Në Gjirin e Burgasit do të zhvillohet një garë për Windsurfing në fund të javës

Foto: bulsaf.bg

Klubi i Windsurfingut – Burgas, me përkrahjen e Bashkisë së Burgasit, organizon një garë verore, e cila do të zhvillohet më 9 dhe 10 qershor në akuatorinë e Gjirit të Burgasit. Parashikohet që gara të startojë në orën 14.00. Në garë do të përfshihen pjesëmarrës nga qytete të ndryshme. Qyteti Burgas disponon kushte të shkëlqyeshme për zhvillimin e Windsurfingut - mot me diell, erë e përshtatshme dhe një gji i bukur.

Më shumë nga rubrika

Kirill Nikollov-Dizella fitoi vendin e dytë në Olympus Marathon në Greqi

Olympus marathon mblodhi sportistët më të mirë në botë dhe i çoi deri në “shtëpinë e hyjnive” – Olimp. Kjo ishte gara e shtatë e serive botërore në Skyrunning. Itinerari ishte me gjatësi 44 kilometra, 3200 metra denivelim, kurse pika më e lartë –..

botuar më 19-07-07 10.10.PD

“Lludogorec” me Superkupën e Bullgarisë

Skuadra e futbollit “Lludogorec” mposhti “Lokomotivë Plovdiv” me rezultat 2:0 në ndeshjen për Superkupën e Bullgarisë në stadiumin kombëtar “Vasill Levski” në Sofje. Kjo është superkupa e katërt e këtij klubi të futbollit – kështu tani ai zotëron një..

botuar më 19-07-04 10.12.PD

25 fëmijë që kanë fituar luftën kundër kancerit nisen për në Moskë

25 fëmijë bullgarë të cilët kanë fituar luftën kundër kancerit nisin për në Moskë për të marrë pjesë në garën botërore “Lojërat e Fituesve”. Në të do të marrin pjesë 600 fëmijë nga 17 vende. Bullgarët do të garojnë në disa sporte: futboll, atletikë..

botuar më 19-07-03 5.13.MD