në BE, sepse atëherë ndikimi i SHBA-së, Rusisë, Arabisë Saudite në këtë regjion do të jetë më i madh, sesa ai i Evropës.

Më shumë nga rubrika

Kryeministri bullgar do të jetë për vizitë në Rusi më 30 maj, bëri të ditur Kremlini

Vizita e Kryeministrit të Bullgarisë Bojko Borisov në Rusi do të mbahet më 30 maj, bëri të ditur TASS, duke u mbështetur te fjalët e Jurij Ushakovit, ndihmësi i Presidentit rus Vladimir Putin. Më 30 maj presim për vizitë pune Kryeministri i Bullgarisë..

botuar më 18-05-23 5.19.MD

Borisov dhe Zaev do të përulen së bashku para varrit të Shën Kirilit në bazilikën “Santa Maria Maggiore”

Kryeministri Bojko Borisov do të jetë për vizitë në Romë më 24 maj dhe në audiencë te Kreu i Kishës Rimokatolike Tërëshenjtëria e tij Papa Fraçesku më 25 maj. Rasti i vizitës është shënimi i 24 majit - Ditës së Shkrimit Sllav dhe Kulturës Bullgare. Për..

botuar më 18-05-23 5.13.MD

Domaini në alfabetin cirilik .ею – gjithnjë e më i njohur

Domaini në alfabetin cirilik .ею po fiton popullaritet gjithnjë e më të madh edhe gjatë vitit të dytë pas krijimit të tij para dy vitesh. Domainet .ею tashmë janë pothuajse 2000, kurse numri i përgjithshëm i damaineve të regjistruara në alfabetin..

botuar më 18-05-23 4.31.MD